Skocz do zawartości
Grzegorz6180

Jakie posiadacie Claasy

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Claasy

zenas    6
;) kto raz miał Claas-a trudno się przesiąść na coś kombajnopodobnego,u mnie pracuje wydajnie i nie zawodnie starając się oto bym był z niego zadowolony Dominator 80 :D

TomekPL    2

W końcu mogę napisać że dołączyłem do zacnego grona posiadaczy CLAASa. ;)

Sam mam Claasa Dominatora 86 Hydro

Wiadomość z agroFakt.pl

patryk141    0

Jestemy z tatą posiadaczami kombajnów firmy claas już drugi rok i raczej w perspektywie wielu lat to się nie zmieni;)

W poprzednim roku żniwowałem dominatorem 68 a w tym roku wymieniliśmy na claasa mege 350.

Zadowolenie komfort pracy wydajność i spokój;)

wojtek918    3

Mam do was pytanie jak w dominatorze 86 jest silnik mercedesa bez turbo to jest on 6 garowy czy 4???. Koletkor wydechowy ma 4 wyjscia natomiast na pompie paliwowej jest 6 sekcji.

JPH2    25

Jaki to Mercator- na tabliczce napisane: Mercator M-2 , 1970r, 3m heder, 6 cylindrów perkins,wizjery do zbiornika owalne.

kamil16251290    324

Mercator 50, 60 lub protektor. Protektor ma mniejszy zbiornik od 60, ma taki krótki przenośnik pochyły w zbiorniku.

Doczytałem że silnik 6 cyl więc to mercator 60.

Edytowano przez kamil16251290

JPH2    25

Dzięki Kamil.Ten mój mercator wygląda tak jak mercator 70 - takie same pokrywy na silnik , tak samo obudowane od zewnątrz podajniki kłosowy i ziarnowy.W mercatorze 60 te podajniki sa schowane pod jedną pokrywą,chyba ze to rzeczywiście 60-tka wygladająca jak 70=tka.No i ktoś wcześniej pisał, że 50 i 60 mają okrągłe wizjery do zbiornika a 70 już owalne i takie sa u mnie.Oglądałam wczoraj w internecie 60 i 70 .Zbiornik pomiesci ponad 2 t pszenicy,silnik 6-cio cylindrowy 105 KM

johan    0

kupiłem class compact 25 i boje się bo ma delikatny napęd i w dodatku zębatki w kołach smarowane są tylko smarem i jest pełny obrót luzu w przekładni kierowniczej czy można ten luz skasować

mirek37    31

ja mam marcura 6 sezonów,brakuje mi tylko sieczkarni,odpukać na razie śmiga bez zarzutów

Piotras    2

Wiec w tym roku zakupiłem pierwszego claasa lexion 440 z 1998r jak na razie 2 paski wymieniłem wiadomo oleje itd troszkę przy hederze jak się będzie sprawował się okaże jeśli ktoś posiada taki kombajn proszę o kontakt. posiadam również prasę claas variant 280 i ogólnie nie mogę narzekać

macursus    111

Od niedawna jestesmy posiadaczami claasa Tucano 320, jeszcze nie ma go na podwórku ale 15 czerwca juz bedzie :P

CETOR    0

Ja mam Mercatora 75 i Dominatora 85

Dla zainteresowanych

Witam mam dziś do sprzedania instrukcje obsługi w języku polskim do kombajnów CLAAS MERCATOR: 50,60,70,75,S

Instrukcje są w języku polskim.

W tych instrukcjach zawarte jest "całe abecadło dotyczące obsługi tych modeli kombajnów zbożowych".

Jeżeli nie wiesz jak powinny być ustawione np. sita to ta książka jest dla CIEBIE!!!

Instrukcje podzielone są na działy:

-Wskazówki ogólne

-Przed uruchomieniem

-Regulacje podstawowe i omłot

-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)

-Jak młócić każde zboże

-Silniki

-Dane Techniczne

Instrukcja są w wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

Posiadam również katalogi części do kombajnów Claas:

Mercator 50,Mercator 60,Mercator 70,Mercator 75,Mecator S

pozdrawiam

KONTAKT

E-mail:[cenzura]

Tel.[cenzura]

Od tego jest giełda!

Edytowano przez krolikNH

jarciu11    21

kiedyś corsar obecnie dominator 76 3,9 perkins sieczkarnia. narazie nie planuje zmiany chyba że trafie w lotto to oczywiście claas.

astrzak    16

Kiedys miałem Claasa Compacta 30. Kosa 2.8 sieczkarnia. Obecnie jest JD ale w planach zmiana na inny. Moze Claas ;)

U mnie młóci Commandor 228 i przyznam, że sprzęt jak najbardziej ok. Wcześniej kosiłem New Hollandem TF 44 i nie narzekałem na niego. W przypadku Claasa urzeka mnie silnik Mercedesa V 10, który jest nie do zdarcia (oczywiście należycie użytkowany) no i większa wydajność (większa szerokość kombajnu, większa moc i wydajniejsza separacja na rotorach). Preferuję i polecam rotorowce, zwłaszcza dla siejących kukurydzę i nie tylko. Lepsza wydajność niż na klawiszach przy tej samej szerokości kombajnu:)

kasai    0

Pytanie do wszystkich - czy ma ktoś może instrukcję do Claasa Dominatora 76? Oczywiście niekoniecznie za darmo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zmotoryzowany
      Witam.
      Jestem tu nowy i zbytnio nie ogarniam jeszcze tego forum więc prosił bym o wyrozumiałość. Mam zamiar jak w temacie zakupić claasa Europę z sieczkarnią i chciałbym zasięgnąć waszych opinii o tym kombajnie, jak się sprawuje czy jest awaryjny jak z częściami i czy dało by się go ustawić do koszenia bobiku oraz rzepaku.
    • Przez krzysiokal
      Witajcie.
      Otóż zastanawiam się nad kupnem jakiegoś classa do koszenia zboża tylko i wyłącznie. Dysponuje 20ha pola. Aktualnie pracuje na bizonie 83'
      Zależy mi na tym aby był wydajniejszy tzn. w tym samym czasie wyżąć więcej ziarna zbiornik na ziarno większy i spalanie też żeby nie szokowało.
      Interesuje mnie coś w okolicach do 100 000zł lecz może podsuniecie mi coś lepszego
    • Przez IzaLP
      Witam, czy ktoś wie jaki numer ma silnik kombajnu Claas matador standard? Albo jaki dokładnie to model, bo wiemy tylko że perkins 4-cylindrowy, i gdzie w tym grechocie znaleźć tabliczkę znamionowa?
    • Przez frank
      witam gdzie mozna kupic stół do rzepaku do hedera 3,90 claas
    • Przez lotnik993
      avero 240 dwa bębny mlucace 4 wystrząsacze 204 km heder 4,9 m cebis około 440 tys netto
      tucano 320 jeden bęben mlucace 5 wystrząsaczy 245 km 4,9 m cebis około 485 tys netto zatem urzytkownicy jak z wydajnością awariami czy warto dołożyć prawie 60 tys czy lepiej dokupić np przystawkę do kukurydzy nowa na 4 rządki