Grzegorz6180

Jakie posiadacie Claasy

Polecane posty

Kempi    0

Rozglądam się za czym lepszym, ale przydalo by sie go naprawic. lata temu rozwalil sie wieniec koła i lipa, jakis sie znalazło, a teraz walec który podaje słome na wytrząsacze. Najgorsza usterka jaka moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

Claas Mercator 70 heder 4,5 m rok nie wiem który bo nie moge znaleść tabliczki znaminowej bez zadnej poważnej awari od 12 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Claas Senator, heder 3,60m, sieczkarnia, 6-tka Perkins, lat 37 :lol: .. Przez ostatnie 7 sezonów zrobiłem nim ok. 200ha i poza pękniętą kosą, małymi problemami z zapowietrzaniem układu paliwowego oraz jednym łożyskiem przeszedł bezawaryjnie :lol: W ubiegłym sezonie założone nowe cepy, z wydajnością nie ustępuje ZO-56 a zboże tak czyste,że praktycznie nadaję sie bezposrednio do siewu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

claas mercator 70 3.6 z sieczkarnia rocznie ok 80hektarkow kosilem bez wiekszych awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miras6336    0

ja posiadam claasa 98sl classic supcio poza tym żą główny wał na silniku się urwał

mam go 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

własnie kupiłem claasa 96 sl 89r heder 4,5m cięcia sprowadzony z francji 5,5tys mtg stan bardzo dobry. małe pytanko ile za niego byście dali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Widze że dużo osób posiada starsze modele B) ale to zawsze coś B)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam claasa dominatora 106 i miałem claasa dominatora 86 i bez zarzutów tamtego miałem 5 sezony a tego zaczyna 3 i mam samo zbierkę claasa też bez zarzutów polecam godna firma i miałem sieczkarnie jaguar 682 też bez zarzutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja mam claasa mercatora 70 i 75 z czego 70 mam na sprzedanie. Mercatora 70 mam od 4 sezonów i wyrobiłem sobie pewną opinię o tej marce kombajnów. Są to idealne maszyny, proste, mało awaryjne, bardzo komfortowe jak na lata w których były produkowane. Claasa nie zamienił bym na żaden inny kombajn a polskiego bizona to za darmo bym nie chciał. Bez porównania mają większą wydajność niż bizon super, może mają taka jak rekord. Wyposażone są w paliwooszczędne silniki. Super sprzęt i polecam je.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek89    0
Wpisujcie się zobaczymy który model Claasa jest najlepszy a który najgorszy wasze opinie

 

ja mam dominatora 80 od 13 lat i nigdy mnie nie zawiódł, tylko silnik perkins wymaga remontu, Sezon temu kupiłem dominatora 105 i teraz śmigamy na dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Kiedyś mieliśmy columbusa, ale sprzedaliśmy :) :) nie szła nim robota :) :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadam1302    4

ja mam claasa mercatora 60 ma heder 3 m i kombajn jest super a większy jest nie potrzebny na nasze pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

JA posiadam Dominatora 108 Maxi wcześniej był dominator 96 a jeszcze wcześniej mercator 70. Działały bez zarzutów.

Oprócz tego w tym roku kupiłem Rollanta 46RC zobaczymy jak sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381
Wpisujcie się zobaczymy który model Claasa jest najlepszy a który najgorszy wasze opinie

 

Nie rozumiem ;) przecież nie ma claasów najlepszych lub najgorszych :) Są tylko dobre :D


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja mam Merkatora 70 bardzo dobra maszyna prosta w obsłudze ;) każdemu polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

A ja mam CLAASA ... no własnie jakieg? Szukałem jakiegos kombajnu i wybór padł własnie na claasa. Znalazłem w dosc dobrym stanie i kupiłem. Z tyłu jeste napisane MERCATOR 75 ,a na tabliczce znamionowej PROTRCTOR. Rok tego kombajnu to 1972 i na kołach równiez jest ten rok wbity. Kosa ma 2.6 m. Oreginalnie był zamontowany silnik 4 cylindrowy ale został zmieninoy na 6 PERKINS. Jest dłuzszy od mercatora 70 i szerszy. Jak mozecie mi pomóc to piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj