Skocz do zawartości
ptaszek

rozrusznik planetarny do c 328

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ptaszek    0

Jestem na forum nowy i odrazu zawaliłem z tym pytaniem do Zetmena, ale myśle,że wybaczycie

Teraz do rzeczy chciałem zapytać czy rozrusznik planetarny (szybki)podejdzie do c 328 jak tak to gdzie mozna kupić taki.

samex69    31

Podejdzie , no bo niby czemu miał by nie podejść? A kupić możesz w każdym sklepie z częściami do maszyn i ciągników - przynajmniej w moich stronach.

Petekw    3

A jesli w twojej okolicy nie ma akurat sklepów z częsciami. To zawsze jest allegro:)

Tak przy okazji ten rozrusznik to super sprawa. Jeden akumulator 110Ah od fergusona i c-330 odpala jak dziki. Polecam go wszystkim którym ciągnik cięzko pali :D

Wiadomość z agroFakt.pl

kielbasa    1

Nie podejdzie, jeżeli masz obudowę koła zamachowego od C-328. Tam mocowanie głowicy rozrusznika jest na 2 śruby, a wszystkie dostępne na rynku rozruszniki są na 3. Znajdzie się jakiś zwykły ale nie szybko obrotowy. :D

cichy26    4

Przyłącze się do tematu.Ponieważ rozrusznik od C-328 a rozrusznik C-330 różnią się mocowaniem.I gdzie taki można dostać.

Petekw    3

Skoro nie pasuje od c-330 to napewno nie uda sie znalesc takiego pasującego do 328. Przynajmniej wedlug mnie takiego nie ma! Nie wiem jak duze są róznice między gniazdem w które wchodzi rozrusznik. Jesli rózni się tylko mocowaniem tzn. 330 ma rozrusznik na 3 sruby a 328 na 2. To jesli mocowany jest tak samo. i gniazdo pasuje. I te 2 sruby też. To poprostu można by spróbować obciąć ten trzeci otwór rozrusznnika i powinno udać sie go zamocowac. (pomysl dość drastyczny ale może się udac).

slawek3220    593

tak tylko najpierw trzeba ten rozrusznik kupić i kombinować a jak obetnie i nie będzie pasował to pieniądze pójdą w błoto trzeba oryginalny wykręcić do sklepu i porównywać

mikus417    0

krótko i na temat- nie ma szans!!! chyba,że wymienisz obudowę sprzęgła na taką od c330 i przetoczysz koło zamachowe tak aby można było założyć wieniec od 30-stki, wiem co mówię przerabiałem ten temat

samex69    31

Sorki za wprowadzenie w błąd ale tak to jest jak się nie doczyta tematu

ptaszek    0

Witam

Dzięki Panowie za konkretne wypowiedzi ja osobiście tez nie widzałem takiego rozrusznika

planetarnego do c 328 pokierowałem się wypowiedzią Zetmana,że taki ma i odpala swoją 328

bo to jest fajne masz jeden akumulator 60 ah i odpalasz.

Pozdrawiam

ptaszek

malorolny    0

Pojawiły się takie rozruszniki na allegro , mocowanie na dwie śruby przystosowany do C -328 ,cena 420 zeta bez przesyłki

pooch    58

Ja szukałem dosyć długo dla wuja rozrusznika do 328 szybkoobrotowego i ni znalazłem żadnego bez "dłubania i przeróbek".

Zakupiłem niestety standardowy Kwidzynski tego typu.

Roki212    83

Też kupiłem trzy lata temu z Kwidzynia rozrusznik do swojej 30-stki choć trochę on kosztuje, ale kręci bardzo dobrze nawet szybciej niż kiedyś na oryginalnym, nie chciałem kupować tego szybkoobrotowego ze względu na słabą przekładnie i trwałość słyszałem wiele opinii negatywnych ale i pozytywnych na jego temat, jednak postawiłem na trwałość i wytrzymałość wybierając oryginalny i się nie zawiodłem

dankam    1

ja ostatnio dopasowałem rozrusznik do C-328

Edytowano przez dankam

patrykc330    148

nie podejdzie rozrusznik poniewąz jak masz blok od c 328to ci nie podejdzie musisz remontowac stary właśnie w ostatnich tygodniach tez mnie to zaciekawiło ale nie bo w 28 jest na 2 sróby a w 30 trzy i nie podejdzie

Farmexpert    51

Niestety, rozrusznik z reduktorem od C-330/360 nie podejdzie w standardzie do C-328.

Osobiście z takimi gotowcami się nie spotkałem.

Jedynie starego typu.

mietek2424    0

A wie może ktoś czy pasowało by gdyby w normalnym rozruszniku zmienił tylko mocowanie z 3 na 2 otwory ?

Farmexpert    51

Teoretycznie wydaje mi się, że taki zabieg powinien dać radę.

Tylko trzeba uważać na odpowiednie wyosiowanie, żeby nie posypał się np. zespół sprzęgający lub wieniec.

Mortiis    0

Oczywiście że da radę. Sam jestem w trakcie wykonwywania przejściówki. Otwory od rozrusznika szybkoobrotowego czy też palnetarnego w żaden sposób nie spasują do obudowy sprzęgła w C 328 - poprostu rozstaw jest większy ( w rozruszniku). Owszem jest trochę zabawy z wymierzeniem odległości od wieńca ( poziom i pion). Mnie udało się kupić używany za 80 zł - niestety made in China, ale jest on robiony na wzór rozrusznika firmy Magneton czeskiej produkcji. Jak dobrze pójdzie to w przeciągu dwóch tygodni powinienem mieć gotową przejściówkę.

Rozruszniki te nie różnia sie tylko mocowaniem 2 lub 3 otwory , wielkością obudowy sprzęgła lecz także wielkośćią zębatek na zespole sprzęgającym te do C 330 mają po 11 zębów . a te od C 328 po 9 zębów

Mortiis    0

W rozruszniku planetarnym zębatka ma 11 zębów i doskonale pasuje do wieńca mimo żew oryginale rozrusznik ma 9. Weim bo mam taki. Udało mi się dorobić przystawkę - super sprawa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się