dominik123

Claas Arion 410 czy John Deere 5090R

Polecane posty

Rogeryk    0

Jak sobie przypomnę klienta który odprowadził na plac po 2 tygodniach Ariona 510 to zdecydowanie jestem za JD. Tak poza tym klient wolał dopłacić i kupić drugiego już Fendta tj 312 Vario bo miał 716 a twierdził wcześniej po co mu drogi ciągnik jak ma go mieć tylko do ładowacza. Z obu Fendtów póki co bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja znam rolnika który zamienił Fendta na Claasa Axiona i jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Ale wytłumaczcie mi jak można po dwóch tygodniach "odprowadzić" ciągnik. Kupując ciągnik wiążesz się pewnymi umowami i nie jesteś w stanie "odstawić" ciągnika na przysłowiowy plac. Nie kumam Cię.

Tak samo zamienić... Po kilku latach eksplatacji czy jak?

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

w niektórych firmach da się... nie wspomne o 4 letnim wymienionym MFie na nowy... w dodatku nowy model bez żadnej dopłaty... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Sorry, ale nie uwierzę w takie dobroczynności dealerów jeśli nie zobaczę ^^

 

@topic

Na polagrze stały: Claas Arion 410C i John Deere 5r więc można było zwrócić uwagę...

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a już na pewno nie wspominaj o 10 letnim MF wymienionym na 2 nowe Fendty bez żadnej dopłaty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kolego sokol jeśli chcesz to wysle Ci namiary do tego klienta... ten '' nowy'' MF pracuje blisko Zambrowa... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Myślę, że po prostu nie znasz szczegółów transakcji... Takich cudów nie ma

 

Wracamy do tematu ^^

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

To niech mi załatwi taką wymianę bo mam dwa ursusy więc na takiego challengera chyba wystarczy, nie?

WRACAMY DO TEMATU, przepraszam za offtopa

 

@topic

Autor tematu ma coś do przekazania? Jakieś nowe informacje?

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik123    0

Witam

Zmieniłem oferę Claasa 410 i JD 5090R na JD 6330 Comfort, ponieważ ciągnik jest mi już potrzebny na wiosnę do opryskiwacza a tamte dwa mają być dostępne dopiero maj-czerwiec, więc znalazłem niedaleko siebie dealera który posiada właśnie JD 6330 Comfort. Dzisiaj jadę obejrzeć ten ciągnik. A i jeszcze jedno jeżeli ktoś ma taki ciągnik to proszę napisać jakie wyposażenie powinien mieć w standardzie JD 6330 Comfort.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Cena 220 000zł jest dobra za CLAASa ariona 410 w wyposażeniu standardowym z szerszymi oponami z ładowaczem czołowym CLAAS FL100 z osprzętem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

bardzo dobra cena...

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

bardzo dobra cena...

 

Nie cytuj poprzedniego posta

dzięki :lol:

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Jeśli chodzi o silniki to Claas wcale niema silnika JD. JD jak i Claas zamawiają kadłub silnika u tego samego producenta i dlatego sie niby pojade że jest to silnik JD. Jest to silnik DPS, tzn kadłub silnika taki jak w JD ale środek, całe oprogramowanie i CR sa Claasa. To tyle jeśli chodzi o silnik. Co do skrzyni to w Claasie skrzynia Gima, która pracuje już od 8 lat na rynku maszynowym i co do obsługi w claasie to jest po prostu bajka. Szkoda że nie można wsadzić skrzyni z Claasa do JD :D


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to jeszcze napisz kto jest producentem tych kadłubów :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

rozwiniecie DPS to deere power system takze wiadomo czyje one sa:) przeciez w katalogu nie wpisza JD bo to by byla profanacja, a co do skrzyn gima to w jd i w arionie 400 jest skrzynia w takim samym ukladzie czyli 4 przelozenia 4 polbiegi z ta roznica ze w jd samemu zmienia sie przelozenia a claas robi to sam, w polu lepiej sprawdzi sie skrzynia jd bo szybciej sam zmienisz wajcha bieg niz ciagnik zrobi to sam, w transporcie wygodniejsza bedzie gima. a co do silnika to jd robi blok gowice i wszystko co ruchome w srodku tez, dopiero to co na zewnatrz to kazda marka dobiera wg uznania.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

w polu lepiej sprawdzi sie skrzynia jd bo szybciej sam zmienisz wajcha bieg niz ciagnik zrobi to sam, w transporcie wygodniejsza bedzie gima

 

Post użytkownika FarmerPawlos z innego tematu i zgadzam się z nimi w pełni :P

Dla nich JD jest bez wad, a wady JD są także jego zaletami, a zalety innych ciągników to tylko wady i nie mają wcale zalet. :P

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Co do skrzyni to nieprawda że w claasie sie przełaczaja same zakresy czy biegi. Wiem bo jeździłem, zmienisz napewno bieg szybciej w claasie niz w JD bo nawet glupiego sprzegła nietrzeba wciskac. A co do silnika to był diler u mnie i mówił ze tylko kadług DPS jest a reszta claasa wiec niewiem komu tu bardziej wierzyc O.o

 

Ciekawe jaka była by różnica w spalaniu np. JD 6430 i Claasa 430. Ta sama moc, ten sam silnik:D

Edytowano przez szymi4512

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Przeczysz sam sobie. Najpierw piszesz że DPS w Claasie to inny silnik jak w JD, a za chwile chcesz porównanie Claasa i JD o "tym samym silniku" :lol:


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

No bo silnik jest ten sam ale jednak inny :D tzn. osprzęt silnika jest inny. Ogólnie to hmm, ciężko tu porównać bo jedni twierdza że ten sam jest silnik a drudzy nie wiec kurde mi tu nie pitul. Ja pisze to co wiem od dilera. A skoro tak twierdzicie że to ten sam silnik to slucham, który oszczedniejszy bo z tego co widze to ten co chwali JD to albo go ma albo bedzie miał :P


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mój kumpel to tak okresla: ,,taki sam tylko że inny, no wiesz taki specjalny" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

No dokładnie :P Ale tak serio to ciekawe jakie sa różnice w spalaniu w TYCH silnikach :D (żeby ktoś nie powiedział że zaprzeczam sam siebie :D)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Co do skrzyni to nieprawda że w claasie sie przełaczaja same zakresy czy biegi.

 

 

I tutaj się kolego mylisz. Opcja QUADACTIV i przełączają się same.

Co nie zmienia faktu, że bez tej opcji w transporcie biegi i zakresy zmieniasz przyciskami + i -

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Aj sory :P Tutaj pomyłka w pisowni była :/. Chodziło mi tutaj o to że ktoś napisał ze w JD sie szybciej zmieni bieg bo sie robi to wajcha a claas robi to sam, a chodz nawet w claasie przełaczymy na tryb manualny to nikt mi nie wmówi ze w jd sie szybciej bieg zmieni. W claasie wystarczy np. z zakrecu D na B tą kołyske z przody dzwigni przytrzymać i dwa razy na minus nacisnąć i to wszystko:P


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj