Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik1014

Szeroskość osi w ursusie

Polecane posty

Ursusik1014    1

Słuchajcie widziałem na zdejciach na AF ze niektórzy mają szerszy rozstaw kół w ursusach. Teraz nasuwa się moje pytanie czy to cośdaje nie wiem może przyczepność lepsza jest. Prosze o wasze pomysły

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro1014    4

Na pewno ciągnik jest stabilniejszy szczególnie przy ubijaniu pryzmy ja na przykład musiałem zmienić rozstaw kół przednich a co za tym idzie i tylnich gdy założyłem tura jest to też walor estetyczny co niektórzy zwracają na to uwagę

damian95    22

Tak jak koledzy ciągnik jest wtedy stabilniejszy, gdy pracujesz w górach lub w lesie to sie przydaje uciągu to nie dodaje.:D

tak ja też odwracałem w zetorku moim i tak wiem z własnych doświadczeń że wogle mniej odczuwane są pochyłości.A co do estetyki to gdybym wcześniej pomyślał to bym kupił błotniki zetorowskie a tak to będę musiał nadstawiać.A no i bym zapomniał że przez to w muszę otwierać obie strony bramy bo w jedną się nie mieści :)

zetor10045    11

Ja tez mam poszerzonego ursusa i efekt naprawdę dobry, jak poprzednicy piszą nie czuć tak nierówności, jedyny problem to że pół opony wystaje poza błotnik a prze to strasznie chlapie błotem po ciągniku :)

qazi    57

a jakie szerokości mają wasze ciągniki po zewnętrznej części opon tylnych??

zetor10045    11

O ile dobrze pamiętam jak mierzyłem przód ciągnika to wyszło 2,30cm a tył jest chyba deczko szerszy , jutro zmierzę i dokładnie napisze :)

qazi    57

2.3m to chyba już dobra szerokość, sam mam w fordzie 2.3m z tyłu a w landinim 2.2m, w 3p jest 1.75 ale trzeba będzie go trochę rozszerzyć aby był trochę stabilniejszy

pucek1902    0

Ja mam odwrócone koła również w 1014. Ciągnik jest dosyć szeroki - koła wystają połową za błotniki, ale ciągnik jest bardzo stabilny i już tak często się nie zakopuje. Była to dobra decyzja :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować