Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Agregat uprawowy Fortschritt B-231

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam

 

mam takie pytanko na dziś - jak waszym zdaniem zachowywał by się ursus 1224 z taki agragatem http://www.allegro.p...ritt_5_20m.html a 1614 z takim samym tylko 5,6 metra z moich tutaj naukowo-teoretycznych analiz wychodzi że 5,2 metra do 1224 pasuje jak ulał i z 1614 i tym 5,6 m tak samo

 

z tych moich obliczonek wynikło że

 

1224 agregatem 5,2 m zrobi w godzinę 2,5 ha i spali przy tym 16,7 litra paliwa na motogodzinę

a

1614 agregatem 5,6 m zrobi w godzinę 2,8 ha i spali przy tym 17,0 litra paliwa na motogodzinę

 

obydwa pracowały by na dwójce szosowej gdzies na 1700-1800 obrotów

 

jak wam się to widzi - dadzą rade i ile spalą ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

mam 1224 i taki agregat ciągnik radzi sobie z nim bez niczego na 2 chyba że są górki to na 1 polowej nie wiem ile spali bo nie sprawdzam ale jeśli masz taką możliwość to radzę ci kupić ten agregat a

co do obrotów to ok 2000 i wtedy wiesz że ciągnik idzie a przy okazji dobrze uprawia


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wiesz z tymi obrotami to tak napisałem - chodziło mi raczej o predkość te 8,5 do 8,7 km/h a przy takich obrotach to te predkosći są na tym biegu co pisałem

 

a powiedz mi jak jest z utrzymywaniem głębokości przez te kółka podporowe - nie "siadają" zbyt mocno w glebe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Aktualnie mam taki wynalazek na sprzedaż http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=112451 oczywiście w stanie gorszym, ale i cenie atrakcyjniejszej ^^ Pracował on albo z U1224 albo z ZT303D, oba dawały sobie spokojnie radę, od jakiś 2 lat nie pracuje on, w sumie jak ma zagracać to można go pchnąć, jeśli był by ktoś zainteresowany to pisać na PW.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Kolego 1224 by dal rade z 5.6 i bedzie taka sama robota jak i 1614 jak masz kupowac to kupuj widac ze agragacik nie jest w stanie bdb ale ujdzie i te obydwa byczki pojda w tym agregaciku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jeśli pamietasz to napisz jeszcze jakie miałeś spalanie w tym agregacie - czy te 16,5 do 17 litów to jest realne czy może troche za dużo ???


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

jeśli pamietasz to napisz jeszcze jakie miałeś spalanie w tym agregacie - czy te 16,5 do 17 litów to jest realne czy może troche za dużo ???

nie sprawdzam spalania ale wydje mi się że te 17 litrów to trochę za dużo, a co do ustawiania to kółka dobrze ustrzymują agregat duże znaczenie ma też ustawienie łącznika bo tylne wałki są sztywne i agregat opiera się na łączniku aha i musisz uważać by przy podnoszeniu nie rozbić świateł

 

Kolego 1224 by dal rade z 5.6 i bedzie taka sama robota jak i 1614 jak masz kupowac to kupuj widac ze agragacik nie jest w stanie bdb ale ujdzie i te obydwa byczki pojda w tym agregaciku ^^

zależy na jakiej ziemi bo u nas na 3,4 klasie, na w miarę górzystym terenie 12 ma co robić z 5,2 m


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

może moje spalanie wyda wam się nie możliwe ale:

ja ciągam agregat burego taki sam jak ten tylko 4.5m to jednym bakiem 200 litrów to zrobiłem w dwa dni 35ha jezdziłem po 2 razy bo mam ciężką glebę to przyjechałem do domu ale już go nie dopaliłem na drugi dzień sucho było w baku ^^ to przeliczcie ile spaliłem bo może ja sie mylę

ale mi wychodzi 5.71 litra na 1ha ile motogodzin zrobiłem to nie pamiętam jazda 2 szosową na zającu i obroty 1900\2000obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

kolego dobrze policzyłeś bo mi wychodzi tak samo - 200/35 inaczej wyjsć nie chce - zapewne u mnie na tych piaskach to jeden przejazd wystarczy to i zuzycie paliwa istotnie niższe mi wyjdzie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najsłabszą stroną tego agregatu są wałki,w tym są naprawdę bardzo mocne,ktoś się postarał.Ja przy remoncie nałożyłem ceownika 65 na górną ramę,bo widziałem już pękniętego zaraz za wieżyczką.Uprawiam takim 1224 ,po orce 2 szosową 2 raz 3 na żółwiu.Na 110 litrach paliwa uprawiłem 13,5 ha po 2-3 razy.Tym siłownikiem nie bardzo fajnie się rozkłada trzeba delikatnie, jak mi pęk to założyłem poziomy jak w nowych,też trzeba delikatnie.Ja przerobiłem zapinanie na wał jak jest w nowych.I do 1224 trzeba przedłużyć te blokady co się wstrzymują boki żeby stały bardziej do pionu,bo się połamie błotniki jak się go podniesie do samej góry.Powinno być w nim 52 łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

powiecie jeszcze coś ciekawego o tych agregatach ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekb    0

Czy ktoś mugłby dodać zdjęcia wałków doprawiających i czy ktoś dorabia takie wałki może numer telefonu lub nazwe firmy która sie tym zajmuje Z gury dziękuje!!!!!!!!!!

 

Czy ktoś mugłby dodać zdjęcia wałków doprawiających i czy ktoś dorabia takie wałki może nymer telefonu lub nazwe firmy ktura sie tym zajmuje Z gury dziękuje!!!!!!!!!!

oczywiście forschnit b 231 !!!

Edytowano przez piotrekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja przerabiałem u siebie te wałki oryginalne z pręta na płaskowniki.Kupiłem płaskownik 20x6 i wstawiłem. wszystkie środkowe gwiazdy odcinałem od wałka i doginałem płaskownik i spawałem. Sąsiad nie odcinał gwiazd tylko ciął płaskownik na kawałki i wspawywał zamiast pręta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj