Zaloguj się, aby obserwować  
lisek1000

jaka prasa zwijająca do Zefira 85?

Polecane posty

lisek1000    0

Witam!!!!!

Najlepiej gdyby miała : siatka, sznurek,szeroki podbierak i szerokie opony taka do słomy i sianokiszonki , cenowo to do 30 tyś.

LukaszZduny    1

Takie rzeczy to tylko w erze:P A tak w ogóle to mało masz tematów związanych z prasami? Czy to że do zefira to już zupełnie co innego niż do każdego innego ciągnika?

macieja910    0

Ja polecam Metal-Fach Z-562. Ma pełne wyposażenie łącznie z siatką i aplikatorem do zakiszania pasz. Poza tym sam takiej używam i odpukać do tej pory zupełnie bezawaryjnie ;[ Tylko wątpię żebyś się w 30 tys. zmieścił jeżeli chcesz mieć taką prasę to ok 40 tys. Ja płaciłem 41,5.

Wiadomość z agroFakt.pl

KarolT25    41

Albo Warfama nowa nie wiem ile kosztuje al on ama szeroki podbierak jak nie to simpa ja bym polecil ci Warfame ;[ ;[

Eee co wy mu tu polecacie? Zastanów się nad jakąś Krone. :D Napisz dokładniej jaka to ma być, nowsza, starsza ( ja tam różnicy nie widzę...) pasowa, walcowa, łańcuchowo-prętowa?

KPK - Ochrona

lisek1000    0

Witam!!!

Dziękuję za wypowiedzi, myślę że najlepsza z tych pras byłaby pasówka. Słoma sucha się na zapcha a poza tym zbija od samego początku.

lukasz20    274

Polecam JD 590 ok 30 tyś na pewno coś znajdziesz z siatką, sznurkiem, szerokim podbieraczem(choć 1,8m to aż tak szeroko nie jest ale wystarczy) i na szerszych laczkach :) A jak dobrze trafisz to z odrzutnikiem ramowym znajdziesz mam taki w swojej 550 spisuje się super :)

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Nismo
      Witam. Jestem na kupnie prasy rolującej. Traktor który będzie pracował przy tej prasie to Deutz Fahr DX 3.70 o mocy 70km. Budżet to 30 tyś zł. Prasa będzie robić przy słomie, sianie i czasami przy sianokiszonce. Najlepiej z siatką żeby była. Biorę pod uwagę Krone KR 130 i Welger RP 200.
      Co o tych prasach myślicie? A może są jeszcze jakaś inne których nie brałem pod uwagę a są dobre.
    • Przez Pawelo123
      Witam mam problem z prasą feraboli extreme 280 zna ktoś może jakiś serwis albo kogoś kto pomoże mi rozwiązać ten problem?
    • Przez Gabriel886
      Witam, 

Kupiłem prasę JD 540 ale niestety nie mam żadnego włącznika do owijania sznurkiem. Poprzedni właściciel z tego co zauważyłem miał gniazdko w traktorze, w które wpinał kabel od prasy od tego gniazdka szło bodajże do włącznika lewo - prawo. Moje pytanie brzmi. Jak zrobić sterowanie owijania balota sznurkiem w tej prasie mając tylko wychodzący kabel z prasy? 
      Dodam, że to pierwsza prasa
      Jeśli powieliłem temat proszę o wyrozumiałość. 
    • Przez Monikakep1
      Witam 
      Sprawa dotyczy rasy rolującej  sipma z 263. po małych zmianach konstrukcyjnych.  Che do niej zastosować siatkę do owijania siana i słomy zamiast sznurka a raczej jako alternatywa.  Oczywiście na start minus że trzeba zapodać ją ręcznie bo nie zdążyłam się w pełni do tego przygotowywacz ale to najmniejszy problem.  Siano che owinąć przynajmniej 4 razy a słomę ok 3 razy.   
      Wiem to co robię to wynalazek ale stoję przed wyborem siatki.  Baloty robię 150 szerokości na 100 średnicy.  Siatka ma 120cm szerokości..  Nie chę utopić w towar 700zł za starkę   Na początek chcę spróbować  siatki Juta .  Cena 370-390zł. Ktoą ja testował jaka opinia czy może dołożyć 50 zł. i coś lepszego kopic. Siatka będzie na wałku  zapodam ja ręcznie potem przesunę po szerokości wiec spokojnie mi złapie szerokość 150cm.  Dma też wałek z nawinięto sprężyną aby ją na boki rozciągał.  Ale co sadzicie o tych siatkach . Czy przy 2-3 obrotach nie zerwie ? to jak wspomniałam mój wynalazek eksperyment. 
    • Przez oskarus
      Witam,
      prasa HESSTON 5670 H. Notorycznie nawija się materiał na wałki naciągu pasów.
      Ta kołyska w środku. W miejscu w którym się mijają.
      Dziwne bo nawija się tylko z jednej strony.
      Pas wtedy ściaga w jedną strone lub po prostu blokuje wałek. Dziś , strzelił mi pas z tego powodu.
      Pasy mam naprężone, skracałem.
      Blokuje pasy i trzeba wyrzucać balot. Ma ktoś może instrukcje obsługi tej prasy?

Jak szybko jeździcie z tymi prasami. Ja CASE'em 1056 max 2 polowa i wtedy zapycha się.
      1 polową gaz do podłogi i jakoś idzie.
      Siano zwijam zgrabiarką gwiazdową, robi się warkocz, może to jest winą ?

Miał ktoś taki problem??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj