adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

arturtl    76
Napisano (edytowany)
Kochani forumowicze wiem, że sezon ogórkowy u rolników "uprawowych" w pełni, że nudy na pudy, czas się dłuży, uruchamia się wyobraźnia... Może jednak te pokłady energetyczne spożytkować inaczej, wydajniej dla siebie? Bo co takie mielenie w kółko tych samych tematów i przykładów daje? Co wnosi do rzeczywistości? Każdy kto uważa się za inteligentnego wie, że nic z niczego się nie bierze, że nawet jak mamy "zarodek technologiczny" to i tak dalsze prace i badania wymagają czasu i środków... Niektórzy twierdzą, że marketing w dzisiejszych czasach to zły pomysł bo liczą się czyny, że nie warto chwalić, mówić o... Głupszego podejścia nikt nie pogratuluje, bo to tak jak z dinozaurami, ciężko na taką głupotę i dinozaury trafić! FSO na miejscu Skody, fajnie, ale to temat znany, zgrany i co najważniejsze NIEAKTUALNY. Wstrzymajmy się więc do AGROTECHu, dużo czasu już nie zostało :) Na pewno będzie więcej materiału do dyskusji :) Wiele rzeczy dzięki cierpliwości zostało rozwiązanych...

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Jak dzwonilem bezposrednio dobUrsusa to powiedzial ze najpozniej do 15 lutego trafi pierwsza partia ciagnikow do dealrow a kilka postow wyzej podalem link do oferty gdzie go juz sprzedaje dealer i w cenie tanszej od zetora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

A tu jeszcze czyny...

http://agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/2491-w-styczniu-najwiksz-sprzeda-osign-zetor

 


Statystki sprzedaży nowych ciągników w Polsce pokazują jedno, oprócz trzech pierwszych miejsc nie obowiązuje żadna reguła, bo co nagle w pierwszej dziesiątce robi Steyr? Otóż rynek "kreują" tylko i wyłącznie dilerzy oraz ich szemrane promocje... Coraz większa sprzedaż "używek" pokazuje jednak, że ludzie mają dość "gruszek na wierzbie" i rynek powoli acz sukcesywnie dąży do względnej "normalności".


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

W tych 28 nowych nabywców jest mój sasiąd z naprzeciwka, który zakupił Zetora majora 80 z turem, oglądałem go i przyznam że wygląda całkiem fajnie , tylko kwestia, że za każdą rzecz trzeba osobno płacić, m,in dolny zaczep ,obciążniki , CBM-y , widły do palet to koszt 2800 zł :blink: :blink:     Majorek jest jeszcze na silniku zetorowskim, ale podobno  już mają być te silniki z deutza i oczywiscie cena w górę


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19214    26

szkoda fabryki ale szkoda mi tych ludzi przez ktorych ta fabryka zakonczyla swoja wieloletnia prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

O jaką fabrykę Ci chodzi? Zetor Major jest na silniku Zetora i na razie na takim będzie bo norma Stage IV nie obowiązuje silnika tej mocy. Patrząc na sprzedaż to przed Ursusem długa droga do sukcesu ekonomicznego na polskim rynku. 

Odnośnie sprzedaży ciągników w styczniu - ta statystyka mówi mi dwie rzecz: 1. które marki sprzedają się najlepiej i 2. to kto robi najlepsze promocje w wyprzedaży rocznika 2014. Takie wskaźniki dla miejsc od 4 w dół nie wiele mówią w odniesieniu do całego roku. Prawda niestety jest taka że ciągniki Ursusa nadal bardzo słabo się sprzedają. Statystykę Ursusowi utrzymuje tylko Afryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

tu jesteś w błędzie bo to jest statystyka krajowa na podstawie rejestracji ciągników w Polsce i nie sa tu brane pod uwagę ciągniki na afrykę:) nie wiem jak będzie w Kielcach ale wiem ze na zielone show w maju będzie NOWOŚĆ I zaraz po tym ma być w sprzedaży:) Ursus nie ma dużej sprzedaży bo własnie brak MU PORZĄDNEJ REKLAMY I PROMOCJI... maja tyle sprzętu w ofercie oprócz ciągników ale do ciągników ze robiąc promocje łączone (większość firm robi ciągnik+ładowacz chociaż ostatnio i pługi) Ursus miałby większa sprzedaż ciągników jak i maszyn innych ze swojej oferty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bo speców od sprzedaży, promocji mają jakiś kiepskich :D Ofertę maszyn mają naprawdę szeroką. Większość firm sprzedających ciągniki nie ma takich możliwości jak Ursus. Do tego jak by to ciekawie wyglądało jak by od razu z ciągnikiem kupić maszyny do niego tej samej marki. Tak pomarańczowo na polu :wub:  tylko, że inna kwestia to jakość tych maszyn... :unsure:

Dobrze by było takim zestawem ursusowym jechać do pracy jak na filmie. Miejmy nadzieję, że się z czasem rozwiną w dobrym kierunku.

http://youtu.be/NdIlvfHTftg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

Ursusa 11054 stargowałem na 170 brutto. a za zetora Proxima Power 120 full wypas 195Koła to wolę jednak zetora


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To sobie kup i nie udzielaj się w tym temacie trollu , chcesz to załatwię Ci 7245 za 100tys zł z małym przebiegiem  ;) Na zagranicznych forach robią beki że zetor już droższy od case 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jeden czy 2 posty z we wcześniejszym linku, jest kilka punktów w których zetor jest lepszy a jest kilka na stronę ursusa, każdy kupuje to co mu pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Lepszy? Lanos czy Siena swego czasu też kładły konkurencję na łopatki pod względem sprzedaży, a dziś problem bo na szrotach 100zł nie chcą za to dać mimo że nie wypracowane, młode auta ale siada wszystko co możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Równie dobrze taką niechcianą kupą złomu może być ten ursus, równie dobrze może być za kilka lat obiektem drwin i żartów

Co nie zmienia faktu że w kilku punktach zetor to lepszy traktor, a w kilku ursus ma fajniejsze rzeczy. W polsce zetor był i będzie popularny

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Mam taką małą, nieodpartą dygresję bo trudno dziś przejść niewzruszenie obok bieżącej sytuacji. Mam nadzieję, że wielu zrozumie i wybaczy... Otóż sprawa dotyczy aktualnych protestów rolniczych. Strajkujący na każdym kroku podkreślają, że chodzi im o odszkodowania za straty wyrządzone przez dzikie zwierzęta, OK, o wyższe ceny skupu ,OK, idąc dalej o obronę polskich pól i lasów, generalnie o obronę polskości. Na każdym programie informacyjnym SETKI, przeważnie nowych traktorów jadących na Warszawę, ale jakiegoś wyprodukowanego w Polsce ciężko dojrzeć.

To ja się pytam jak to jest z obroną tej POLSKOŚCI Panowie Rolnicy? Znaczy dla nas to wszystko a od nas to już nie bardzo?

  • Like 1

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

Ursusa kilkanaście lat nie było na liście nowoczesnych traktorów (z resztą dzisiaj też go nie ma). Akurat w czasie najwyższych dotacji i rozdawnictwa pieniędzy brylowały marki zachodnie. Jeśli Ursus pójdzie drogą rozsądku i będzie robił dobre składaki z wygodną i co najważniejsze PRZEMYŚLANĄ I ERGONOMICZNĄ kabiną ma szanse na powrót na polskie pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Był i jest cały czas Crystal, Farmer, Pronar... Zdecydowana większość polskich gospodarstw jest mała lub bardzo mała więc oferta rodzimych firm powinna wystarczyć z nawiązką... Obłuda i jeszcze większa obłuda Panie... Ot cała prawda o polskości :(

  • Like 1

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No racja. W tym sznurze na Warszawę ani jednego Ursusa nie widziałem, a nowych NH i JD kilka. Nawet innych polskich nie było (jedynie Farmtrack 1 był pokazany). Ministerstwo tak zaczęło szastać kasą, że rolnicy od razu rzucili się na te droższe ciągniki, a teraz jest kryzys. Strajk popieram, bo tak być nie może, jak jest teraz. Dobrze, że chociaż cena paliwa spadła.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Problemem większym niż szastanie pieniędzmi przez ministerstwo jest brak zdrowego rozsądku i postawa generowana tylko na potrzeby protestu... :(

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

To sobie kup i nie udzielaj się w tym temacie trollu , chcesz to załatwię Ci 7245 za 100tys zł z małym przebiegiem ;) Na zagranicznych forach robią beki że zetor już droższy od case

Co się tak ciskasz. Przeszkadza Ci coś. Czy ja gdzieś napisałem że kupiłem. Oglądałem oba to wnętrze kabiny Ursusa do Zetora to tak jakby porównać malucha do poloneza. Poza tym mogli w Ursusie pokusić się o elektrohydrauliczne włączanie wałka. Jeden elektrozawor nie podniósł by strasznie ceny a zawsze to coś. A panel ehr.... Wow aż strach dotknąć:) gdyby cena oscylowała koło 150tys to ok a tak to wolał bym jednak dołożyć. W ogólnym rozrachunku 25 czy 30 więcej to jest nic bo sprzęt kupuje się na lata

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Jeszcze parę lat i te zachodnie ciągniki siłą rzeczy zaczną się psuć, nie są niezniszczalne. A wtedy dopiero się zacznie bo część są naprawdę drogie.Kto kupił sobie taki ciągnik większości za własne pieniądze to i da radę go utrzymać, ale większość jest za unijne pieniądze, skończą się dopłaty, maszyny zaczną się psuć i będzie problem bo będzie trzeba wydać grube pieniądze nie tylko na naprawy ale też na serwis bo samemu nic się nie zdziała.Może coś się zmieni w tym kraju i rolnikom będzie lżej ale czy to się stanie, szczerze wątpię w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj