adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

japycz17    53

A mi to się wydaje, że Panowie z Ursusa wolą kase zbijać na wizerunku ursusa typu ciuchy i energy drinki... Ciągniki, które idą do afryki, no dobra fajnie, kase będą mieli, ale co z krajowymi odbiorcami? O nich powinno się w szczególności zadbać. Nowe modele wprowadzają i wprowadzić nie mogą. A konkurancja nie śpi. Ile to już sie tych majorków sprzedało. Zator sie wycwanił, wpuścił na rynek tani produkt, a ceny proximy w góre, jak za jakiś super sprzęt.


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakby ten major był jakimś super odkryciem, ale to praktycznie nowy 914 z nowym designem. Już farmtrac bardziej mi w oko wpada.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Heh, do 914 to nawet nie ma co porównywać, to jest lekki ciągnik o całkiem innej budowie ;) 914 to kolos w porównaniu z majorkiem :P

Edytowano przez japycz17

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja widziałem wykonanie tego całego majora...Mnie nie zachwyca, nic specjalnego...Już lepiej kupić farmtracka,tak jak mówi kolega.Oni po to wysyłają tam ciągniki ponieważ tam jest łatwy zarobek.Wpakowali miliony w ursusa to czepiają się wszystkiego co może przynieść zysk.Mają też dobrze że posiadają zaplecze maszyn które sprzedadzą i będą pieniądze na nowe konstrukcje na rynku krajowym.Najpierw trzeba zrobić jedno aby było drugie...

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

no ale po co pokazywać ursusa 11034 i tego 10014t na wystawach jak nie jest już praktycznie w produkcji. Inne marki jak coś po kokazują to na dniach jest wprowadzany do sprzedaży albo jest podany kąkretny termin wejścia na rynek i jest to bliski termin. A ursus co robi pokazał w kielcach ciągniki i od tego czasu cicho nie ma po nich śladu nikt nic nie wie co i jak. a już sporo czasu mineło od ich premiery. Na moje powinło być tak najpierw ciągnik gotowy do wejścia i wtedy wystawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

11034 musi wejść do produkcji, bo Ursus nie ma wyjścia. 11024 ma silnik z normą 3a, więc (teoretycznie) od roku nie może on być montowany w nowych ciągnikach. Te Perkinsy, które były zakupione wcześniej zostały zużyte na 11024 i koniec. Teraz żeby móc sprzedawać ciągniki o mocy >100KM Ursus musi mieć silnik spełniający normy 3b, a Ursus 11034 ma taki silnik.

Pokaz tych maszyn z dużym wyprzedzeniem ma trochę sensu, przeważnie w sytuacji Ursusa. Żeby wprowadzić nowy model do produkcji potrzeba czasu. Oni pokazali, że firma znów odżywa i prace nad fajnym ciągnikiem trwają. Pokaz modelu 11034 pozwolił na przyciągniecie potencjalnych klientów i może zaowocować niezłą sprzedażą.

Bez tego potencjalny kupiec zakupiłby inny ciągnik innego producenta, zamiast czekać na Ursusa.

Inne marki mają czas, żeby opracować nowszą generację maszyn. Takie prace mogą trwać od zakończenia prac nad poprzednią generacją. W Ursusie (nowym) prac nad poprzednią generacją nie było. Modele zaprezentowane na AgroTechu miały być wprowadzone do produkcji w tym roku. Jeśli dobrze pójdzie, to 11034 "zmieści się" w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

No może i masz racje (w końcnu trzeba robić zamieszanie wokół marki), ale żaden rolnik który już chce kupować ciągnik który już mu jest potrzebny w gospodarstwie nie będzie czekał rok lub dwa zanim go zaczną produkować, a tym bardziej że aktualnie nic nie wiadomo co się dzieje z nim, w odróżnieniu do np. 15014 już jest prawie na linii produkcyjnej i co jakiś czas jakieś tam pobieżne informacje się o nim ukazują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli ktoś chce kupić ciągnik, to na pewno nie jest to aż tak nagła potrzeba, no chyba że zastępowany ciągnik nawalił. Zazwyczaj "stary" ciągnik powoli staje się za mały, czy za stary. Wtedy zaczyna się poszukiwanie nowego.

Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że dotacje na nowe maszyny ruszą dopiero w 2015r, więc nadchodzący rok będzie ubogi w nowe ciągniki.

Co do Ursusa 11034, to w "Farmerze" (miesięcznik) jest artykuł o ciągnikach 100-120KM na temat nowości w tym segmencie. Wśród opisanych ciągników jest również Ursus 11034.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Główne cechy tego ciągnika to prostota konstrukcji, sprawdzone podzespoły i komfortowa kabina = niskie koszty eksploatacji i niezawodność. Przeniesienie napędu Carraro, skrzynia 24/24 (full mech.),

3 st. reduktor, rewers mech., EHR, itd...

Nic nowego na jego temat, ale jednak coś o nim słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To nie nowa informacja, że Ursus zgłosił się do WAT żeby zaprojektowali oni skrzynię biegów. Jest to krok w stronę "spolszczenia" Ursusów. Jest to również odważny krok, ponieważ standardem w ciągnikach o mocach do 115KM jest stosowanie markowych podzespołów (Carraro, ZF, itd.), a nie tworzenie nowych! Na takie posunięcia mogą sobie pozwolić najwięksi (JD, NH, Same D-F), lecz i oni używają w większości "markowych" podzespołów, nie swoich.

Działania Ursusa mogą doprowadzić do powstania polskiego producenta układów napędowych do ciągników! Pewne jest to, że Ursusy z tą skrzynią będą się wyróżniać spośród innych ciągników z tego segmentu.

Osobiście trzymam kciuki za ten projekt!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właśnie sobie stronę Ursusa przeglądałem i poczytałem o firmie... aż się łezka w oku kręci. Niby historia i tradycja firmy jest. Ale i tak już to nie to samo. Po za tym jak to się POL MOT wkręcił przejmując symbol Marki :D

"Przełomowym rokiem w historii firmy był rok 2011, kiedy to spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa spółką POL-MOT Warfama SA. Od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa."

http://www.ursus.com/Historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

http://agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/1336-sprzeda-nowych-cignikow-spada-ronie-rynek-uywanych

Sprzedaż ciągników w listopadzie 2013, Ursus kiepściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Bo Ursus realizuje teraz przede wszystkim kontrakt afrykański. Tam idzie większość produkcji, a do tego nasi rolnicy wolą zachodnią myśl techniczną.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Ursus buduje utracone zaufanie. To jest główna przyczyna, miejmy tylko nadzieje, że nowe modele wprowadzą troszkę zamieszania, być może rolnicy też na nie czekają i dla tego nie kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To się śmiej że nie mają za co!Tak jak wszystko się niszczyło po 89 roku! A teraz jakie zachwycenie jest że VW uruchomi jakąś fabrykę koło poznania to już pewnie zasługa ministrów jacy oni dobrzy.Ale jak zamykano polskie przedsiębiorstwa to też działali,ale w drugą stronę....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Moze i by rolnicy kupowali jak Ursus miał by coś do zaoferowania. Na razie z naszych składaków mają tylko 5044 bo z 11024 po nie najlepszych opiniach dadzą sobie chyba spokój .

chyba ze kogos interesują te Hattaty z naklejka Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

"chyba ze kogos interesują te Hattaty z naklejka Ursusa".

 

Ja powiem tak nieważne jaka naklejka, ważne aby użytkownicy byli zadowoleni i to nie tylko w dniu zakupu ale także wiele lat później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie mowie ze Hattaty sa złe i żeby ich nie kupować ale dlaczego cos co nie ma nic z Ursusem wspólnego jest firmowane jego marka. Co wstydzą sie ze sprzedają Hattaty? do naklejania naklejek na masce ,(no teraz przynajmniej zmieniaja te maski ) nie jest potrzebna fabryka :D . teraz większość ciagników to składaki tak wiec niech składaja nawet na podzespołach Hemy bo chyba nie sa takie złe ale niech skladaja a nie tylko zmienia nazwe i zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Piszecie że Ursus nie ma nic sensownego do zaoferowania a ciągniki 8014H, 9014H i 10014H? Co z tego że to Pol-Moty jak sprzedawane z logiem Ursusa. Czytam tu i czytam jakie to Ursus miał kiedyś markę a ja wan napiszę jaka była prawda: Trochę z Zetora, później z MF a teraz skąd się da:) Taka ta nasza wielka marka. Niech już lepiej nic nie wymyślają swojego tylko zaczną produkować składaki z markowych sprawdzonych podzespołów w przystępnej cenie i będzie dobrze. Jak słyszę jakiś polski projekt badawczy czy prototyp to aż mnie ciarki przechodzą - wiecie jak to najczęściej bywa? Znajdzie się kilku ludzi z pasją do wyciągania kasy z państwa lub teraz z UE i piszą projekt, na wypisują punktów, punkcików, że niby taka to nowość wieka będzie, media rozgłoszą że polska zostanie liderem a jak projekt przejdzie i trzeba coś robić to kasa w kieszenie księgowych i menago a ci co robić mają grosiki dostaną i zrobią coś na odpier.... aby było żeby się z projektu rozliczyć. Jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć aby ta sytuacja się zmieniła.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Locke nie zarzucaj mi,że naśmiewam sie z rolników iż nie mają kasy.......O cos zupełnie innego mi chodzilo.Sorry ale jak chodzi o zakup sprzętu to niestety patriotyzm na bok i trzeba wybrać oferte najlepszą wg. własnych potrzeb,z jak najlepszym stosunkiem cena/jakość.Ursus dziś to jedynie nazwa.Panowie z War-famy myślą,ze jak kupili prawa do marki to zaraz mogą walić takie ceny jak na zachodzie.Przy tym co oni dzis oferują to ceny mają zawyżone.Oni nie kupili tej marki bo kochaja nasz piekny kraj tylko po to by mieć na tym jak największy zysk.Teraz wcale im nie zależy na naszym rynku bo i po co wysilać się.Jak można walić przestarzałą technologię na czarny ląd,który to przyjmie.

Po prostu śmieszą mnie komentarze,że polscy rolnicy z niecierpliwością czekają na nowe Ursusy...kto dziś może pozwolić sobie na takie sentymenty????Ktory to już raz wprowadzają do sprzedaży 11034?4;5.....?Jeżeli oni mają takie podejście......to dziękuje po stoję.Co sie stało z obietnicami stukonnego ciągnika w przystępnej cenie? Jeżeli Panowie w krawatach myślą,że dzis rolnik to gość z widłami i w gumofilcach,któremu można badziew wcisnąć to gratuluje podejścia.....

Edytowano przez Cinek8541
  • Like 1

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Ja też jestem za sprawdzonymi zachodnimi podzespołami, przynajmniej wiadomo co w ciągnikach jest.

To jest teraz najlepsze rozwiązanie bo wyobraźmy sobie taką sytuację, dzisiaj ursus ogłasza otwarcie biura konstrukcyjnego, za pół roku pokazują całą serie ciągników na swoich podzespołach, silnik z CR, power boost, silnik z adblue z SCR, skrzynia z półbiegami, biegi pełzające, wszystko elektroniczne, szmery bajery, czego ten ciągnik by nie miał, EHR swojej produkcji, za rok ciągnik byłby dostępny i kto z was by kupił niesprawdzoną polską konstrukcje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Kupił jak kupił ale cena kosmos-nie te czasy,zresztą Ursus to nie ta liga by sobie pozwolić na budowę od podstaw-za duże koszta.Niestety przespali swój czas.Teraz już się nie da dogonić najlepszych.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj