adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

GREMLIN    2

zanim ursus coś wymyśli to ludzie zdecydują się na inne marki bo cenowo za tą jakość jest drogi chociaż ja mam 4512 i chwalę sobie go bo jest ekonomiczny jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Z takimi cenami to daleko nie zajadą . Coraz bardziej przechodzi mi ten sentyment do marki ursus , a dosyć dużo się ich przewinęło przez nasze gospodarstwo . W cenie tego 5524 kupię NH TD5030 z klimą , pneumatyką , siedzeniem pneumatycznym , hamowaniem na dwie osie , skrzynia Synchro Shuttle 12x12 40km/h . I jakbym teraz stanął przed takim wyborem to bym się nie zawahał i postawił na NH . To wszystko ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

No fakt jeśli ursus miałby stać się konkurencją dla innych marek np. NH, Zetor, Farmtrac, Farmer itp. to musiałby trochę stanieć, za ursusa 6824 powinni chcieć około 115-120 tyś a za 5524 około 100tyś wtedy wiadomo było dlaczego kupuje się ursusa i napewno wiele gospodarstw znowu by się zainteresowało ursusem ze względu na jego cenę. Sam gdy będę miał kupować nowy ciągnik do 100KM to będę wybierał między NH T5000 a ursusem 6824, NH będzie droższy ale ma więcej biegów, rewers elektrohydrauliczny i więcej w wyposażeniu chociaż by w opcjonalnym. Jestem ciekaw kiedy ursus wprowadzi rewers elektrohydrauliczny i czy w ogóle wprowadzi do swoich ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

dużo zależy od wyposażenia standardowgo,a co ceny powinny ulec obnizce,ale nie do 100 tys za 5524 bo to nie jest możliwe,sam orginalny silnik perkinsa pewnie sporo kosztuje.według mnie to 5524 powinien kosztoważ około 115 a 6824 około 130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam, akurat jak miał bym wybierać pomiędzy NH seri 5000 a ursusem 6824 to bym wybrał tego drugiego. Na niekorzyść NH przemawia fakt iż ma tuleje razem z blokiem - jezeli chcesz wymienić tuleje musisz wymienić blok a nadwymiarowych tłoków i pierścieni nie ma więc remont kapitalny polega na zakupie nowej skrzyni korbowodowej, do tego dochodzą problemy z rozrządem - wypadają zawory widziałem egzemplaż kturemu wypadł i zrobiił otwór w tłoku cylinder był porysowany, ciągnik był na gwarancji. Koszt samych części pow 20 tys. Jeżeli ktoś nie wierzy to niechaj sobie sprwdzi w katalogu czy tłoki na kolejny szlif występują. Ursus nie jest idealny ma za to wydajną hydraulike i części są tanie no i tuleje są wymienne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Co racja to racja części do Ursusa dostanie w każdej składnicy maszyn (nie wiem jak z silnikiem PERKINS) , ale żeby ten Ursus opadł do 115 tyś. PLN to wg. mnie będzie to doskonały ciągnik w tej klasie ponieważ ma w kabinie wszystko ładnie ergonomicznie poukładane oraz silnik , Perkins jak Perkins wiadomo bardzo oszczędny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

rozumiem kolego @MWCHUDY że pisałeś o silniku IVECO a czy w kombajnach TC5000 też są IVECO z tym bezsensownym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Wiem że to kombajny . ;) Ale aż dziwne trochę to co napisał MWCHUDY to dlaczego tak dobrze się te ciągniki sprzedają skoro do remontu trzeba by kupować nową skrzynię korbowodową ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

ja jak bylem u deelera new srelanda to mi powiedział że przy tych silnikach nic sie nie zrobi w razie jak walnie 1 sekcja tulei wym. cały blok a gwarancji tylko 1 rok i co to jest?wcale tego nie ukrywał i mówił że jak do ciężkich robót to bierz ursusa lub zetora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

ursus 6824 to całkiem przyzwoita prpozycja,tylko nie wiem ile ma udzwigu na tylnim tuzie i jaki moment obrotowy,moze wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam

kolego Wito kombajny TC 56 miały silnik od TM w których też nie ma tłoków nadwymiarowych ale jest w katalogo tuleja cylindrowa- blok należy oddać do tokaża który ztoczy stare tuleje- ale nie całkiem nowa jest cieńsza, następnie wciska sie na tz "ciepło-zimno" i mamy komore o nominalnych wymiarach. w kombajnach TC 5000 mamy silnik od T 7000 a w nich jest podobnie jak w T 6000 czyli wymiana bloku. obecnie wymienne tuleje stosuje Perkins Sisu w Deutzu są nadwymiary jest możliwość szlifu. Nie zastanawiał się ktoś kiedyś czemu nie które zachodnie ciągniki są tańsze od polskich pomimo iż robocizna tam jest droższa, zastosowana technologia też, często są lepiej wyposażone w jakieś fajne pierdoły, no i koszty transportu ściągać je z Włoch, Angli. Jeżeli spojżymy na Valtre mój brat mówi że jest goła a jak ojciec zobaczył cenę T121 clasic to troche zaniemówił poprostu niektórzy stwiają na jakość a inni na ilość dajmy na to takiego TG w skrzyni jest damper powinien być wymieniony po ok 5000 mh jeżeli się nie zrobi tego na czas to lepiej nie ruszać bo będzie tylko gorzej remont skrzyni biegów od TG to na dziędobry jest 120 tys same cześci- tarcze, kosze sprzędłowe uszczelniacze koszy- przychopdzą na wałek zdaża się iż zęby się wykruszą. Inaczej jeżeli jest coś tanie w zakupie to nie znaczy że jest tanie w remontach. W ursusie wiesz co msaz, wielu mówi że przeżytek, ale zalezy do czego i w jaki sposób będzie eksploatowane jeżeli kupisz takie cacko ma 8-9 lat z założeniem tłuc ile wlezie ni do żyda to tak -nikt na zachodzie nie remontuje ciągników takie hasło usłyszałem od mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Nie orientuje się ktoś z was czy można wziąć ursusa 6824 na test do swojego gospodarstwa bo coraz bardziej prawdopodobne jest że będę kupował nowy ciągnik i chciałbym najpierw go wypróbować. Do wyboru mam 2 ciągniki, które jak do tej pory najbardziej mi odpowiadają, ursus 6824 i NH TD5050 lub niewykluczone NH T5040 choć różnica w cenie jest większa od ursusa o prawie 30tyś. Po niedzieli wybieram się do punktu sprzedaży ursusów po dokładniejszą informację na temat tych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

No tak czekamy na informacje . A co do momentu jakim dysponuje ursus 6824 to można sie dowiedzieć na stronie perkinsa tylko pasowałoby wiedzieć dokladnie który to silnik bo serii 1104D-44T to troche tam jest. A udźwig podnośnika to pewnie tak samo jak 5524 czyli 2400, 2800 lub 3850. Tylko nie wiadomo jaki będzie w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdopodobnie ten 6824 to będzie 5524 z silnikiem o większej mocy i zapewne dlatego różnica w cenie wynosi tylko 4 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Mi się wydaje (raczej na pewno) że to cena brutto. Bez rewersu i z kabiną Secura (widać ją na pierwszym zdjęciu na innym Ursusie) a nie Koja 2009. A w dodatku zaczep wychylany (a nie automatyczny)ale z klimą i dwoma siłownikami wspomagającymi oraz WOM hydrauliczny (niesamowite!!! :rolleyes: ) . Ogumienie "radzieckie" Voltyre. I brak CBM-ów tylko zwykłe kulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Hm szkoda że ursus produkuje wciąż tak siermięzne i przestarzałe ciągniki. Skrzyń z lewarkami w podłodze juz chyba zadna firma nie robi a wystarczyło by dokupic od mf licencje na skrzynie 12x12 z 390. Nawet głupi komin mozna był by puścic po słupku jak np w zetorze czy innych mała rzecz a cieszy. Nie ma sie co dziwić że ursus ledwo zipie juz pronary lepiej wyglądają. A cena to raczej brutto netto nikt by tyle nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ciekawi mnie jedno, czy w tych nowych kabinach ursusa będzie klima w standardzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj