Polecane posty

Lukasz1987    61

Tak tylko te 550kW pomnóż sobie przez 3-4 tyś € bo taki jest koszt biogazowni (1kW) to da Ci

550*3,5=1 925 000€ nie wliczając silosów i transportu gnojowicy, które załóżmy dostali w ramach dotacji oraz około 40% z kwoty wyliczonej więc do zapłaty zostaje im 1 155 000€ podzielić to przez 120 tyś zysku rocznie daje 9 i pół roku na zwrot inwestycji, szału nie ma, chyba że dotację mieli 80% :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

No ciekawe właśnie czy ten przychód na czysto to już po odjęciu spłaty i kosztów kredytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że też interesuję się tą zabawą sporo pogrzebałem tu i ówdzie i znalazłem analizę w której stało tak że przy cenach jakie mamy w Polsce za prąd i certyfikaty żeby było to opłacalne bez dotacji trzeba by kupować tonę kiszonki z kukurydzy za kilkanaście złotych więc inwestycja nierentowna z założenia... bo zakup po takiej cenie nierealny, chyba że ktoś ma firmy budowlane postawi za 1 euro kilowat a faktury wyprodukuje na 3 tyś euro :( bierze dotacje i nie musi już wcale prądu robić:( taki jeden Pan na K... już stawia teraz bodajże 4 :P


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

10tyś euro to czysty zysk po odjęciu wszystkich kosztów tak przynajmniej twierdził jak dla mnie to możecie sie śmiać i nawet twierdzić że dokłada i głupi... wisi mi to ale troszkę przypomina sytuacje sprzed lat jak ojciec obsypywał ziemniaki i "spece" z wioski się zlecieli że nic się nie urodzi bo ciągnik zagniecie bo do "zimnioków jest kuń" a rok sie udał..

co do biogazowni to jeśli "Lukasz1987" miałbyś stratę na 100 tyś euro to raczej nie odpoczywałbyś na Malediwach nie? inna skala..

a i jeszcze jedno przychód rzędu 80 tyś zapewnia zysk w kwocie 10tyś wg mnie zysk idzie do banku lub kieszeni przychód obsługuje koszty najpierw czytać potem myśleć ewentualnie później pisać.. i niemylić kolejności..

a z innej beczki wiatraki których sporo było tam w okolicy generują energię 10x większą niż ta biogazownia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
10tyś euro to czysty zysk po odjęciu wszystkich kosztów tak przynajmniej twierdził

Trzeba to było w swoim poprzednim poście napisać, a nie teraz grać ważniaka co to nie ty :(:)

Zmienia to całkowicie postać rzeczy. W Polsce Biogazownie się opłacają, skąd to wiem otóż niedługo Ojciec z naszym dobrym znajomym rozpoczynają budowę u nas w wiosce więc jestem w temacie :P:(

Jak będzie kosztorys to wstawię


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

"miesięcznie mają około 80 tyś euro przychodu z czego ponad 10 zostaje im na czysto..większ"

Jest wyraźnie napisane wiec nie kręć..

Skoro budujecie to czapki z głów w naszej tusklandii jakiekolwiek większe inwestycje są bardzo ryzykowne tym bardziej Was podziwiam i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

10 tys E x 12mc daje 120tys x 4zł = 480tys zł na rok z 550kW. Ale jak widziałem wyliczenia z innej firmy to prąd po ok 0.20E sprzedają. czyli 2 razy więcej niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

A jak jest z dofinansowaniem na budowę biogazowni? Z jakich środków można otrzymać pomoc? Coś z PROW-u jest typowo na bioenergie przygotowane? A jeśli tak to o jakim poziomie dofinansowania można myśleć (%)?

Ilu pracowników i do czego trzeba zatrudnić do takiej biogazowni wielkości ok 550kW?

Ile kosztuje eksploatacja maszyn? Tzn zużycie, serwisy, części wymienne itd?

Ile wody trzeba zużyć przy takiej biogazowni?

Jaki jest poziom hałasu? Tzn w jakiej odległości można na spokojnie mieszkać, żeby dźwięk pracujących maszyn nie był uciążliwy?

Jak jest z zapachem? Głównie mam na myśli płyn pofermentacyjny, bo z tego co rozumiem sam proces fermentacji odbywa się w hermetycznie zamkniętym zbiorniku.

Ile można wyprodukować tego płynu przy biogazowni 550Kw? Tzn na ile ha nawozu by z niej starczyło?

Z ilu ha trzeba by było nazbierać substratów mając np dodatkowo ok 100 sztuk bydła i 200 szt trzody?

Jakie maszyny są konieczne przy takiej "minifabryce"? Jedna ładowarka teleskopowa by wystarczyła do przywożenia substratu? Czy trzeba by myśleć o "fadromie"?

Jak długo trzeba czekać zanim fermentacja zacznie "działać" i produkować biogaz?

Robiliście już jakieś orientacyjne przeliczenia typu przychód vs rozchód? Wiadomo że głównym kosztem będzie sama budowa ale koszty eksploatacji też pewnie nie są małe...o jakich kwotach trzeba myśleć?

W jakim czasie inwestycja powinna się zamortyzować? (przy maksymalnej kwocie dofinansowania). Ile trzeba samemu wyłożyć? Czy trzeba mieć własne środki czy można myśleć o jakiejś korzystnej linii kredytowej?

 

Trochę chaotycznie to wszystko napisane ale może dowiemy się czegoś więcej :):P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Co do substratów to tutaj jest w miarę zrobiona stronka, ma kilka byków ole do wstępnych obliczeń wystarczy.

Mój odnośnik

Są tam wymienione substraty oraz kalkulator do obliczania wkładu.

Mój odnośnik

Ta firma ma nam budować, a raczej dostarczyć elementy.

Co do kosztu to za 500kWel zażyczyli sobie 1,5 mln € dotacja niby ma być do 80% ale nie mniej jak 65%. Część ma pokryć dotacja z Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,Krajowy Program Restrukturyzacji i coś z UE ale nie pamiętam jak się program nazywa. Ochrona Środowiska (bo gnojowica i obornik idzie) oraz z rozwoju bioenergii.

Do takiej Biogazowni to raczej ładowarka kołowa, bo ładowarka teleskopowa będzie miała co robić.

Cena nie zawiera silosów paszowych, ceny gruntu, trafo oraz sprzętu do zbioru kiszonki. Dodatkowo nie uwzględniono cen zbiorników na płyn, mają być zakopane pod ziemią.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Teleskop starczy, tam piszą 30 ton dziennie substratu. Nasypiesz raz i spokój na jakiś czas bo tam są duże te zasobniki.

 

Co do zapachu to można też zastosować zamknięty zbiornik tak jak fermentacyjny i jeszcze z niego gaz odzyskiwać nawet piszą że 20% można.

 

Dotacja tak jak Łukasz pisze ale wszystko zależy od rejonu polski od 40-60% + 15% od naszego państwa. Chyba że się mylę ale tak gdzieś wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekolab    0

Oferta dla inwestorów planujących budowę biogazowni

 

Bezpłatne badanie wydajności metanowej substratów oraz określenie wstępnych parametrów technicznych i założeń technologicznych dla projektowanej biogazowni.

W okresie od marca do końca kwietnia 2010 roku Laboratorium Eko-technologii w Instytucie Inżynierii Rolniczej oferuje dla potencjalnych inwestorów planujących budowę biogazowni możliwość bezpłatnego badania wydajności metanowej substratów oraz określenie wstępnych parametrów technicznych i założeń technologicznych dla projektowanej biogazowni. Badania te mogą być sfinansowane w ramach projektu dotacji dla mikro lub małych przedsiębiorstw dzięki dofinansowaniu do 15000 zł. Ze względu na wymogi dofinansowania, oferta skierowana jest TYLKO dla płatników VAT.

 

Ogólnodostępny kalkulator biogazowy Biogas Web Planner na stronie http://ekolab.up.poznan.pl/biogaz.html - dla chętnych do zaprojektowania sobie biogazowni na własne potrzeby i możliwości.

 

Bliższe informacje można uzyskać pisząc zapytanie na adres: ekolab@up.poznan.pl lub pod numerem telefonu 604102924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BiogazPower    0

Zachęcam do udziału w Ogólnopolskie Konferencji INWESTYCJA W BIOGAZ,

objętej patronatem Prezesa URE,, która będzie miała miejsce 17-18.02.2011 r. w Szczyrku.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie organizatora www.ekologus.pl, w zakładce

dotyczącej Konferencji.

W treści merytorycznej konferencji zawarte będzie całe meritum budowy i eksploatacji

biogazowni w Polsce.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

WITAM interesuje mnie ten temat bo w mojej wsi ma powstać biogazownia i jest silnie oprotestowana gdyż większość twierdzi że będzie śmierdzieć ,chałas ,i inne cuda

Ja widzę sens takiej inwestycji ale będę tylko dostawcą QQ zaproponowali mi 90-100zł za tonę ,prawo i obowiązek odebrania odpadu poprodukcyjnego i umowa na 10 lat,

Jak myslicie to dobra oferta? Zagwarantują też cenę minimalną ale niewiem jaką

\


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Co do budowy biogazowni,mieszkam niedaleko nowo powstałej biogazowni która jest ponoć najnowocześniejsza w Polsce. Znajduje się ona w miejscowości Liszkowo pow. inowrocławski w woj. kujawsko-pomorski. Smród jest nie do zniesienia, kilka kilometrów dalej znajdują się olbrzymie zbiorniki odkryte w których gromadzony jest odpad pofermentacyjny, tam śmierdzi jeszcze gorzej. Latem ludzie muszą siedzieć w chatach z zamkniętymi oknami, a jeśli gdzieś wyjadą to odrazu wiadomo skąd są bo ich ciuchy przechodzą tym smrodem. Byłem raz sam nad tymi zbiornikami, potem żona wsiadła do samochodu i stwierdziła że w środku coś śmierdzi.

Radzę się dobrze zastanowić. Jeśli ktoś ma możliwośc to niech przejedzie się do Liszkowa najlepiej latem i na Budziaki tam są zbiorniki.

Odpad pofermentacyjny wywożą u nas na pola, wszystko okej jeśli tego samego jest to za orane. Ale jak to w Polsce na pole wożą 3-4 dni a okoliczni mieszkańcy wąchają te smrody. Przy dobrym wietrze śmierdzi na 3 kilometry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

o smrodzie w liszkowie to cała polska wie , nie twierdzę że kłamiesz nawet napewno piszesz prawdę ale ja byłem w biogazowni POLDANORU koło koszalina i smierdziało tylko z chlewni pobliskich


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptasiek    0

Ja też byłem w biogazowni POLDANORU w Pawłówku i tak jak kolega powyżej czułem tylko smród z pobliskiej chlewni. Proces, któremu poddawane są odchody zwierzęce(gnojowica) w biogazowni pozbawia je prawie całkowicie nieprzyjemnego zapachu. Pisałem prace magisterską na temat biogazowni rolniczych i dzięki temu dowiedziałem się nieco o ich funkcjonowaniu. Panownie z POLDANORU byli na tyle łaskawi, iż pozwolili mi spędzić cały dzień w tejże biogazowni. Oprpwadzono mnie po całym obiekcie, ponadto spędziłem cały dzień na obserwowaniu pracy ludzi zajmujących się pracą w tej biogazowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Ptasiek w jakiej porze roku byłeś bo ja w pażdzierniku, może latem bardziej śmierdzi?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Nie mówię że każdy typ śmierdzi, ale ta w Liszkowie napewno, mieszkam kilka kilometrów od niej to wiem.

Do produkcji wykorzystują wywar gorzelniany, wysłodki buraczane, odpadki z Bonduela i wszystkie inne odpadki roślinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

@Marecki2922 skąd jesteś i gdzie będzie budowana ta biogazownia ??

Myślę ze to jest dobrze pomyślane i z korzyścią dla rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

wczoraj proponowano w naszej okolicy budowe biogazowni na kiszonke z qq. potrzebuja grupy producenckiej ponad 800 ha przy plonie zielonej masy 50t z ha, umowa na 15 lat cena w 1 roku 100-110 pln-ciekawe co z tego wyjdzie chyba wielkie g...o bo wiekszosc uznala ze cena za mala.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

@Marecki2922 skąd jesteś i gdzie będzie budowana ta biogazownia ??

Myślę ze to jest dobrze pomyślane i z korzyścią dla rolnika.

okolice dziadkowic podlaskie ,a protesty szalone

 

jacus cena jest dobra , ja tak myslę tylko djabeł tkwi w szczegółach , a gdzie to ma być ta biogazownia ?

 

jaśli ktoś mieszka przy działającej biogzaowni to prosze o opinję czy to naprawdę jest tak uciążliwe . o Liszkowie to już wiem


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

wczoraj proponowano w naszej okolicy budowe biogazowni na kiszonke z qq. potrzebuja grupy producenckiej ponad 800 ha przy plonie zielonej masy 50t z ha, umowa na 15 lat cena w 1 roku 100-110 pln-ciekawe co z tego wyjdzie chyba wielkie g...o bo wiekszosc uznala ze cena za mala.

A dokładniej to skąd jesteś bo ja z okolic Miechowa , kurde 100zł za tone ani bym się chwili nie zastanawiał , przy założeniu że nie trzeba by było daleko wozić tej kuki wiadomo koszty.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Jeszcze raz proszę o kontakt osoby mieszkające blisko biogazowni

Czy to jest tak uciążliwe jak np w Liszkowie?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj