Grzegorz6180

Jakie posiadacie Claasy

Polecane posty

zenas    11
;) kto raz miał Claas-a trudno się przesiąść na coś kombajnopodobnego,u mnie pracuje wydajnie i nie zawodnie starając się oto bym był z niego zadowolony Dominator 80 :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

W końcu mogę napisać że dołączyłem do zacnego grona posiadaczy CLAASa. ;)

Sam mam Claasa Dominatora 86 Hydro


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swirek    0

Posiadam 4 lexiony 580 różne roczniki i według mnie im nowszy tym lepszy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Jestemy z tatą posiadaczami kombajnów firmy claas już drugi rok i raczej w perspektywie wielu lat to się nie zmieni;)

W poprzednim roku żniwowałem dominatorem 68 a w tym roku wymieniliśmy na claasa mege 350.

Zadowolenie komfort pracy wydajność i spokój;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Mam do was pytanie jak w dominatorze 86 jest silnik mercedesa bez turbo to jest on 6 garowy czy 4???. Koletkor wydechowy ma 4 wyjscia natomiast na pompie paliwowej jest 6 sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jaki to Mercator- na tabliczce napisane: Mercator M-2 , 1970r, 3m heder, 6 cylindrów perkins,wizjery do zbiornika owalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Mercator 50, 60 lub protektor. Protektor ma mniejszy zbiornik od 60, ma taki krótki przenośnik pochyły w zbiorniku.

 

Doczytałem że silnik 6 cyl więc to mercator 60.

Edytowano przez kamil16251290

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Dzięki Kamil.Ten mój mercator wygląda tak jak mercator 70 - takie same pokrywy na silnik , tak samo obudowane od zewnątrz podajniki kłosowy i ziarnowy.W mercatorze 60 te podajniki sa schowane pod jedną pokrywą,chyba ze to rzeczywiście 60-tka wygladająca jak 70=tka.No i ktoś wcześniej pisał, że 50 i 60 mają okrągłe wizjery do zbiornika a 70 już owalne i takie sa u mnie.Oglądałam wczoraj w internecie 60 i 70 .Zbiornik pomiesci ponad 2 t pszenicy,silnik 6-cio cylindrowy 105 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johan    0

kupiłem class compact 25 i boje się bo ma delikatny napęd i w dodatku zębatki w kołach smarowane są tylko smarem i jest pełny obrót luzu w przekładni kierowniczej czy można ten luz skasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

ja mam marcura 6 sezonów,brakuje mi tylko sieczkarni,odpukać na razie śmiga bez zarzutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Wiec w tym roku zakupiłem pierwszego claasa lexion 440 z 1998r jak na razie 2 paski wymieniłem wiadomo oleje itd troszkę przy hederze jak się będzie sprawował się okaże jeśli ktoś posiada taki kombajn proszę o kontakt. posiadam również prasę claas variant 280 i ogólnie nie mogę narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Od niedawna jestesmy posiadaczami claasa Tucano 320, jeszcze nie ma go na podwórku ale 15 czerwca juz bedzie :P


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CETOR    0

Ja mam Mercatora 75 i Dominatora 85

 

Dla zainteresowanych

 

Witam mam dziś do sprzedania instrukcje obsługi w języku polskim do kombajnów CLAAS MERCATOR: 50,60,70,75,S

 

Instrukcje są w języku polskim.

 

W tych instrukcjach zawarte jest "całe abecadło dotyczące obsługi tych modeli kombajnów zbożowych".

Jeżeli nie wiesz jak powinny być ustawione np. sita to ta książka jest dla CIEBIE!!!

 

Instrukcje podzielone są na działy:

 

-Wskazówki ogólne

-Przed uruchomieniem

-Regulacje podstawowe i omłot

-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)

-Jak młócić każde zboże

-Silniki

-Dane Techniczne

 

 

Instrukcja są w wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

 

Posiadam również katalogi części do kombajnów Claas:

Mercator 50,Mercator 60,Mercator 70,Mercator 75,Mecator S

 

pozdrawiam

 

KONTAKT

 

E-mail:[cenzura]

Tel.[cenzura]

 

Od tego jest giełda!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

kiedyś corsar obecnie dominator 76 3,9 perkins sieczkarnia. narazie nie planuje zmiany chyba że trafie w lotto to oczywiście claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Kiedys miałem Claasa Compacta 30. Kosa 2.8 sieczkarnia. Obecnie jest JD ale w planach zmiana na inny. Moze Claas ;)


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie młóci Commandor 228 i przyznam, że sprzęt jak najbardziej ok. Wcześniej kosiłem New Hollandem TF 44 i nie narzekałem na niego. W przypadku Claasa urzeka mnie silnik Mercedesa V 10, który jest nie do zdarcia (oczywiście należycie użytkowany) no i większa wydajność (większa szerokość kombajnu, większa moc i wydajniejsza separacja na rotorach). Preferuję i polecam rotorowce, zwłaszcza dla siejących kukurydzę i nie tylko. Lepsza wydajność niż na klawiszach przy tej samej szerokości kombajnu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasai    0

Pytanie do wszystkich - czy ma ktoś może instrukcję do Claasa Dominatora 76? Oczywiście niekoniecznie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogole istnieje. Jak coś to do 78S jest n chomik.pl


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj