zetor1111

owijarka na pilota

Polecane posty

zetor1111    2

Witam panowie w zwiazku iz cena ropy podskoczyła do góry i z powodu braku rak do pracy noszę się z zamiarem zrobienia owijarki na pilot :D Wszystko by wyglądała jak ta owijarka http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=190620 Mam do was kilka pytań ponieważ sterowanie poszczególnymi sekcjami odbywało by się za pomocą elektrozawóróe i mam kilka problemów jak fachowo nazywa się taki włącznik który by pószczał prąd za pomocą pilota bo wiem że takie cos jest i za jego pomącą otwierał bym elektrozaówr i owijarka by się kręciła albo wyżucała bele i potrzebuje tego dwie sztuki jakby ktoś coś takiego posiadał albo zna jakąś strone gdzie mógłbym to kupić był bym wdzięczny :D Drugi problem to to że nie wiem jak zrobić żeby liucznik pokazywał że wykonal juz odpowiednia ilość obrotów myślałem nad jakąś lampa tylko nie wiem gdzie je podłączyć pod licznik w którym miejscu ?? wszystko było by sterowane z ciągnika ktory ładował by bele na owijarkę :D co wy nato???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jest to realne, ale chyba nie liczysz się z kosztami, najtańszy nowy elektrozawór to koszt około 2 tyś zł . Do tego dochodzi centralka z dwoma pilotami to koszt około 500 zł. Pół biedy jak masz już podobnie zrobioną owijarkę. Ale znów przebudowa to kolejna kasa. Moim zdaniem taniej będzie nająć jakiegoś loeszcza za wsi ( 12 - 16 lat ) dać mu te 50 zł, on będzie zadowolony, że zarobił w bardzo prosty sposób pierwsze pieniądze, a ty będziesz miał robotę zrobioną :D . Po drugie operowanie owjarką to prosta sprawa jak załapie o co biega :D.

Drugie wyjście to zrobić owijarkę samozaładowaczą, koszta podobne, a owijarkę będziesz miał ciągle na oku :D A później sobie będziesz je woził :D

Edit: Jak dalej zostajesz przy swoim pomyśle mogę ci podać linki do centralki z pilotami i przykładowego elektrozaworu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie znam się na elektronice ale, czy nie można by w jakiś sposób wykorzystać centralnego zamka z samochodu, pomijając kosztowne elektrozawory. Chodzi mi o to, by siłownik z centralnego zamka po naciśnięciu guzika na pilocie popchnął dźwignię tradycyjnego rozdzielacza, np 2 sekcyjnego. I tu przydałby się elektronik, który podłączyłby licznik owinięć z centralką tak aby po osiągnięciu odpowiedniej liczby owinięć, następowało puszczenie dźwigni rozdzielacza.

Można by to pominąć, gdybyśmy sami po odpowiednim podłączeniu jakiejś lampy lub lepiej sygnału dźwiękowego wyłączali siłownik naciskający na dźwignię rozdzielacza za pomocą pilota. Trzeba tylko wtedy obserwować.

To są tylko moje przypuszczenia i nie wiem ,czy coś takiego mogłoby działać. Może ktoś to skomentuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

@ Thomas2135 no to by było nikezłe tylko że te siłowniki od c.zamka mają mały skok ok 2cm i nie wiem nawet czy ich moc by zdołała takiemu rozdzielaczowi chyba żeby był by już trochę po przejściach

@qazi twoja rozkmia najbardziej mi się spodobała :D

@endrju00711 jakbys mógł to podaj te linki a elektrozawory to nnire taki straszny koszt do 500zł za szt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Z góry możesz sobie darować cilniczki od centralnego zamka. Sam sprawdzałem i nie dadzą sobie napewno rady. A nawet jak by dały to i tak po dwóch sekundach owijania by się spaliły B) Bez elektrozaworów nie obejdzie się, no chyba że założysz silnik od wycieraczki od jakiegoś samochodu, wtedy pewnie da rade, ale nie na długo :D Odnośnie automatycznego wyłączania się to nie ma większego problemu w bardziej rozbudowanym liczniku jaki mam w warfamie. Jest tam, że jak odliczy te moje ustawione 22 owinięcia to wydaję ciągły dźwięk ( bardzo wku..., w C-360 praktycznie nie odczuwalny :) ) Wystarczy podpiąć pod niego przekaźnik ( pewnie ma napięcie około 3 V ) i z przekaźnika na elektrozawór :D

P.S. Daj sobie spokój z takimi piedołami, to nie jest tak pięknie jak na filmach promocyjnych pokazują, wystarczy belka jakoś fikuśnie się ustawi kantem beli sypnie w wierzyczke od podawania foli, i połamie ci pół owijarki. Co jak co, ale człowieka nigdy nie zastąpisz maszyną :D

Zetor1111@

Odnośnie tej centalki : http://jabel.com.pl/?,o1,23,, ( wejdź w " sklep ", a później w " zdalne sterowanie " = wszystko na temat, akurat w ofercie jabel nie ma pilotów czterokanałowych, ale w innej firmie kiedyś widziałem :)

 

Edit: O tym elektrozaworze to chodziło mi o czterosekcyjny jaki był by potrzebny przy takiej owijarce ( owijanie , odcinanie foli, wyrzucanie ) czyli co najmniej trzy sekcje. Na allegro są nówki czterosekcyjne za 2200 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Silniczek od wycieraczki samochodowej ale tylnej(bo nie kręci dookoła jak przednia tylko po,np 30st w lewo i 30st w prawo) powinien sobie poradzić z włączeniem dźwigni, trzeba tylko by to odpowiednio połączyć. Endrju o co Ci chodziło, pisząc, że nie potrzyma zbyt długo? Przecież będzie włączany i wyłączany co np2-3min(zależnie od owijarki), więc nie powinien stracić na trwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

@endrju00711 mi jest potrzebny 2 sekcyjny bo obcinanie folii juz inaczej rozwiązałem nie wiem czy widziałś kiedys ten mechanizm w sipmach ale jest prosty i nie trzba folii podczepiać ^^ Nie wiesz czy to by sie nadało http://jabel.com.pl/?,ww,191,, nie wiesz czy on ma wyjśia jakieś na kable bo mi chodzi oto że np jak nacisne jeden guzik to żeby np lampka się zaswieciła (w tym przypadku żeby otworzył sie eloktrozawóe) a jak drugi to też cos się zaśiwciło (w tym przypadku żeby otworzyło drugi elektrozawor i bela spadał )

@ Thomas2135 no znalazłem taki c zamek który ma moc 8kg i powinien dać rade i nie był drogi bo miał 2 silniczki i to było chyba za 38zł plus przesyłka ake pilotów nie było do tego i lipa bo nie wiem czy dokupie takie piloty do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli chodzi o zawory to kolega yacenty ma kombajn buraczany na sprzedaż, ta wersja posiada 3 elektrozawory + sterowanie (oraz siłowniki które można do czegoś jeszcze wykorzystać i wiele innych ciekawych i miej ciekawych rzeczy).

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23356-kupno-neptuna/page__p__441908__hl__neptun__fromsearch__1entry441908


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

moim zdaniem to zły pomyśł z tą owijarką:P lepiej kupić samozaładowczą:( a nie myślałeś kiedyś o zbiorze traw przyczepą samozbierającą lub sieczkarnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na zakup którejkolwiek z tych maszyn potrzeba trochę pieniędzy, a jak napisał w pierwszym poście robi to z pewnej oszczędności. Po co kupować samozaładowczą jak ma już jedną. Wystarcz trochę udoskonalić i taki pomysł dużo nie zakosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ale za sprzedaż belarki i owijarki można kupić porządną przyczepę samozbierającą. Szybkość sporządzania kiszonek jest większa, koszty mniejsze, a za razem trawa jest ładnie rozdrobniona, np do paszowozu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

po pierwsze napewno nie samozaładowcza ponieważ musiał bym bele owijać na polu a potem przywieżć na podwórze to co druga bela była by rozerwana a kiszonki może spróbuje w tym roku jak nie kupie prasy z nożami ale nie wiem jak bedzie leżala ta kiszonka bo różne są opinnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

no ale tu jedna sekcja kosztuje ponad 500 zł a ja chcem cos tańszego używanego :P jak ktos ma jaki kolwiek rozdzielacz 2 sekcyjny to proszę pisać na gg9768762 albo na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

Owijarkę na pilota ma Kuhn model RW 1100, więc to raczej nie nowość, kwestia tego ile chcemy na maszynę wydać pieniędzy :) albo obsługa manualna albo elektrozawory i sterowanie pilotem :)

 

 

7657bc42e9.jpeg

Edytowano przez miodek69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj