adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Lesssiu007    186

Wychodzi na to, że zostanie według konceptu warszawskiego: 8024 w niższej cenie i 8034 dla osób bardziej wymagających. Ten 15014 to chyba 14034 z ciut mocniejszym silnikiem innego producenta i normą 3B. Że z mocą bliżej 150 niż 140 km to oznaczenie zostało zmienione. Pytanie za 100 punktów: kiedy zaczną klepać 11034 i 15014?!

 

 

jak 8024 8034 ?? o ile wiadomo mi to takich modeli nie było na targach ? czy myle sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Dawne oznaczenie 11024 i 11034. Oczywiście Pol-Mot wprowadził pewnie zmiany, ale w gruncie rzeczy "warszawski" 8024 to obecny 11024, natomiast 8034 to obecny 11034. Mam nadzieję, że co nieco rozjaśniłem. Nie cytuj post powyżej, ponieważ przyjdzie gajowy z dwururką i poleje się krew ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Przecież to wiadomo już od dwóch lat prawie :)

Bardzo niedobrze że w 11024 niema skrzyni nowej.Byłem pewien że pomacham sobie rewersem...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Pożyjemy, zobaczymy :) Na razie trwają jeszcze targi, a my za dużo nie wiemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Trzeba poprosic admina tego forum o zorganizowanie czatu z jakims przedstawicielem Ursusa i wtedy dowiemy sie wszystkiego

Edytowano przez mekiss
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by to co mówił ten prezes by sie sprawdziło to by było świetnie ale z całym szacunkiem zetora niepobije pod względem przedarzy w polsce bo to by oznaczało że trafi na czołówki przedarzy ciągników w polsce a to niemożliwe. Trzymam kciuki za ursusa aby mu sie wkońcu udało sprzedać ciągniki za granicą. I gdzie on widzi pełno ofertę ciągników bo mi to brakuje ursusa ok 70km albo 120km bo jakby niepatrzeć to te ciągniki też mają spore wzięcie

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kit wciska ludziom, że to pierwsza pełna oferta od 10 lat, przecież wcześniej też były sadownik 50 KM, średnie ciągniki 75 KM, 92.5 KM i 110 KM i ciężki 160 KM. Czyli podobnie co planują mieć teraz.

Podoba mi się bardzo pomysł z siecią komórkową Ursus, jeżeli będzie można przenieść numer to do nich przejdę. Mogli by też wprowadzić niższe abonamenty dla rolników albo jakieś specjalne pakiety minutowe tylko właśnie z zastrzeżeniem że tylko dla chłopów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale to by było :D Gdzie masz telefon? W URSUSIE! :D Ale zetora w najbliższym czasie pobije, bo ursus wkracza na swoje terytorium a zetor nie obniży cen z dnia na dzień... Oni już zaczęli robić zamieszanie i wystarczy poczekać, a wszyscy zobaczymy co się stanie :)

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

http://www.maszynydl...ikow-rolniczych

 

Niby zarejestrowanych 43, a w wywiadzie pada ponad 100. Wiadomo, że te sprzedane pod koniec miesiąca zostały zarejestrowane w marcu. W zestawieniu jest Ursus, ale te sprzedane w masce Pol_Mot pewnie są liczone w rubryce "pozostałe". Stąd te rozbieżności.

 

mariusz123456789a pełna zgoda co do braku 70 i 120 konnych ciągników. Z czasem pewnie coś wprowadzą, najprościej byłoby wypuścić 7014H. Od jakiegoś czasu jest o nim mowa, ale się nie pojawia. Teraz celują w segment najbardziej chodliwych, czyli 80-110 km. W ciągu roku lub dwóch nie ma szans na pobicie Zetora, ale w perspektywie 5- letniej mogą się zrównać w ilości sprzedanych ciągników. Nie takie giganty w różnych branżach padały z piedestału poprzez niedocenienie przeciwnika.

 

kedziorek każdy musi trochę bajerować. Niestety taka jest specyfika handlu. Podobnie jest z czarnym piarem. Co do oferty to częściowo się zgadzam. W pewnym momencie w sprzedaży był 1614, 1634 i wchodził 1654, o 1934 nie wspominając, więc modeli było więcej i zakres mocy był szerszy. Natomiast teraz mają bardziej rozbudowaną ofertę o najbardziej popularny zakres mocy 80-110.

Ciekawe czy 14034 nie zmienili silnika na mocniejszy by 15014 był naturalnym następcą serii 16xx. Co by nie mówić jeździ ich trochę po polach naszego kraju.

 

edit: literówka

Edytowano przez Mazur87
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jak ja widziałem ursusy h 7014 w Miechowie na placu, szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem - było to na początku roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Zgadzam się z tobą @mazur, tylko, żeby z każdej "serii" były ciągniki o kilku mocach tak jak np. Na podstawie tego 5044 było kilka zakresów mocy np od 35 do 65 km(przecież silniki perkins są dość uniwersalne i jeden model silnika ma duży zakres mocy tak jak np. perkins 1104d-44), później na podstawie 11024 było od ok 75 km do 110 km tak jak w farmtracu, i przy tej "ciężkiej serii" na podstawie tego 14034/15034 był zakres mocy od ok 120 do 160 km. No, i oferte mogłyby wtedy uzupełniać te Hattaty i Tymy...

Kto się z tym zgadza? :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matti zgadzam sie z tobą z tego silnika mogli by z kilka modeli wydusić i by niemósieli gabarytów zmieniać tylko innej mocy silnik wstawić i by było ok. A z tym modelem 7014h to chyba jest to samo co 14034 czyli niewypał jakiś bo nigdzie go niereklamują i nic o nim niemówią.

 

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Matti pełna zgoda. Tylko zauważ, że seria H jest zrobiona w ten sposób :). Trzy modele, a jeden silnik. 9024 i 11024 podobnie (dawny 6824 i 8024). Natomiast ja nie wierzę w to, że 9024 zaczną w końcu produkować, ponieważ mają 9014H w tym przedziale. Może z czasem zaczną klepać "9034" (dawny 6834).

 

Z tą tym pomysłem 120-150 to fajnie by było, gdyby Ursus podchwycił, ale nie liczyłbym na to. Przynajmniej nie w najbliższym przedziale czasowym, ponieważ teraz pewnie skupią się na produkcji 11024, 11034 i 15014. W pozostałych modelach takiej filozofii chyba nie ma: koła, maska, kabina, a reszta przyjeżdża skręcona (czy się mylę?).

 

Mariusz, ale przecież 14034 to 15014 z troszkę mocniejszym silnikiem. No chyba, że coś jeszcze zmienili. Czy niewypał to się okaże jak ktoś kupi i trochę poużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek9024    2

ursus 14034 miał silnik iveco a ten ma sisu to jest różnica no i w mocy udzwig podnośnika 7000 a ten 7200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Dla mnie by pasował taki 60KM żeby był. A że za marzenia się nie płaci to pomażę dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Witam!

Mówię co się dowiedziałem będąc dzisiaj na stoisku Ursusa na Agro Tech. No więć: Do seryjnej produkcj mają trafić wszystkie wystawione na targach ciągniki, z wyjątkiem tego nieszczęsniego 10014T "tyma" to jest narazie prototyp i jeszcze nic nie wiadomo czy kiedykolwiek wejdzie do produkcji. Ursus 11024-bedzie produkowany jako najbardziej uboga wersja, czyli 12x4 skrzynia ta sama co w starych ursusach i w obecnym wyglądzie ( może miec w opcji ehr) Ursus 11034- jest to wersja bardziej doposażona, a mianowicie skrzynia 24x24 mechaniczna ( w opcji elektrohydrauliczna) w standardzie ehr, elektryczne blokady i takie tam... podzespoły Carraro!!! Zeby mi nikt nie pisał że chińskie!!! Ursus 5044 podzespoły również carraro mechaniczna wersja. Ursus 15014 silnik sisu euro 3b podzespoły zf.

Ważne!!! Mają być jeszcze zmienione maski tzn. mają być bardziej dopasowane :) Ursus zamierza rownież wprowadzić ciągniki o mocach 70, 130km. Jak sobie przypomne co mi naopowiadali panowie z ursus to napisze :P

  • Like 1

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No bardzo niedobrze że w 11024 nie ma lepszej skrzyni ;[


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi w czym problem przecież w 11024 jest skrzynia 12x4 a w 11034 jest skrzynia 24x24 a to prawie takie same modele więc jak ktoś chce lepszo skrzynie to bierze 34 a jak ktoś prosty i tani ciągnik to bierze 24. Więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Czas na podsumowania. Występ Ursusa oceniacie na plus czy minus?? Jak wypadł na tle innych marek?? Co was zaskoczyło pozytywnie/negatywnie a czego wam zabrakło?? Możecie jeszcze dodać coś na koniec od siebie, jakieś spostrzeżenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Wiec może ja zacznę :P

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony postawą ursusa :D za wyjątkiem tej wpadki z 10014 T, tego modelu nie powinni nawet dotykać!!! Może i podzespoły są dobre, ale jest to koreańskie i tyle. Niech się czepią tego Carraro i z nimi zawiążą współprace.

Dokładnie jest taka sytuacja, że jeżeli rolnik chce mocny ciągnik o mocy 110km, ale bardzo prosty zarazem, bierze 11024 lub ursusa z serii h, jeżeli zaś pragnie większego bajeru bierze 11034. I tu nie ma żadnej mistyfikacji :D Oceniając targi mogę stwierdzić, iż przedstawiciele ursusa byli bardzo mili, i służyli swoją pomocą w wyjaśnianiu i rozmowie. Dowiedziałem się sporo o najbliższych planach i moge spać spokojnie narazie. Reasumując oceniam ursusa na 4+ :D

Dziękuję z uwagę :P

  • Like 1

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja mam wręcz przeciwne zdanie, najmilej zaskoczyła mnie chęć współpracy z TYMem. Wg mnie Ursus powiniem trzymać się tej opcji. TYM ma własne podzespoły i technlogie. Obu firmom taka współpraca byłaby na rękę bo Ursus potrzenuje dobrych podzespołów, a przede wszystkim konstrukcji już zgranych ze sobą. Nie sztuką jest złożyć traktor z markowych podzespołów, tylko to ma ze sobą dobrze współpracować, a nie ciągle się psuć jak było do tej pory i mieć w miarę rozsądną cenę. TYM by za to zyskał dobry rynek zbytu, bo Ursusa ludzie by chętnie kupowali, a TYM ma problem z przebiciem na nasz rynek

Krytykujecie TYMa, a to naprawdę dobre ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj