adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kris14    267

np wiecej żelaza importujemy niz jestesmy w stanie wytworzyc z rudy.

 

Może łapię za słówka, ale jeżeli jest zapotrzebowanie na surowiec, a sami nie jesteśmy samowystarczalni to trzeba importować.

Ale w Polsce jest tak że my importujemy stal, z różnych źródeł, raz lepszych raz gorszych, a nasza stal jest eksportowana na zachód zbierając opinie jako bardzo dobry surowiec do budowy.

 

 

A co do statystyk sprzedaży widać rozbieżności zależnie od źródła, zapewne bierze się to stąd że raz w markę Ursus są wliczone ciągniki ze znaczkiem Ursus, a raz jako Ursus S.A czyli ciągniki Ursus + Pol-Mot (których Ursus jest 'właścicielem' ze starych zapasów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

No tak, chciałem tylko podkreslic ze to chyba bez roznicy gdzie powstaja "Nasze" Ciagniki. Lepiej w Lublinie niz nigdzie.

 

Dokładnie, tymi statystykami bym sie nie kierował bo np. Pol-Mot kupujac Ursusa kupił równiez ciagniki ktore znajdowały sie na placu fabryki w Warszawie i mogły byc policzone jako najpierw Ursus warszawski (ktore to kupiła firma z Dobrego Miasta) a potem jako Ursus z Pol-Mot'u, i wszystko na to wskazuje bo aktualnie nie ma w ofercie ciagników o mocy 141-200KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Ja jutro składam wizytę u dealera ursusa :) Jak na razie nastawienie pozytywne, zobaczymy jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Idąc tokiem myslenia kolegi powyżej to mozna powiedziec że niewiele jest rzeczy "Polskich w Polsce", np wiecej żelaza importujemy niz jestesmy w stanie wytworzyc z rudy.

A co to za różnica czy Ursus jest z Warszawy czy z Lublina lub Dobrego Miasta. Wydaje mi się ze zaden "zwykły szary obywatel" nie przyczynił sie do tego, jesli chcielibyscie kogos obwiniac to na szczeblach wyzszej władzy (tam gdzie kiedys były potężne fabryki teraz najprawdopodobniej bedzie stał biurowiec albo jakies centrum handlowe lub osiedle ale to tak nawiasem mówiąc)

Mógłbyś mi podać chociaz jeden w 100% ciagnik wyprodukowany w całosci w Warszawie, tak od A do Z?? Silniki w lwiej częsci maszyn były albo Polsko-Czechosłowackie albo licencjonowane od Perkinsa (ich tez w całosci nie robiono w zakładach Ursus), mowa tutaj o ciagnikach powstałych po II Wojnie Światowej. Ponadto nie zapominajmy o najpotężniejszej odlewni w Europie a mianowicie Odlewni Z.M Ursus która znajdowała sie w Lublinie, robiła ona czesci nie tylko do wiekszosci Polskich traktorów ale i do czeskich zetorów.

P.S I najważniejsze w pracy jest zadowolenie ogółu społeczeństwa, zarówno rolników (dostają dobrą maszynę mogacą konkurowac nawet i z niektórymi znanymi markami na dobrych i niezawodnych częściach), pracowników firmy (mają stałe zatrudnienie i nienajgorsze wynagrodzenie) jak i władz (otrzymuja pieniadze z podatków i moga inwestowac w swój region).

 

Popieram !!! Dobrze napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tu padł wątek o tym że dlaczego ursus nie dotrwał do tych czasów.Mianowicie chodzi tu o to że za komuny była wymiana produktów,surowców,usług i innych...dlatego w lublinie odlewano tyle podzespołów.jednak po upadku tego nie wszystkie kraje stały się samo wystarczalne..jeden kraj drugiemu nie chciał sprzedać.I to też się przyczyniło do upadku wielkich fabryk, nie tylko w Polsce.

 

@Mattti

Na jakiego się skusisz? :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

@Locke Na razie tylko oglądać, bo i nawet funduszy nie ma, ale w najbliższych latach jest w planie ciągnik o mocy około 80 km. Brany jest pod uwagę farmtrac, farmer, i właśnie ursus... Mam nadzieję że wdrożą do produkcji coś o tej mocy poza tym 8014H- np tak jak jest 11024 czy 9024, to żeby był 8024 :) W końcu to ten sam silnik :)

Ps. Jedziemy z wujem, który ma w planach w najbliższym czasie zakup 11024, a jak u ciebie? Nadal planujesz kupić 11024?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A nawet bys mógł sobie wziąć tego 9024 jak go zaczną robić.To fajne ciągniki są.Tam 10 KM więcej to nawet lepiej :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Mattti, byłeś u tego dealera? Mnie też interesuje nowy URSUS tak coś koło 100 KM.

Póki co, pogoda skutecznie nam to blokuje, ale jeszcze w tym tygodniu powinny być zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No więc:

Byłem u dealera ursusa.

Ciągniki mi się spodobały, nawet bardzo, wiadomo oczywiście że jakością to nie są JD, ale są dość dobrze wykonane.

Seria H, jest jednak rzeczywiście sprowadzana gotowa z turcji, mówił mi to sam prezes, a w wielu miejscach widniał napis "HATTAT", co nie znaczy, że ciągnik są złe. Stały dosłownie obok Valtr serii A, poza tym jak na razie nikt kto od nich ursusa wziął nie narzekał. Ursusów 11024 sprzedali tylko kilka, ale też sobie ludzie chwalą- Sąsiad wuja brał, a teraz sam wujek zamierza brać na wiosnę :)

Jednak jeśli chodzi o samego dealera to porażka <_< ... Wielką łachę mi zrobili że otworzyli ciągnik, a o zapalaniu to już mowy nie było. Jak zacząłem robić zdjęcia(zrobiłem dwa), to mi powiedzieli że tu nie wolno robić zdjęć itd...

Reasumując(używam takich słów żeby wyjść na mądrzejszego niż jestem :D ) wydaje mi się że ursusy to dość dobre ciągniki, seria H również poprawiła się jakością względem starych Pol-motów, i jak dla mnie pozytywnie :)

 

Ps. Tu macie zdjęcia które mi się udało cyknąć:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/406484-ursus-11024/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/406483-ursus-9014h/

Edytowano przez Mattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Nie wiem u jakiego sprzedawcy byłeś, ale ja przed zakupem swojego u tego sprzedawcy co kupiłem, to każdy ciągnik był otwarty a było ich ok 40 rożnych marek, w każdym kluczyki i po spytaniu lub nawet nie, gdy byłem poraz któryś można było ciągnik odpalić, poogladać, jak chciałeś się przejechać to kazali wsiadać i można było pojeździć. Wiem nieoficjalnie że w tamtym roku sprzedał powyżej 200 szt głównie Deutz i Same. Tak więc jak klient zadowolony, może wszystkiego dotknąć, wszystko zobaczyć to może kupi, no bo gdzie jak nie u sprzrdawcy można wszystko szczegółowo przebadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

O mocy 60 km aktualnie nic nie produkują, są 50 konne 5034 i i mają wdrożyć do produkcji 5044 o tej samej mocy ale na lepszych podzespołach i jeszcze niby mają sprowadzać 70 konne ursusy (dawniej polmoty) z 3cylindrowym silnikiem perkinsa o oznaczeniu 7014H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

te 7014 już są widziałem ostatnio na placu w Miechowie, ale że nie mam finansów na ciągnik to go nie oglądałem i ceny nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Silnik 3P? Chodzi ci o silnik, który siedzi w ursusie 3512, i c-360 3p? Czy on spełnia w ogóle jakieś normy ekologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak....Ciekawe kto będzie montował silnik 3p z lat osiemdziesiątych w 2013 roku....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

oczywiście że to nie będzie stary 3P, bo przecież nie spełnia norm, ale pewnie stary 3P z mf255 będzie dziadkiem nowego silnika w prostej lini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Lub po prostu ktoś źle zrozumiał i z informacji o trzy-cylindrowym perkinsie, przekształcił ją na silnik 3p... Tak to jest, jak się nie czyta ze zrozumieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Patrzcie tu są jeszcze 8024K ze zmienioną maską i jeszcze na dwóch wajchach od biegów..Za 120 tyś brutto :blink:


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj