rzeznik13

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha

Polecane posty

rzeznik13    287

nie wiem jaki wybrać wacham się między john deere 5080M

a Farmerem F-7258 TE

nie wiem który wybrać podajcie ich wady zalety spalanie

to byłby jedyny ciągnik w gospodarstwie

wszystko by robił

Z góry dzięki za pomoc

Jeszcze doodam że między jd 5070M a jd 5080M

jest tylko 700 euro różnicy

Tego jd 5080M wycenił mi na 128 tysięcy bez negocjacji

a orginalny do niego tur za 44 tysiące z krokodylem i łyżką

te zeny podałem bruuto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

ale wiesz ja ma 16 ha no i wersji R nie dostane

Wersja M mi wystarczy tylko pomózcie co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

jak nie dostaniesz?? z tego co mi wiadomo to liczy sie moc ciagnika a nie wyposazenie i cena . jesli cie stac na serie R to bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Na R mnie nie stać bo tak 5080R będzie z turem kosztował ze 200 tysięcy a ja tyle kasy nie wydam bo chce do jelonka jakioeś maszyny dokupic bo trójką zwykłą polską nie będe orał

sam wieśz

a własnej wplaty miałbym ze 30 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

16ha to nie 160 koniecznie muszą być takiej marki jak podajesz, przecież są tańsze marki i w tym przedziale mocy no i też dobrze wyposażone; moim zdaniem jak dla ciebie to ciągnik ok. 70 km to by ci wystarczył jeśli miał by być to jedyny ciągnik ...


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

a farmera na ile ci wycenili??

 

Sławek mowi dobrze masz 16ha wiec po co chcesz sie szarpac na JD kroty jest dosc drogi nie myslales o czyms tanszyma tez dobrym? ale jak twierdzisz ze dasz rade sie wyplacic zeby kupic JD z turem to czemu nie do niego jakis sprzet i do tych 30ha bedziesz mogl nim smialo robic w polu poradzi on sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

jak nie dostaniesz?? z tego co mi wiadomo to liczy sie moc ciagnika a nie wyposazenie i cena . jesli cie stac na serie R to bierz.

na wyposażenie też patrzą znajomy brał NH t5060 z klimą on jest w standardzie to musiał brać od dealera oświadczenia do agencji że ten ciągnik to i to np klimę ma w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Na R mnie nie stać bo tak 5080R będzie z turem kosztował ze 200 tysięcy a ja tyle kasy nie wydam bo chce do jelonka jakioeś maszyny dokupic bo trójką zwykłą polską nie będe orał

sam wieśz

a własnej wplaty miałbym ze 30 tysięcy

 

hm... rozumiem że nastawiłeś (napaliłeś) się na nowy większy traktor tylko czy to jest akurat w twojej sytuacji konieczne i co ważniejsze ekonomicznie racjonalne kupowanie aż tak drogiego ciągnika. Fakt johny to johny ale te 16ha z palcem w d.pie obrobisz też tańszym sprzętem (Proxima 65 z turem ok 130tysi ale to tylko jedna z wielu możliwości) i to nie gorzej na pewno. A a propos pługa zwykłej trójki-16ha to tą trójką przeorzesz w czasie liczonym w godzinach bardziej niż dniach czy tygodniach. Swego czasu takie areały ludziska obrabiali c330 czy c360 (zaraz ktoś powie że komfort i jakość pracy-ok rozumiem) i dali rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik321    2

Jak chcesz rozwijać gospodarstwo to bierz JD a jeśli nie to kup pronara lub farmtraca


tylko AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

odnośnie tura za 44 tys. to i za 15tys. kupisz a za resztę sprzęt


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Jak chcesz rozwijać gospodarstwo to bierz JD a jeśli nie to kup pronara lub farmtraca

 

to co rozwojowe gospodarstwa to tylko te co mają JD? hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

nie nie chce o innych markach słyszeć bo farmtrac z turem wyniesie mie ze 150 tysięcy brutto

a jd 5080M wyniesie mnie 160. 10 tysiecy róznicy na takim ciągniku to mało a co nie porównujmy farmtraca i jd

 

 

slawek3220

nie rozumiesz mnie nie czytałeś dokładnie

bo między jd 5070M

a 5080M

jest tylko 700 euro róznicy czyli jakies 3tysiące wiecej

rozumiem jd ze droga firma ale ja nie chce juz używek ciągników wole nowy dać 160 tysiecy

bo taki jony u mnie to 20 lat by był a przez ten czas musiałbym kupic z 5 uzywanych ciągników i tylko liczyc taki uzywany 40 tysicy

czyli 5 ciągników uzywanych przez 20 lat wyniosły by mnie jakies 200 tysiecy a tu kupie takiego johna za 160 i mam na wieki a serwis ma od siebie jakies 7 km

znajomy ma jd i chwali mówi ze tylko bierz jd mało pali zwinny tylko cena

a prze3 lat w nim nic nie robil

mówi ze jagby mial drugi raz wybierac wybral by jd

Porównajmy teraz jd 5080M kosztuje 128 tysiecy bruuto

zzetor proxima plus 85 Kosztuje jakies 135 tysiecy

niby 7 tysiecy tylko róznicy ale jak komfort

nie porównainie zetor a john deere

 

slawek3220

 

też tak myślałem żeby brać tura z polmotu albo jakis inny

ale lepiej wziąsć orginalny i miec n wieki

 

 

 

19Damian89

podaj mi jkąś marke w tym przedziale mocy bez tura w cenie mniejszej nic 118 tysięcy czyli 10 mniej niz jd 5080M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

śmiech na sali. Rozwojowe to te co generują odpowiedni zysk pozwalający żyć ich właścicielom i które dają możliwość dalszego inwestowania. Zainwestować w nowy JD który nie będzie wykorzystany nawet w 15 % i którego spłacanie pochłonie większość zysku z gospodarstwa to dla mnie żaden rozwój tylko głupota i nie odnosze się do autora tematu tylko tak ogólnie koło tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

rzeznik13 widze że potrzebowałeś w tym temacie potwierdzenia że twój wybór jest jedynym słusznym bo chyba już wbrałeś dawno więc potwierdzam: kupuj JD jak cie na niego stać to bierz nawet z tym turem za 44 tysie i będziesz mieć na wieki jak to mówisz...

 

P.S. po co pytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

ale przeciez jeden uzytkownik agrofoto ma 15 ha i jd 5720 i nie ma hodowli

a ja ma hodowle rocznie ciągnik by robił 300 mtg albo 250mtg mniej wiecej

tu sie mylisz ze nie bedzie wykorzystywany własnie bedzie przeciez w dzien wdzien trzeba gnój na płyte na łonke wozic przyczepą a gdzie zniwa pokosy i kukurydzy codzienne koszenie

ma 30 byków n roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

dam ci przykład że na wieki ;gościu u nas kupował kosiarkę rotacyjną ,tych tańszych nie tylko oryginalną ze Słupska to mu do śmierci starczy wałek przekaźnika to samo z sipmy naklejka musiała być nowe nożyki powyrzucał bo nie z gerlacha za kosiarkę zapłacił 2 drożej w sezonie poszedł 1 uszczelniacz na skrzyni 2 skrzywił się górny talerz i 3 spada dolny talerz jak w starych kosiarkach a najgorsze że nie mógł doprosić się naprawy


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

zetor z turme kosztuje 130tys a jd 128plus tur? czytakj troche dokladniej czyli masz

 

Zeotra z turem 130tys

JD z turem 162 tys

czyli 32tys roznicy

 

i mysle ze zetor tez smialo by ci starszyl na te 20lat jak bys o niego dbal, moj wujek ma zetora juz 12 lat i jak narazie bez awari jedyne co robil to tylko przy rozroszniku nie cala godzina i bylo zrobione i jechalismy dalej.

 

i tez mysl ze zetor bylby ciekawszym wyborem albo naweti ursus 5714 on ma 80koni i nawet z turem bys sie zmiescil w 130tys spokojnie

 

widze ze masz zetora nie lepiej ci bedzie go zostawic do pomocy nowemu ciagnikowi? w sumie to smialo tym zetorem bys te 16 ha obrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian to ty czytaj dokładnie bo ty tu porównujesz Jd 80km i Zetora 61km a to jest spora różnica. ;[ Za jakieś 2 latka może też będziemy kupować coś koło 80km... ciągnik 60km na główny to mi się nie widzi... do tura tym bardziej. Ja bym brał JD lub NH TD. Janek ma wszystko w kabince dobrze poukładane, tak jak to być powinno. W Td to porozrzucane chaotycznie trochę jest... te dźwignie hydrauliki to jak w 20letnim ciągniku. Te traktorki różnią się także skrzynią - niebieski 40km/h, 12/12, a zielony 30km/h 16/16. Jeśli masz pola daleko oddalone lub masz jeździć nim gdzieś daleko to radze zastanowić się nad wersją clasik, comfort lub NH. Co do tura to bierz jakiś zachodnik, te polskie to nie na drogi polne... po 5-7latach się połamie. Choc cena 2 razy mniejsza... za te 17tys to może kupi pług Kverneland AB 85, jakiś agregat itp.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja bym ci radzil wziasc serie M ciagnika JD bo jak sie zaczyna agrobiznes to mowia ze teraz najwygodniejsze ciagnik do malego gospodarstwa Jd to seria M wes sobie akurat te 4 skiby obskoczy z prasa pojdzie talerzowka i mocniejsze zeczy polecam ci John Deere seri M ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i byłbym zapomniał ( sorki, że 2 post ale... coś nie wyszło) 5714 to zupełnie inny ciągnik jak 5080m.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

chodzilo mi o cene a nie o moc tych ciagnikow no to Proxime co ma 80koni napewno nie wyniesie wiecej z turem niz 140-150tys a JD z turem kosztuje ponad 160tys. a czemu nie 60konny ciagnik na glowny co to tylko 16 ha a nie 30 czy wiecej, spojrz moja galerie Mf255 i Zetor 5320 na blisko 50ha i zetor ile ma koni?? 60pare i jest glownym i jakos doje rade i ma byc do niego zalozony tur i przedni naped z tego co wiem. co do Nh to mam mieszane uczucia bo w mojej okolicy nie ciesza sie lepszym zdaniem wieksze zaufanie ludzie maja do JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj