Grzenio

JD 6230 - DF Agrotron K410 - MF 5455 - Valtra N92

Polecane posty

Grzenio    17

Witam.

Ciagniki JD 6230 Comfort, DF Agrotron 410, MF 5455, Valtra N92

Który wybralibyś cie do gospodarstwa jako pomocniczy. Cena podanych nie odbiega dużo dlatego waham się między nimi, najtańczy MF najdroższy JD.

Jedną z prac jekie ma wykonywać, właściwie najcięższa to przeciągnięcie (raz) zaraz po świerzej orce agregatu UG Kombii 5,1m i wcale nie głęboko. Agregat ten robi u mnie za wał wgniatający pod siew uprawiam czym innym.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Bierz John deere'a, Ta marka jest warta swojej ceny. Mam starego a jest lepszy niż niejeden nowy innej marki.

POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djdawid777    0

w mojej oklicy pracuja nowe JD DF i jedna valtra i z pewnoscia moge ci je wszystkie polecic a co do MF-a to niewiem ;[ ale skoro ma byc to ciagnik tylko pomocniczy to moim zdaniem niewarto szalac zabardzo z kasa ( chyba ze masz jej duzo ;[ ) pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Jak pomocniczy to ładowacz też będzie miał? Jeśli tak to bierz Valtrę bo jest najbardziej "kompaktowa" spośród reszty konkurencji ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do takich prac każdy z nich będzie dobry, wybierz tego, który ci się najbardziej podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak pomocniczy to ładowacz też będzie miał? Jeśli tak to bierz Valtrę bo jest najbardziej "kompaktowa" spośród reszty konkurencji ;[

Valtra ma średnicę zawracania jak ciągnik siodłowy ;[ 12,27m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystkie marki które podałeś można powiedzieć że dominują jako najlepsze marki dlatego bierz który ci się najbardziej podoba masz już jednego DF to wiesz czy jest warty swojej ceny jeśli tak to bierz DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

MF z tych ciągników jest zdecydowanie najmocniejszy, bo ma z Power Boost 125KM. A moc dodatkowa jest aktywny=a na 3 i 4 zakresie już od 6km/h, czyli nawet przy pracy z agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Cena DF jest prawie tak sama jak JD i choć mam już DF to przy podobnej cenie teraz bardziej "podoba" mi się JD, w środku jest jakoś tak bardziej prosto i przyjemnie, no i JD ma CR ale mam wątpliwości co do tego czy jest to plus czy minus tego ciągnika. No i te przeglady co 250godzin w JD nie bardzo mi się podobają, niby mówią że paliwo do d...., ale co jest na rzeczy to nie wiem. Inne marki z silnikami CR jakoś mają przeglądy co 500 godzin.

Ciągnik nie bedzie pracował z ładowaczem.

No tak jesli chodzi o MF to bardzij powinienem brać pod uwagę 5445 ale powiedzieli sprzedawcy że przepchniemy 5455. Choć we wniosku mam do 100KM. I jeśli brać pod uwagę wspomnianego 5445 to jest dużo tańszy od reszty.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

to ja na twoim miejscu wziąłbym MF sam niedługo będę przed takim wyborem, według mnie MF najlepiej się prezentuje i na zewnątrz i w kabinie, ciekawe tylko jak u nich na prawdę z tym spalaniem ... ? i mi się wydaje że lepiej mieć wypasionego MF niż "gołego" JD a jak trochę zaoszczędzisz na tym zakupie to chyba lepiej będziesz miał na inne wydatki czy nawet późniejsze opłaty serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dzisiaj gadałem z korbankami na temat tego MFa. Ciągnik w miarę przyjemny, spalanie nieco wyższe niż u konkurencji ale za przedni tuz i wom chcą 30tyś zł :D Trochę przegięcie za te graty to tak małego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

no ja wiem czy JD taki ubogi... wyposażenie takie jak w MF, tylko skrzynia troche gorsza bo biegi zmieniane ze sprzegłem, a reszta ciągników z guzikiem przy rączce biegów.

I jeśli chodzi o wygląd ogólny to jakoś JD najlepiej wygląda ze wszystkich, zarówno patrząc na design jak i na materiały z jakich został wykonany, no i prześwit ma też konkretny, a w końcu ciągnik będzie do opryskiwacza i do siewnika.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Grzenio-ja sformułowałbym nieco inaczej Twoją wypowiedź-skrzynię w JD gorzej się przełącza niż tą w MF-ie a to czy jest gorsza to wyjdzie w praniu-na razie niektóre skrzynie PQ osiągnęły (bezawaryjnie) przebiegi rzędu 16 tys mth (cytuję za bodajże Landtreff więc nie mogę zagwarantować 100 procentowej wiarygodności-ale o skrzyni Dyna nie ma takich wpisów biggrin.gif -przynajmniej na razie).

No i druga sprawa (teraz będę złośliwy)-dlaczego bierzesz pod uwagę akurat JD 6230-we wszelkich testach jako przeciwnika dla tego MF-a wystawiają ciągnik serii 5030 R (niemiłosiernie mu dokopując biggrin.gif )-dlaczego nie jesteś trendy ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

zgadza sie jaro troche żle sformułowałem wcześniejszą wypowiedź, Biorę pod uwagę JD 6230 ponieważ ja chce kupić ciągnik a nie zrobić porównanie modeli jak większość :D

Kolego Damian JD ma 4 półbiegi (na każdym biegu) przełączne pod obciążeniem, tylko główne biegi przełączane są ze wciśniętym sprzęgłem "nożnym", a reszta stawki ma dodatkowy guzik sprzęgła na dźwigni zmiany biegów.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Więc jeżeli chcesz kupić (i nie przeszkadza Tobie obsługa skrzyni biegów biggrin.gif )-to kupuj takiego w którym obsługa EHR i zaworów hydraulicznych najbardziej przypadnie Ci do gustu (jak mniemam w siewniku,agregacie i opryskiwaczu ?-roboty dla EHR-u lub hydrauliki trochę będzie ?-zależy oczywiście od typu)-ja właśnie JD bardzo wysoko oceniam za "zintegrowany" panel EHR-IMHO bardzo rozsądnie rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

A właśnie bo nie pytałem u dealera, wyjścia hydrauliczne zewnętrzne w JD jak są sterowane, elektronicznie czy mechanicznie?

A obsługa skrzyni nie przeszkadza nie martw się o to :D


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie mechanicznie-i szczerze mówiąc w tym Twoim też nie spodziewałbym się elektronicznego sterowania (może za dopłatą ?-nie wiem-znajomi mają zwykłe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Nie nie ja nie chce elektronicznych, mechaniczny przynajmniej się nie "zawiesi" :D


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

15 tys PLN


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Też mam podobny dylemat co autor tematu, co wybrać Valtra N92 czy JD 6230. Ciągnik do wszystkiego w zastempstwo Belarusa 90KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Za dużo porad nie ma jak narazie.

A mój raczej nie do wszystkigo w pługu raczej nie bedzie chodził jak narazie ^^


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Kurde wczoraj byłem na Polagrze i też mi bardzo przypadł do gustu JD :D

Wydaje sie bardziej masywniejszy od MF :D

Tylko cena tak jak mówisz 15 tys wiecej :D

I sam własnie nie wiem co wybrać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Ile zaśpiewali Ci za JD 6230 Comfort? Mi z paroma dodatkami 185PLN ale myśle że coś jeszcze z tego uszczkne ^^


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj