Skocz do zawartości
Grzegorz6180

Jakie posiadacie Claasy

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Claasy

Kempi    0

Rozglądam się za czym lepszym, ale przydalo by sie go naprawic. lata temu rozwalil sie wieniec koła i lipa, jakis sie znalazło, a teraz walec który podaje słome na wytrząsacze. Najgorsza usterka jaka moze byc.

Wiadomość z agroFakt.pl

adamkubota9    0

Claas Mercator 70 heder 4,5 m rok nie wiem który bo nie moge znaleść tabliczki znaminowej bez zadnej poważnej awari od 12 lat :)

rafciu    0

Claas Senator, heder 3,60m, sieczkarnia, 6-tka Perkins, lat 37 :lol: .. Przez ostatnie 7 sezonów zrobiłem nim ok. 200ha i poza pękniętą kosą, małymi problemami z zapowietrzaniem układu paliwowego oraz jednym łożyskiem przeszedł bezawaryjnie :lol: W ubiegłym sezonie założone nowe cepy, z wydajnością nie ustępuje ZO-56 a zboże tak czyste,że praktycznie nadaję sie bezposrednio do siewu :lol:

denzel    12

claas mercator 70 3.6 z sieczkarnia rocznie ok 80hektarkow kosilem bez wiekszych awari

miras6336    0

ja posiadam claasa 98sl classic supcio poza tym żą główny wał na silniku się urwał

mam go 2 lata

dukat2009    6

własnie kupiłem claasa 96 sl 89r heder 4,5m cięcia sprowadzony z francji 5,5tys mtg stan bardzo dobry. małe pytanko ile za niego byście dali?

ja mam claasa dominatora 106 i miałem claasa dominatora 86 i bez zarzutów tamtego miałem 5 sezony a tego zaczyna 3 i mam samo zbierkę claasa też bez zarzutów polecam godna firma i miałem sieczkarnie jaguar 682 też bez zarzutów

kamil16251290    324

Ja mam claasa mercatora 70 i 75 z czego 70 mam na sprzedanie. Mercatora 70 mam od 4 sezonów i wyrobiłem sobie pewną opinię o tej marce kombajnów. Są to idealne maszyny, proste, mało awaryjne, bardzo komfortowe jak na lata w których były produkowane. Claasa nie zamienił bym na żaden inny kombajn a polskiego bizona to za darmo bym nie chciał. Bez porównania mają większą wydajność niż bizon super, może mają taka jak rekord. Wyposażone są w paliwooszczędne silniki. Super sprzęt i polecam je.

czarek89    0
Wpisujcie się zobaczymy który model Claasa jest najlepszy a który najgorszy wasze opinie

ja mam dominatora 80 od 13 lat i nigdy mnie nie zawiódł, tylko silnik perkins wymaga remontu, Sezon temu kupiłem dominatora 105 i teraz śmigamy na dwa

sadam1302    3

ja mam claasa mercatora 60 ma heder 3 m i kombajn jest super a większy jest nie potrzebny na nasze pola

Jarekb20    1

JA posiadam Dominatora 108 Maxi wcześniej był dominator 96 a jeszcze wcześniej mercator 70. Działały bez zarzutów.

Oprócz tego w tym roku kupiłem Rollanta 46RC zobaczymy jak sie sprawdzi.

kamil16251290    324
Wpisujcie się zobaczymy który model Claasa jest najlepszy a który najgorszy wasze opinie

Nie rozumiem ;) przecież nie ma claasów najlepszych lub najgorszych :) Są tylko dobre :D

mister    46

Ja mam Merkatora 70 bardzo dobra maszyna prosta w obsłudze ;) każdemu polecam

sybi    0

A ja mam CLAASA ... no własnie jakieg? Szukałem jakiegos kombajnu i wybór padł własnie na claasa. Znalazłem w dosc dobrym stanie i kupiłem. Z tyłu jeste napisane MERCATOR 75 ,a na tabliczce znamionowej PROTRCTOR. Rok tego kombajnu to 1972 i na kołach równiez jest ten rok wbity. Kosa ma 2.6 m. Oreginalnie był zamontowany silnik 4 cylindrowy ale został zmieninoy na 6 PERKINS. Jest dłuzszy od mercatora 70 i szerszy. Jak mozecie mi pomóc to piszcie...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zmotoryzowany
      Witam.
      Jestem tu nowy i zbytnio nie ogarniam jeszcze tego forum więc prosił bym o wyrozumiałość. Mam zamiar jak w temacie zakupić claasa Europę z sieczkarnią i chciałbym zasięgnąć waszych opinii o tym kombajnie, jak się sprawuje czy jest awaryjny jak z częściami i czy dało by się go ustawić do koszenia bobiku oraz rzepaku.
    • Przez krzysiokal
      Witajcie.
      Otóż zastanawiam się nad kupnem jakiegoś classa do koszenia zboża tylko i wyłącznie. Dysponuje 20ha pola. Aktualnie pracuje na bizonie 83'
      Zależy mi na tym aby był wydajniejszy tzn. w tym samym czasie wyżąć więcej ziarna zbiornik na ziarno większy i spalanie też żeby nie szokowało.
      Interesuje mnie coś w okolicach do 100 000zł lecz może podsuniecie mi coś lepszego
    • Przez IzaLP
      Witam, czy ktoś wie jaki numer ma silnik kombajnu Claas matador standard? Albo jaki dokładnie to model, bo wiemy tylko że perkins 4-cylindrowy, i gdzie w tym grechocie znaleźć tabliczkę znamionowa?
    • Przez frank
      witam gdzie mozna kupic stół do rzepaku do hedera 3,90 claas
    • Przez lotnik993
      avero 240 dwa bębny mlucace 4 wystrząsacze 204 km heder 4,9 m cebis około 440 tys netto
      tucano 320 jeden bęben mlucace 5 wystrząsaczy 245 km 4,9 m cebis około 485 tys netto zatem urzytkownicy jak z wydajnością awariami czy warto dołożyć prawie 60 tys czy lepiej dokupić np przystawkę do kukurydzy nowa na 4 rządki