Polecane posty

ChiquitaB    754

ja jak zwiedzałem biogazownie w Grudziądzkiej oczyszczalni ścieków tylko nie pamiętam jakiej mocy ona jest to tylko taki mały smrodek był ale nie odór i to tylko przy budynkach do 50m od nich. Tam chodziły dwa silnik mana v12 po 5tys h non stop bardzo fajnie to wszystko wygląda i jest samo wystarczalne. z tego co kolega mówił co tam pracuje to na 30tys mieszkańców wystarczyła by ta energia która jest produkowana. odpad zawiera bardzo dużo azotu i jest wywożony gratis rolnikom na pola. a że w Grudziądzu nie ma przemysłu ciężkiego wiec nie zawiera metali ciężkich a przy okazji jak ktoś by chciał może odpadem w piecu palić bo jest podobno lepszy od węgla

 

I jeszcze link http://www.biogaz.com.pl/attachments/067_Biogazownia%20rolnicza%20v2.pdf

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

dzięki bardzo za posta , nawet niewiedziałem że tym nożna palić , ciekawe rozwiązanie


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz1987 i jak daleko jesteś z budową biogazowni?

 

A wiecie skąd i w jakiej ilości można uzyskać dotacji na budowę biogazowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ponoć wedle nowych rozporzadzen 20-30% dotacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja nie buduję tylko Ojciec a to różnica ;)

Fundamenty są w kwietniu zaczynają budowę "ponad ziemią"

te nowe dotacje to sobie można w d włożyć starsze były dużo bardziej korzystne <_< całe szczęście człowiek jeszcze się wyrobił :)

Edit: czyli wszystko zgodnie z planem :P

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Po pierwsze przeczytaj pierwszą linijkę poprzedniego posta ;) jestem już w takim wieku że trzeba wiedzieć co do kogo należy.

Po drugie jest w tym temacie odpowiedź na twoje pytanie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

zmieniła się trochę wielkość dotacja to połowa widełek czyli 70%

substraty to gnojowica, qq, sorgo, trawy, mieszanki zbożowo-strączkowe oraz serwatka bo zgłosiła się do nas mleczarnia która ma jej nadmiar i mają trochę dolewać :) Ojciec pilnuje aby nie śmierdziało dlatego za dużo odpadów z mleczarni lać nie będzie, nie mówiąc już o jakiś odpadach z ubojni które doją co niektórzy :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak ktoś się oprze na jednym funduszu to tak, Ojciec dwa lata papiery załatwiał na budowę i szukaj funduszy na ten cel, także to jest jedynie kwestia zaciętości człowieka który ją buduje


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo prędzej pisałeś, że unia, jakiś tam urząd ochrony środowiska, państwo itp.

 

nawet bym nie pomyślał by łączyć te różne dofinansowania :o a mieli jakieś opory by z kilku źródeł finansować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ogólnie to co niektóre nie były brane na biogazownie tylko na zaplecze techniczne, systemy do przepompowywania płynów, silosy, agregaty prądotwórcze, zbiorniki na płyn pofermentacyjny. Jakbyś składał na całość to max dostałbyś 50% tak twierdzi Ojciec, ale jak człowiek trochę kombinuje to wiadomo, że najczęściej zaoszczędzi ;) w sumie powinieneś coś o tym wiedzieć, bo jesteś jednym z nielicznych co z Hubertem twierdzą, że na świniach można zarobić


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się człowiek uprze to na wszystkim zarobi. :lol:

 

No to nieźle staruszek musiał kombinować z tymi datacjami :D chylę czoła :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

znacie jakiś projekt realizacji mikrobiogazowni? zanosi się na znaczną poprawę opłacalności instalacji do 100kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

może to bedzie jakaś alternatywa dla gospodarstw. Zobaczymy może zamiast nastepnej chlewni postawi się biogazownie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj