adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

marcin04    65

kiedyś słyszałem, że Metal-Fach chciał kupić Farmera to może teraz kupią


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Oby.

1994kuba1994 - Ursusy H zawsze miały mechaniczne podnośniki.

Faktycznie Ursus mógłby rozbudować paletę ciągników. Perkins oferuje całą gamę silników, ZF i Carraro też mają szeroką ofertę. Ciągniki ok. 50, 60, 70 KM powinny wrócić do oferty Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ursusa nie zniszczył Wrzodak, tylko tacy ludzie jacy są dzisiaj u władzy ... którzy potrafią tylko kraść. W Ursusie traktory były produkowane prawie w 100% poza oponami, paskami klinowymi, olejami, smarami, w innch wytwórniach ciągników silniki robi ten, skrzynie tamten, a kabinę tamtem - dlatego w Ursusie pracowało więcej osób w porównaniu do innych fabryk które zakupywały gotowe elementy. Był to jeden z argumentów aby niszczyć Ursusa że nie wydajny, że zacofany zakład ... a chodziło o zniszczenie zakładu, o grunty ok 100 ha w stolicy które są warte krocie ... jak to się mawiało w Kongresie Liberalnych Demokratów - pierwszy milion trzeba ukraść ... i następne też - i to zrobiono. Obecny właściciel marki Ursusu - Pol-Mot jest to osoba powiązana z rządzącą PO.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

@Rolnik1973 ten nowy ursus to jest tak solidny jak domek z kart.. chłopie ciebie się słuchać nie da ! Ostatnio jeździłem szkolnym 8014h, który przepracował prawie 80 mth (zdaje się od maja) i powiem ci ,że jakośc plastików w porównaniuz nh tl z roku 2007 to niebo a ziemia, w kabinie tl nieco ciszej jest nawet, pomijając fakt ,że jakośc plastików w kabinie ursusa jest jak w chińskich zabawkach..., wspomaganie niby jest a moją 55' ze wspomaganiem z pasata się lżej kręci, pompa wyje. Może to tzw. czrna owca ale na mnie i kuplach z klasy wrażenie dobrego nie zrobił, zresztą jeden miał brać za swoje nowego u5524 z turem ale w ostatniej chwili coś nie wyszło u dilera ,a potrzebował traktor więc kupił fendta 308 z quicke i dzis mówi, że pan Bóg nad nim czuwał ,że nie kupił takiego badziewia... Dobre ursusy to klepali kiedyś, dziś to tylko chłam dla ludzi , którzy całe życie wytrzęśli się w 60 z "puszkom" ,bo i tak naprawiać będzie jak 60 a wygodniej będzie się robić. Chłopie zejdź na ziemię i się otrząśnij... A apropo reklamy ,jak im z ciągnikami nie wychodzi to robiom co mogą aby nie zbankrutować.

Edytowano przez PolskaMocUrsus

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

Przeglądając listę wystawców tegorocznego Agro Show nie widziałem Ursusa. Dziwne, czyżby się nie wybierali? :blink:


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

w Ursusie H obecnym jest elektroniczny przelacznik szybkiego podnoszenia narzedzia a w na targach tego nie bylo jesli jestem w bledzie to wybaczcie;/ co do samochodow pod logo Ursusa to pewnie tylko beda u nas skladane albo gdzies tam co je robia nasz znaczek przyczepiany i tyle na tym ale trzeba na to patrzec z dobrej strony bo jesli Ursus bedzie przyczepiac swoje logo i nic nie inwestowac w produkcje itp to bedzie wplywac jakas czesc zysku na ursusa konto a moze kiedys stworza cos swojego ale najpierw niech zrobia TEN OBIECANY POLSKI CIAGNIK URSUS I KONTYNUUJA POLSKI ROZWOJ W ROLNICTWO a po tem dopiero niech mysla o CZYMS W TYM STYLU:) moja wizja na Ursusa? obiecane polskie ursusyCIEZKIE, niech robia jeszcze dobre plugi i porzadne agregaty bo obecne to chyba wgl nie modernizowane;/ i dobra reklama jakas w polu itp bo sponsorowanie imprez i ze ktos przyjdzie i sb po siedzi to nie przyciagnie do siebie klienta, wyniki,osiagi tych maszyn jak najbardziej i WYLACZNOSC U DEALER bo to jest masakra jak maja kilka ciagnikow i wpychaja Ci drozszy ciagnik innej marki aby wiecej zarobic:)

 

 

 

http://otomoto.pl/ciagnik-rolniczy-ursus-11034-113km-ehr-carraro-A443618.html i o to Ursus z norma 3B juz w produkcji najwidoczniej:)

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakt    0

ursus 11054 jest za 156brutto to chyba bardzo dobra oferta za ciągnik 110km 24/24 z ehr i klimą, potrzebna tylko lepsza reklama, wygląda solidnie, dużo lepiej niż seria H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Czy ktoś z was tu obecnych na dzień dzisiejszy kupiłby nieużywanego ursusa mido z 2010 r, który się zachował na jakimś placu u dealera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zależy jaki model i jaka cena, ale z taką opinią jaką mają Mido, to ciężko będzie znaleźć kupca. No i jeszcze ta skrzynia biegów... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zależy czy był z początku produkcji czy z końca.Widziałem ostatnio to były na internetach 6824 mido ze skrzynią 8/8 z rewersem hydraulicznym.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Chciałeś napisać 8/8. Słyszałem o tych skrzyniach, ale nigdy nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

Czy ktoś z was tu obecnych na dzień dzisiejszy kupiłby nieużywanego ursusa mido z 2010 r, który się zachował na jakimś placu u dealera?

jeśli został wyprodukowany przed sierpniem to byłbym skłonny się zastanowić, natomiast ciągniki z sierpnia i następnych miesięcy radzę unikać jak ognia, gdyż "likwidator"(ostatni prezes) kazał wkładać najgorszy chłam do ciągników :( wracając do pytania o skrzynię 8/8 to na pewno jest wygodniejsza w manewrowaniu od 12/4 ale i sporo wolniejsza, z tego co pamiętam prędkość maksymalna wahała się w okolicach 26-28 km/h tak że szału nie ma

Edytowano przez marcin04

"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

skrzynia 8/8 posiada za mało przełożeń co dałoby się odczuć, wiem, że w planach była skrzynia jeszcze 12/12 lub 16/16 ale to już historia


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie,z tego co pamiętam to tam było normalnie 40km/h tylko że było 8 w przód i w tył podobnie jak w ciężkich ursusach :P By trzeba było się nim przejechać i zobaczyć jak spisują sie te przełożenia.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj