zielas

Rau quantotronik ts, xs... opinie

Polecane posty

zielas    1

Witam,

Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś jak kupował teściu opryskiwacz to były dwa Nodet i Rau [ale nie wiem jaki] miał 3000 tyś litrów [może więcej] 28m naprawde ładny.My kupili Nodeta.Po roku przyjechaliśmy do niego to powiedział że w tym Rau spaliły się już dwa komputery,orgilał, jeden nowy[coś za chyba 5 tyś zł]a później dął jakiemuś elektronikowi i mu je naprawiał, a pryskał jak chciał [raz 100l raz 350l].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielas    1

Witam,

Właśnie uruchomiłem mojego RAU, po kilkuktortnym przeczytaniu instrukcji komputera i samego opryskiwacza. Przed odpaleniem wykalibrowałem wszystkie zawory i przepływkę, w pracy wyszło że wypryskuje się z dokładnością do 1-2 l/ha ,czyli nieźle.

Jeżeli ktoś będzie miał problem z ustawieniem komputera, czy innych rzeczy w rau to proszę pisać pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk16    0

Witam,

Właśnie uruchomiłem mojego RAU, po kilkuktortnym przeczytaniu instrukcji komputera i samego opryskiwacza. Przed odpaleniem wykalibrowałem wszystkie zawory i przepływkę, w pracy wyszło że wypryskuje się z dokładnością do 1-2 l/ha ,czyli nieźle.

Jeżeli ktoś będzie miał problem z ustawieniem komputera, czy innych rzeczy w rau to proszę pisać pomogę.

 

kolego zielas jak byś mógł to wrzuć kilka fotek całej armatury swojego RAU. Chodzi mi o ogólny wygląd elektrozaworów,przepływomierza,podłączenia węży.Jak wiesz kolego jak się go kalibruje to daj telefon to się zdzwonimy bo takiej informacji potrzebuję. Z góry dzięki pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielas    1

kolego zielas jak byś mógł to wrzuć kilka fotek całej armatury swojego RAU. Chodzi mi o ogólny wygląd elektrozaworów,przepływomierza,podłączenia węży.Jak wiesz kolego jak się go kalibruje to daj telefon to się zdzwonimy bo takiej informacji potrzebuję. Z góry dzięki pozdrawiam.

Jaki masz komputer ?

najlepiej podaj nr gg to pogadamy

podaj maila to prześle foty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk16    0

Mój komputer to quantotron II.Mam problem z ustawieniem i jego kalibracją bo całe menu jest po niemiecku a mam instrukcję polską ale od TX. Są tam małe różnice.Nie korzystam z gg.Morzesz pisać na maila tomasz-chrabaszcz@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielas    1

Mój komputer to quantotron II.Mam problem z ustawieniem i jego kalibracją bo całe menu jest po niemiecku a mam instrukcję polską ale od TX. Są tam małe różnice.Nie korzystam z gg.Morzesz pisać na maila tomasz-chrabaszcz@wp.pl

 

Quantotron II i TX są identyczne kalibracja powinna być taka jaw TX czyli jak już wejdziesz w nastawy przepływomierza musisz wprowadzić faktyczny wydatek cieczy w l/min czyli mierzysz wypływu z jednej * ilość końcówek i wpisujesz. Ważne żeby przed kalibracją przepływki wyregulować dokłanie sekcje stłociśnieniowe, regulacja - wlewasz ok 400l wody włączasz pryskanie na 2,5 bar i zamykasz ręcznie sekcje pierwszą i regulujesz cińnieniem na tarczce wkrętem żeby było 2,5, potem zamykasz drugą itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk16    0

NO dzięki kolego za poradę spróbuję zrobić tak jak mówisz. Jak byś mógł to prześlij fotki armatury twojego opryskiwacza, maila już podałem.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacher    0

Witam,

Właśnie uruchomiłem mojego RAU, po kilkuktortnym przeczytaniu instrukcji komputera i samego opryskiwacza. Przed odpaleniem wykalibrowałem wszystkie zawory i przepływkę, w pracy wyszło że wypryskuje się z dokładnością do 1-2 l/ha ,czyli nieźle.

Jeżeli ktoś będzie miał problem z ustawieniem komputera, czy innych rzeczy w rau to proszę pisać pomogę.

 

dzień dobry prosiłbym o kontakt telefoniczny (numer telefonu) na mój emial : joachimsacher@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISTOF766    0

Witam,

Właśnie uruchomiłem mojego RAU, po kilkuktortnym przeczytaniu instrukcji komputera i samego opryskiwacza. Przed odpaleniem wykalibrowałem wszystkie zawory i przepływkę, w pracy wyszło że wypryskuje się z dokładnością do 1-2 l/ha ,czyli nieźle.

Jeżeli ktoś będzie miał problem z ustawieniem komputera, czy innych rzeczy w rau to proszę pisać pomogę.

Witam, kolego zielas , prosiłbym o pare info na temat Quantotronik xs , mój email: s.trans@interia.pl , podaj nr tel. to sie odezwe. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam opryskiwacz Rau z komputerem Telemat -H i wyrwała mi się wtyczka sterująca . czy ktoś by mi pomugł jak podłączyć tą wtyczke , interesuje mnie schemat podłączenia kabli 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyk91    0

Witam.

Poszukuję instrukcji obsługi do:
- opryskiwacza RAU,
- sterownika Quantotronik XS
 
Pozdrawiam.

20230828_161926.jpg

20230828_161201.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk359    0

Witam. Mogę poprosić o przesłanie instrukcji do QUANTOTRONIK XS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj