ka1czor

New Holand czy Class - ktora wybrac

Polecane posty

ka1czor    1

Mam do wyboru albo

 

New Holand 656

ROK 2002, SZEROKI PODBIERACZ 2,2m, SZEROKIE OGUMIENIE, ZMIENO KOMOROWA, ROZMIAR BELI OD 1m DO 1,6m, ELEKTRYCZNE OWIJANIE, 2 SZNURKI, ODRZUTNIK BELI,

 

albo

claas variant 180

 

Claas z roku 2000r. Szeroki podbieracz 2,10 m rotor podający, sznurek i siatka, zmiennokomorowa, sterowanie ręczne lub automatyczne, sprzęgło przeciążeniowe non stop, centralne smarowanie.

 

ktora wybrac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

Ja bym CI polecił Claasa sprzęt dobry a z tego co napisałeś ma opcje wiązania siatką a New Holland nie a to jest duży plus.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeśli maz do wybrania pomiędzy tymi dwa prasami a ich stan techniczny jest porównywalny to bierz bez zastanowienia Claas'a. Sama siatka w tych czasach to prawie że musi być a kupując taką prasę to napewno na dość spory areał więc siatka napewno Ci się przyda;) ja spróbowałem siatka i do sznurka nie wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak88    0

Jeśli stan techniczny jest podobny to bierz Claas'a bo ma wiązanie siatką, rotor i centralne smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ja bym wziął Claasa,części bardziej dostępne,no i claas ma rotor co zwiększa jego wydajność :D


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

ja też bym był za claasem chociaż 2 lata starszy ale z siatką praca to aż miło no centralne smarowanie;


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja też brał bym Claasa pod warunkiem, że pod względem stanu technicznego jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął claasa jest o wiele lepszy ma rotor zwiększa wydajność (średno wychodzi że w bele bez rotora wchodzi półtora beli z rotorem) no i owijanie siatko jest szybsze i na tym oszczędzasz też sprzęt i paliwo.


władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a ja mam takie troche off pytanko. jak bel jest zmarzniety np kilka cm, to czy łatwo sie siatke zdejmuje z takiego bela? jak ją sie wogóle ściąga w "normalnych" warunkach?przecina w kilku miejscach? pytam bo chce kupić nową prase i belki raczej będą pod chmurką. przynajmniej słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Siatka rozwiązuje się bez problemu nawet teraz. Nie przcinasz tylko łaiesz za koniec siatki i obkrecasz dookoła tyle razy ile była bela owinięta i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

My mieliśmy kiedyś kilka bel z siatką i jak były zmarznięte to normalnie była tragedia także z tego powodu nie polecam siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf9411    0

Czy Zetor 10145 poradzi sobie z Claasem Variantem 180 RC ?

I kolejne moje tytanie co to jest i jak działa cropcutter w New Holland np 648 ?

Proszę o odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

ten zetor poradzi sobie z tym claasem, fakt ze prasy nie wykorzystasz optymalnie ale na miare mozliwosci ciagnika to napewno, bo do tej prasy przydaloby sie ze 120km jak nic. cropcutter w nh to chyba nazwa rotora z nozami jak dobrze kojarze, dla pewnosci kolego sprawdz na stronie nh w nowych bo to nazewnictwo w prasach sie nie zmienilo. jak nie wiesz ktora prase kupic to zajrzyj pod obudowy i porownaj gdzie jest wiecej elementow ktore moga sie popsuc, ja nowego nh nie kupilbym ze wzgledu na budowe a co dopiero starego;/ wiazanie sznurkiem stanowczo odradzam w takiej prasie w ktorej potrzeba minimum 100km bo prasujac sipma i ciagajac ja np 3p podczas owijania taka 3p za duzo paliwa nie spali a ciagnik 100km i powyzej trzymajac na walku obr 540 no to spali jednak trohe wiecej, panowie sznurek odchodzi do lamusa wiadomo ze i siatka i sznurek ma plusy i minusy ale zdecydowanie mniej minusow ma siatka to raz a dwa minuzy siatki mozna eliminowac, sznurka nie bardzp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj