TomCase

Problem z silownikiem jednnostronnego dzialania.

Polecane posty

TomCase    1

Witam!!

 

Dzis musialem uruchomic beczkowoz po raz kojejny tej zimy i spotkal mnie maly problem. Otoz silownik przy otwieraniu zaworu w beczce nie otwiera sie na maksymalne rozwarcie i otwierajac robi tylko z jakies 5cm skoku czyli w zasowie robi sie tylko szczelina ze 3cm i napelnienie beczki to prawdziwa katorga. W zaden sposob nie mozna zrobic wiekszego otarcia. Czemu nie otwiera sie do konca? Czy moze jest zapowietrzony? Czy moze cos w srodku jego boluje np sprezyna? Ktos z was mial juz taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ta druga strona siłownika jest "otwarta" do atmosfery? Jeśli tak, to może w tej chwili masz tam lód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

w środku raczej nic go nie blokuje, jakby to był lód to by go raczej wypchneło.a po za tym co by w nim zamarzło kolego zorzyk2? olej?.Niewiem, u mnie wszystkie siłowniki działają, nie w beczce ale np. w turze. Sąsiad wczoraj woził szambo i mu wszystko dobrze szło, mimo ze beczkowóz stał na dworze.Niemam pojęcia.Mam pytanie, czemu to jest temat na "zrób to sam" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Siema moim zdaniem nie szukaj winy w siłowniku tylko w zaworze może tam coś zamarzło a siłownik po prostu nie może z tym sobie poradzić, spróbuj wymontować siłownik i spróbować na "sucho"


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

odkręć wąż przy siłowniku i spróbuj go rozruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

@przemrolnik nie wiedzialem w jakim innym dziale zamiescic ten temat wiedz umiescilem w tym. Jesli jest inny dzial to prosze o przeniesienie. @jawoweres rozebral ten zawor caly i nic tam nie blokowalo zasowy nawet jak byl rozebrany tez silownik sie nie chcial schowac. Luzowalem przewod od oleju i tez to nic nie dalo. Na obudowie silownika w gornej czesci jest tam taka srobka myslalem ze to cos da jej poluzowanie i tez nic nie dalo. Ten kto ma beczkowoz joskina bedzie wiedzial ze jest tam taka srobka przy obudowie silownika. I kompletnie nie mama pojecia co sie stalo.... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Spróbuj go jeszcze polać gorącą wodą, ewentualnie wymontować i spróbować na luzie go rozruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Ja tak miałem w POMOT gdy żle ustawiłem hydraulikę w ciągniku i za mało oleju szło na zewnątrz albo kiedy nie do końca zakręciłem przewód olejowy do ciągnika ,te same objawy troszkę otwierał i koniec

ja stawiam że mało oleju idzie na zewnątrz a siłownik jest OK

jak coś żle ustawię w ciągniku robi to się bardzo często a znowu jak za bardzo pójdzie ciśnienie to aż olej z niego wywala i jest kałuża ale właśnie taką mają wadę te jednostronne ,plusem jest to że przykręca się tylko 1 przewód do ciągnika a w meprozet 2

jaki to ciągnik to może podpowiem?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ja Ci poradzę żebyś odkręcił wąż od siłownika i niech 2 osoba w ciągniku zacznie otwieranie siłownika(oczywiście bańka to podstawa) jeżeli olej sika dobrze to wina leży albo na zasuwie albo siłowniku. Jeżeli oleju jest mało i słabo leci to szukaj winy w ciągniku.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Hydraulika w ciagniku jest ok jest to ursus 912. Przewod jest dobrze dokrecony do gniazda przy ciagniku, przewod juz tak wlasnie luzowalem a poza tym cisnienie dobre jest dawane bo widac jak przewod sie "prostuje" gdy puszcza sie olej do silownika. Jutro otworze ile bede dal raduy wsadze lomika w ta szczeline opuszcze silownik odkrece przewod od silownika i wtedy sprobuje lomikiem delikatnie probowac otworzyc bardziej ten zawor i schowac silownik. Jesli to nic nie da to trzeba bedzie silownik sprbowac rozebrac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

To jest pomot?

bo tam rozebranie jest bardzo proste, gorzej ze złożeniem bo nie można ścisnąć sprężyny ale da się radę robiłem to kilka razy bo mi olej cieknął ale niewiele się to zdało ,poprawiło na krótko

to jest prosta budowa i chyba tylko 1 uszczelka


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

a może długo nie używałeś i zardzewiał zawór i jaka to beczka że siłownik jednostronny


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Pisalem wczesniej ze to jest beczka Joskina. Kupilismy ja jakies chyba 4lata temu i chyba we wszystkich teraz wstawiaja silownik jednostronnego dzilania. Zerdzewiec napewno nic nie zerdzewialo bo bardzo czesto jej uzywam i zawor zawsze dzialal jak nalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A za każdym razem idzie tylko ten sam kawałek?? Nigdy wiecej? I próbowałeś na silę z łyżka? Tzn podnieść ile się da i niech jeden siedzi ciągniku i włączy podnoszenie a ty łyżką byś na siłe otwierał. I jak masz oborę przejazdową to może nim wjedź na dzień. Wiadomo że tam zawsze cieplej niż na dworze. A zamyka bez problemu?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Zamyka bez problemu i caly czas otwiera na taka sam szczeline. Dzis byle w sklepie i pytalem znajomego sprzedawce to mowil ze to pewnie uszczelniacz przepuszcza olej i dlatego nie moze sie uniesc silownik bo w calym silowniku jest takie same cisnienie. I chyba ma rajce, zaraz pojde i rozbiore i zobacze. Pytalem o nowy silownik ile kosztuje to zaspiewal 500zl. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Rozebralem ten silownik i czyste jajca jak dla mnie... Zamiast sprezyny jest tam cos takiego jakby gazowy amortyzator uszczelniacz jest i dobrze wyglada. Wychodzi na to ze ten amortyzatro gazowy sie zacia czy cos. W zaden sposob nie mozna jego choc troche wcisnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

U mnie jest wielka sprężyna ale na zewnątrz średnicy ok.80mm osłania cały zawór a w środku malutki siłowniczek i oring

zasada działania to olej wypycha do góry a powrót samoczynnie za pomocą sprężyny która się rozciąga z 50 cm


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jaka siła jest podana na amortyzatorze? Umieść go w ciepłym miejscu. Mógł zamarznąć-konstrukcyjnie może to być gazowo olejowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Tak umiescilem go w cieplym miejscu i sobie polezy do jutra i wety zobacze co sie bedzie dziac. A sila na nim jest napisana 2500 N. Jezeli nic nie da sie z nim zrobic to pomysle wstawic zamiast tego amortyzatora, sprezyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Owszem wiem o tym i dlatego probowalem jego wcinsac w imadle i tez nie chcial sie schowac albo za slabo probowalem. Do jutra polezy w cieplym i rano poskladam go i zobacze czy cos sie zmieni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek24    0

Jeśli chodzi o siłownik jednostronnego działania to każdy musi mieć odpowietrznik, w przeciwnym razie nigdy on się nie schowa lub nie otworzy. Dzisiaj właśnie rozbierałem siłownik od kosiarki KUHN. Było to samo, nie można było jej złożyć. Zapchany był odpowietrznik. Przez ten odpowietrznik podczas wsuwania/wysuwania tłoczyska przechodzi powietrze. coś w rodzaju dekompresji.

 

Aha i zapomnij o tym że go wciśniesz, bo jeśli by tak było to by to samo zrobił mój RENAULT a tylko silnik przygasa jak chciałem składać kosiarke. po prostu odpowietrznik się zabrudza i jest problem. nawet nie pomaga 200Bar. bo przecież po drugiej stronie jest takie same ciśnienie jak w układzie hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

niemożliwe siłownik dwustronnego działania tylko zaślepiony, jednak musi działać powietrze spokojnie ściśniesz :( nie Próbowałeś ściskać strzykawki jednocześnie zatykając ją ;) . Inny przykład siłowniki gazowe tam jest dodatkowo gaz pod ciśnieniem a jeszcze można go ścisnąć ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek24    0

jak chcesz to mogę ci zrobić zdjęcie tego siłownika (prześlę na PW tylko podaj e-mail) i zobaczysz taki malutki otwór

ty pewenie nawet o tym nie wiesz no bo skąd. oczywiście bez obrazy

 

siłowniki gazowe? prawie masz rację tylko poszukaj schemat ideowy takiego siłownika to zobaczysz i zrozumiesz zasadę jego działania. strzykawki nigdy nie ściśniesz jeśli jest idealnie szczelna.

a jeśli by tak było to raczej inżynierowie z KUHN-a by nie robili tego odpowietrznika.

Jeszcze jest takie coś, o wielu sprawach się nie wie jeśli nie miało się z tym i owym do czynienia.

mówię to z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nie jest prawdą że każdy siłownik jednostronnego działania ma odpowietrznik, jeśli cylinder jest szlifowany i na tłoczysku znajduje się tłok to odpowietrznik jest i taki siłownik można przerobić na dwustronnego dzałania, natomiast w siłownikach nurnikowych gdzie cylinder to zwykła rura a tłoczysko ma niewiele mniejszą średnicę od cylindra odpowietrznika nie ma i nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj