wiktor27

Syf w zbiorniku zbożowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek3220    656

a czyściłeś kiedyś ten kombajn zobacz sita


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Albo niekompletne lub uszkodzone sita, ja np w tamtym roku zdjąłem osłony od wiatraka żeby więcej witru dostawały frtschritt 516-b i zaczeła lecieć słoma do zbiornika ^^ z początku niewiedziałem dlaczego ale później sie skapłem, jak czasami cofałem lub na uwrociach przejeżdżałem to sie przejeżdża przez wałki słomy i poprostu wentylatory wciągały słome :D


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moim zdaniem to powinny być sita zapchane, u nas jak kosil kukurydze to stal, bo qq mu sie lepila


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Za mocno otwarte sita, albo za mały wiatr. U nas jak w E-512 ojciec nie wyłączy młocarni np podczas wysypywania zboża to też trochę tego syfu na leci. Albo tak jak koledzy piszą, klepisko, w 512 jak ustawimy za dużą szczeline to kombajn dobrze nie wymłaca i leci syf.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

wiatr byl ustawiony prawie na 5 zalozylem nowe paski,sita mialem prawie zamkniete ale bylo to samo jajbardziej badziew lecial w mieszankach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janmaria    0

a czasami jest tak że możesz maraton zrobić wokół kombajnu i tak będzie brudził,

zależy też od zboża czasami jak jest podpalona np. pszenica to bemben odrywa ostatnie ziarenka razem z plewą a że są małe to przechodzą przez sita i lecą do zbiornika, ale zz kolei słoma nie powinna się nidy tam znaleźć chyba że robisz szybki manewr zdjęcia obrotów młócarni np. przy sypaniu wtedy słoma zwalnia i wpada przez sita, to taki mój dodatek do postów wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

wiktor27

witam mam mianowicie problem przy koszeniu leci odgroma syfu najwiecej slomy.

A w jakim kombajnie masz ten problem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Sprawdź czy nie ma poślizgu pasek klinowy napędzający kosz sitowy z podsiewaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

bizon 56 super,a jeszcze co moze byc nietak ze peka mi elewator zbozowy na polaczeniu ze slimakiem od zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Chodzi ci o "rurę" do wysypywania i pęknięcia w zbiorniku zbożowym? Jeżeli tak to pospawaj to dobrze, opróżniaj zbiornik na postoju na wolnych obrotach i za każdym razem składaj rurę. Takie numery jak na filmach czyli opróżnianie podczas pracy można robić na nowym sprzęcie gdzie nie ma jeszcze luzów powodujących drgania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam

mam podobny problem, jeżeli jade pod gore to czysci wzorowo, ale z gory to prawie sam syf leci na prostym też nie jest dobrze, widzialem zboze i w innych jest duzo lepiej, wiele osob już zagladalo i nikt nic nie wie. przy koszeniu pszenicy leci dużo plew, a przecież nie sa cięzkie. wiatry ok

moze macie jakieś pomysly co sprawdzić

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

przymknij sita i wiatry o ząbek daj większe ząbek większe zobacz czy pasek od wytrząsaczy się nie ślizga i czy w sitach dziur nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

patrzylem wieczorem na innego bizona i wychodzi ze koło pasowe jest odwrotnie zalożone przez co pasek od wytrzasaczy ociera o siebie tam gdzie sie krzyżuje a chyba nie powinien, może w tym jest problem, ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewBravo82    4

sposób na ustawienie sit - górne tak otwarte aby między blaszki sita weszło wiertło 7-8mm. a dolne sypnij garść pszenicy przy prawie zamkniętym ziarka muszą przeleciec i kwestia wiatru...

z mojego doświadczenia mogę powiedzieć , że np pszenicy przy wydajności  rzędu 7-8 t/ha przy wyżej opisanym ustawieniu w zbiorniku jest czyste ziarno a przy w jechaniu w pszenicę gorszą( bardziej nędza:)  ) syf w zbiorniku. bo na sitach mało masy jest .

w gorszej to zawsze jadę 2jką nadrabiam  masę na sitach -trochę pomaga

Edytowano przez NewBravo82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin14-90    0

Koledzy, mam problem bo do zbiornika wpada słoma gdyby nie ona to ziarno byłoby czyste jak zaglądam na sita to one są czyste, wiatr na życie 3.5 na skali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas38    0

witam. mam tez ten problem w zbiorniku prócz ziarna jest dużo Plewów i słomy . sita górne mam na 3 ząbku licząc od wajchy . dolne na 1 ząbku, witr na 4 i szczelina 5-8 i sita czyste a i tak leci słoma co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj