adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

rafal3050    74

ursus powoli upada i upadnie prędzej czy później

bo nie ma zbytu na nie a nie ma to częściowo nasza wina jest bo zamiast ursusa kupujemy JD lub inne zagraniczne

gdybyśmy nabywali ursusy nowe to zwiększyli by produkcje części były by i zbiegiem czasu ursus komfortem i wszystkim przyrównywał się JD czy MF taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

kiedyś Ursusy wyparły konie z pół tak teraz JD DF NH i inne marki wypierają z pól ursusa a co się tu dziwić trzeba iść z postępem do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

2xandrzej360 dobra niech ci będzie ale nie myślałeś o tym podałeś przykład że ursus wyparł konie to jak to można było zaprzepaścić że teraz ursus powoli stacza się na dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Jeśli można włączyć się do ciekawej dyskusji to mam rodzinę gospodarującą na Opolszczyźnie w gminie Głubczyce - bardzo dobre gleby II-IVa klasy, wiele dużych gospodarstw, w tym jedno z największych w Polsce czyli Kombinat Rolny Kietrz.Trzy cztery lata temu jeden z lokalnych dilerów wprowadził do oferty ciągniki Crystal i co ciekawe zaczęły się sprzedawać :) Jeden egzemplarz nabył nawet wspomniany Kombinat - jeździ przy paszowozie. Wczesniej się nie sprzedawały bo prawie nikt z tamtejszych rolników nie miał zielonego pojęcia o ich istnieniu. Tak więc jak ktoś tu wcześniej wspomniał reklama bardzo ważna sprawa, a potem ciągniki same się obronią swoją pracą w polu :)

 

Aha i gratulacje dla Kamila Stocha !!! Polska górą :)


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@maserakk zauważ że w linku który podałeś są podane też ceny. Na Agritechnice wołali za Hattata A110 (odpowiednik Ursusa 10014H) 23tys euro czyli nawet gdyby to było netto to wychodzi nie całe 100tys zł netto, a ile kosztują te ciągniki u nas w Polsce? Im więcej w nich Ursusa tym droższe, niestety. Za 10014H trzeba tak liczyć 130tys netto. I nie mam na myśli za ile można wyrwać taki ciągnik tylko patrzę po cenach katalogowych. Nie tędy droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ursus powoli upada i upadnie prędzej czy później

bo nie ma zbytu na nie a nie ma to częściowo nasza wina jest bo zamiast ursusa kupujemy JD lub inne zagraniczne

gdybyśmy nabywali ursusy nowe to zwiększyli by produkcje części były by i zbiegiem czasu ursus komfortem i wszystkim przyrównywał się JD czy MF taka jest prawda

 

Masz zgubny tok myślenia. Przestlaiśmy kupować ursusy bo po prostu ile można było wytrzymać golasy za kupe kasy? Wg twego toku myślenia kupowalibyśmy po dzis dzień 1224 bez tapicerki nawet której nikt zamiaru nie mial by zakładać bo po co skoro sie sprzedają Jeździłem długi czas starym DF DX i sorry na nowego zetora bym nie spojrzał skrzynia moze logicznie nie ułozona ale po czasie pewnym jazdy nim bajka zestopniowana super, synchronizowana dużo zakresów No Ursysa nie ma takiego co by mu dorównał nawet z lat 90 i 2000


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Były Ursusy 1234 i 1634. Te miały plastiki, itd. Komfortu to jeszcze nie miało, ale jak ktoś wcześniej pracował Ursusem 1224, czy 1614, to i tak ucieszyłby się odmianą. Taki Ursus 7524 miał porządniejszą kabinę, tylko skrzynia biegów zniszczyła te ciągniki :(. U mnie jednak jest 5314 i nie sądzę, że zamiana jego na 7524 byłaby kiepskim pomyłem. Ktoś używający 60-tki pewnie też byłby szczęśliwy, jakby zamienił ją na takiego 6024.

UrsusCzesio - twój przykład jednak pokazuje co się stało z Ursusem. Po otwarciu rynku z zachodu zaczęto sprowadzać używane, ale lepiej wyposażone ciągniki. Polscy rolnicy myśląc o oszczędzaniu zaczęli kupować tańsze, zagraniczne maszyny i od razu pokochali komfort panujący w nich. Kiedy Polska weszła do UE, zaczęły się dotacje i ludzie na hura zaczęli kupować zagraniczne ciągniki ,bo polskie to przestarzałe, niewygodne, słabo wyposażone, itd <_< . Taki Ursus z dnia na dzień (w kiepskim okresie swojego istnienia) stracił rynek zbytu. No i wiemy co było dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maserakk    28
Napisano (edytowany)

@ kris14 dochodziły mnie takie głosy, że dofinansowania unijne spowodowały m.in. podniesienie cen maszyn przez dilerów (i to się tyczy maszyn zagranicznych jak i polskich). Obecnie chwilowo mamy brak tychże dotacji więc ceny powinny teoretycznie spaść. Prawo rynku i przykład Kuboty.

Co się tyczy ceny Hattata z podanego przeze mnie linku to zauważ, że nie mam tam podanej dokładnej specyfikacji modelu więc nie możemy być pewni jakiego dokładnie wyposażenia ta cena dotyczy, a ponadto na pierwszy rzut oka można już zauważyć, że URSUS 10014H ma mocniejszy podnośnik.

Edytowano przez maserakk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411
Napisano (edytowany)

W Ursusach jest skrzynia 12/12, a nie 11/11 (?).

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

W tej chwili to nawet nie ma co mówic o jakiej kolwiek pozycji ursusa na naszym rynku bo nawet jeśli ktos chciał by kupić ursusa to niby jakiego? bo wyboru za bardzo nie ma, oczywiscie do Ursusów nie zaliczam Hattatów.

Aktualnie dostępny jest chyba tylko u 5044. Modelu 11024 tez raczej juz nikt nie kupi bo każdy czeka na 11034 . Ursus 15014 też chyba nie bardzo jest dostępny.

Tak że na Ursusa trzeba jeszcze troche poczekac bo na razie jest marka a nie ma ciagników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18
Napisano (edytowany)

Szanowni Państwo,

era Ursusa, miejmy nadzieję nie minęła, bo coś się tworzy i z wielką nadzieją patrzę na to, z jakich podzespołów buduje się Ursusa dziś. Co do Ursusa sprzed transformacji ustrojowej. Projekty na lepsze traktory były, ale komu to było potrzebne jak rynek zbytu był ogromny na podstawowe traktory w podstawowym wyposażeniu, czyli byle jakim. Rewersu nie było, za kabinę trzeba było w małych modelach dopłacić. Nie dziwi mnie, że rolnicy zaczęli kupować używane traktory z zachodu zamiast polskich Ursusów. Sami wybraliśmy Renault 110.14 zamiast ciężkiego Ursusa. Rewers jest, zwrotność dużo lepsza, niższe spalanie, lepszy komfort jazdy. Polacy sami sobie zaprzepaścili szansę na produkcję ciągnika z prawdziwego zdarzenia, bo po co było inwestować jak chłop kupił wszystko co było na placu przy zakładzie produkcyjnym? Przemyślenia pozostawiam Wam.

Edytowano przez Tomek90wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie to nie jest tak, że w Ursusie inżynierowie którzy byli świetnymi fachowcami nic nie robili. Najlepszy przykład to seria prototypów U. Jedna z najnowocześniejszych o ile nie najnowocześniejsza na miarę swoich czasów. Problemem od zawsze byli sprzedajni zarządzający i władza. Ktoś wyniósł dokumentację z zakładu gdy się okazało, że nie wejdzie do produkcji i sprzedał ją francuzom. Oni skopiowali później wiele elementów w swoich ciągnikach renault. Podobnie było z pamiętnym samochodem Beskid, który za kilka lat wychodził jako Twingo. Fakt jest taki, że Bumar zarżnął sobie kurę która mogła znosić same duże złote jaja. Ale jak to było u nas w kraju, interesy zachodu zawsze były i są przedkładane nad nasze, narodowe. Mam nadzieję, że WAT i politechnika stworzy coś ciekawego, dzięki czemu oponentom inicjatywy oko zblednie. Cieszmy się, że marka nie zaginęła tak jak sypiące się ruiny zakładu w Warszawie: http://www.opuszczone.net/zaklady-mechaniczne-ursus


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No niestety u nas jest wszechobecne kolesiostwo i ciężko znaleźć kogoś kto chce cokolwiek zrobić dla ogółu. Wystarczy poszperać w przeszłości niektórych prominentnych ludzi i z łatwościa można znaleźć różne dziwne powiazania które mogą wyjaśnic wiele spraw.

Dlaczego Ursus stał sie własnościa PolMotu czy dlaczego przejął FSC w Lublinie? Wystarczy przejrzeć historię członków zarządu dzisiejszego Ursusa.

Ciekawią mie również personalne powiazania Ursusa z Pronarem czy to tylko przypadek?

Nie mniej jednak kibicuję Ursusowi i mam nadzieję ze sam nie da sie sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

UrsusCzesio ja cię rozumiem, szczerze mówiąc ja wole takiego ursusa niż napchanego elektroniką JD każdy wie swoje, i się z tobą zgodzę bo z ceny mogli by trochę zejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakt    0

nie ma co narzekac na ursus madi in hattat, na agrofoto.pl jest prezentacja nowych modeli Valtry od 50 do 72 km i tez made in hattat, wizualnie ciągniki takie same

także skoro valtra i urasus sprowadzącja maszyny od tego samego kooperanta made in turkiej to chyba jakość maszyn jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Nie jest oki, bo to nie made in Poland, jak by było już Poland, to lepsze jest niemieckie z azji, albo od naszych wschodnich sąsiadów bo jak już kupować gówno to tani. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

No już dość długo jedziemy i jeszcze sie drogi trzymamy, mam nadzieje, że nadchodzące coraz młodsze pokolenia czyli my, coś z tym zrobimy i zaczniemy myśleć nie tylko o sobie ale dobru ogółu bo jeżeli ogółowi lepiej się żyje to znaczy że mamy wyższy grunt do wybicia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65
http://ursus.com.pl/Aktualnosci/Agrotech-2014--Swietuj-z-URSUSEM szykują się do Kielc ;) , ciekawe, czy pokażą coś poza tym co napisali, czy mają coś w zanadrzu

"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ten 11024 to chyba wycofali ze ze sprzedaży co ??? bo nawet na allegeo go nie ma :) a o tym 150 konnym to już chyba zapomnieli już nie wspomne o 11034 czy 54.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Chyba przez ten kontrakt zmienili plany.

11024 nie mieści się w normie emisji spalin i teraz robią je w Bośni na południowy rynek. Przez skrzynię biegów (chyba) nie mają dużego popytu na naszym rynku, ani u naszych sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wszystko się wyjaśni za tydzień w Kielcach ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

I tak sobie myślę, maska z serii H i jest dobrze. Przynajmniej jeśli chodzi o prezencję.


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj