Zaloguj się, aby obserwować  
Dziedzio92

Horsch Pronto 3TD Express

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dziedzio92    42

Witam jestem zainteresowany zakupem siewnika zbożowego Horsch Pronto 3TD Express chce sie dowiedziec czy jest to dobra maszyna i czy uprawa i sieje tak samo jak Pronciak DC oraz cena czy jest jego warta oraz jakis prospekt jego jesli mozna


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Również jestem zainteresowany wszelkimi informacjami.

To co wiem na tą chwilę od dilera .

Ma kosztować około 110 tys pln netto (do negocjacji) ,trochę będzie ważyć bo z pszenicą masa całkowiata przekracza 3,5 t.

Diler mówił że na dziś maszyna bardzo ciężko do dostania ,na zachodzie bardzo duże zainteresowanie.

Ciekawi mnie jak się taki zestaw będzie sprawował na ciężkiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No właśnie niby ma być to samo co Pronto DC a ciekawe czy takie będzie :D

Ja dostałem ofertę na 27 tys. euro netto za 3 metry. Na Polagrze Premiery niestety nie było prospektu ale maszyna stała. W Polsce na dzień dzisiejszy maszyna jest ogółem niedostępna - słowa dilera. Gdy testowaliśmy u nas Pronto DC to bardzo ładnie się ten siewnik spisał na ciężkiej glebie i to w mokrych warunkach a wschody były super.

Jeśli panowie chcecie mogę wrzucić kilka fotek tego siewnika. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@ralfMTX140 kolega ma Pronto DC to wiem jak wyglada i pracuje ale bardziej bym byl zainteresowany fotkami z tego TD express moze jak bedzie stal u osadkowski-cebulski to zrobie pare fotek. Moze wie ktos gdzie pojechal ten z premier do jakiego dealera ??


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Może do Agro As-u Grodków bo wiem że sprzedaż tych siewników dobrze im idzie.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@Dziedzio chodzi ci o fotki samego siewnika? :D

Oferowałem się że mam...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Jesli masz tego zawieszanego to poproszę ;[

Za siewnikami pronto kazdy czeka w kolejkach po roku moga sie spodziewac przyjazdu siewnika.

W mojej okolicy sa 3 siewniki kazdy pracuje na innym areale DC 4 robi na 1300 ha ,DC 3 robi na 250ha , DC3 pracuje na 200 ha u kolegi @kudryn85 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=124435

med_gallery_14397_53_9233.jpg


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie mogłeś dać linka do fotki niektórzy z telefonu mają net ;[ A takie zdjęcie to spustoszenie dla portfela ;[


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

dzieki , jeszcze tylko prospekt jego i ceny dokladne i mozna myslec czy brac no i jakies opinie o nim ;p


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Jeśli jest technicznie i jakościowo zrobiony jak zwykły Pronto to jest moim

faworytem w wyborze nowego sprzętu do mojego rancza :P.

Ale wolałbym go zobaczyć w akcji ale jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Wczoraj byl przedstawiciel Osadkowski-Cebulski przedstawił ofertę siewnika i powiedzial ze ten siewnik bedzie dostepny na rynku w czerwcu .Czyli trzeba czekac :) ale mowil ze moze zalatwic jeden na takie jak by pokazy . Cena jego jest dobra 26 000 euro czyli przy cenie 3,88 wyszlo mi 104 000 zl . Podana cena jest cena netto


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jesli masz tego zawieszanego to poproszę :)

Za siewnikami pronto kazdy czeka w kolejkach po roku moga sie spodziewac przyjazdu siewnika.

W mojej okolicy sa 3 siewniki kazdy pracuje na innym areale DC 4 robi na 1300 ha ,DC 3 robi na 250ha , DC3 pracuje na 200 ha u kolegi @kudryn85

 

Dziedzio92 mylisz się. Na Pronto nie trzeba czekać rok. Płacisz kase i Horsch Polska od razu sciąga Ci go z niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

witaj .taki siewnik chce wziasc na 60 ha a ty zastanawiasz sie czy na 120 warto , na 120 ha juz by warto bylo wziasc pronto dc 3 albo tego 3 td express zalezy od kasy ;p


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

siema,kasa swoja drogą :) ale wolał bym expressa ponieważ jest zawieszany,pronto dc3 jest ciągany i było dużo zabawy na małych kawałkach :) (a takich mam dużo).I mam takie pytanko claas 125 konny da rade????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

da rade 125km jak na dc potrzeba 120km .Mam oferte handlowa to przedstawie co mi napisali na niej

 

 

 

 

Horsch Express 3TD

 

*Szerokość transportowa 3m,robocz.- 3m

*Pojemność skrzyni nasiennej 1500 l

*Komputer sterujący siewnikiem -DrillManager -Terminal ECO

*Instalacja oświetleniowa

*Napęd dmuchawy z hydrauliki ciągnika

*Znacznik przedwschodowy

*Znacznik

*Redlice siewne Turbo Disc

*Zapotrzebowanie mocy 115-190 KM

*Prędkość robocza 10-20 km/h

Cena netto: 26900 Euro

Cena brutto 32818 Euro

 

Realizacja zamówienia dopiero 2011 R

 

 

taka ofertę mi przedstawili


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heh a gdzieś pisali, że to ciągnik <100KM pociągnie. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Pociągnąć to i pociągnie :lol:.

Z podniesieniem jednak 3T to już będą duże problemy. Żeby dobrze i pewnie współpracował z ciągnikiem to powinien być ciągnik z udźwigiem podnośnika ok 10T. A to już wymaga minimum 160 km.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt, że zbiornik na ziarno jest nad sekcją uprawową, zaś w wielu aktywnych jest nad wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A duże ma wymagania hydrauliki? Zastanawiam się czy by mój Claas Arion 620C poradził sobie, z przodu ma 700 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj