rzeznik13

Jaki nowy ciągnik z turem na 16 ha

Polecane posty

rzeznik13    287

a co myslicie jagbym do tego jelonka 5080M kupił prase rolującą jd nową na usługi po całej polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Na wieki to nic nie kupisz, a jd też jest drogi w utrzymaniu- oleje filtry przeglądy, częsci...... bo napewno coś się kiedyś zepsuje....... Znam przypadek że w 3-letnim jd pompa wtryskowa poszła....... Ale jd to napewno ciągnik wart uwagi.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian105    6

kolego ja bym ci radził kupić zetora ja kupilem swoje 105Km za 153tyś i z dodatkami. to jakbyś kupil forterre 9641 to masz więcej dodatków jakbyś brał proxime i dopłacał za dodatki. A zetor tez ci długo pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

ja zetorów nie chce na oczy widzieć

miałem zetora 7211 to mi palił 2 razy więcej niż ursus c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

no na 90 procent wezne jd 5080M

ale nie wiem czy brac tura bo zamist tura dołożył by jescze ze 20 tysięcy i kupiłbym balarke zwijającą na usługi

podajcie jakięś propozycje pras zwijających do 70 tysięcy nowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

jakos nie chce mi sie wierzy ze 7211 palil dwa razy tyle co 360 moze palil troche wiecej ale nie az tyle duzo, i w zetorze masz lepszy komfort preacy niz w 360. wiesz kazdy ciagnik moze duzo palic duzo zalezy od kierowcy jak sie obsluguje ciagnikiem i jak nim jezdzi ile bedzie palic.

Myslisz ze JD bedzie ci malo palil, w orce JD6630 spala duzo wiecej od Ursusa 1224 ale nie dwa razy wiecej a przeciesz JD mial wiecej koni niz ursus jd mial ustawione maks 1800obr/min, wiec JD tez nie nalazey do oszczednych chociasz tutaj porownalem inna klase ciagnikow.

 

i za cene JD z turem tego co chcesz masz mocniejszego zetora tez z turem miec. No ale wybor nalezy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

przestań za 3 cylindr 200 tysięcy

nie fendt to już inna bajka

a co do zetor to ja kupie od kolesia nie bylo widac po nim ze zajechany ale jak w pole pojechalem to szok

przy podorywce plił mi 20 litró z pługiem 3 zwykłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasę taka, że będziesz robił to z koncernu CNH. Damian jaki ten Zetor by był? ( większy i z turem?)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

na przyklad cos takiego ZETOR 10541 PROXIMA PLUS o mocy 101 KM mysle ze z turem spokojnie by sie zmiescil w 150tys i do niego spokojnie 4-5 plug zagonowy mozesz podczepiac albo nawet 3 obracana.

 

20 litrow na godzine czy na hekrat?

 

Znalazlem w innym dziale:

Proxima 65 108 990

Proxima 75 117 990

Proxima 85 121 990

Proxima 95 127 590

Proxima Plus 85 133 890

Proxima Plus 95 140 990

Proxima Plus 105 145 690

Proxima Power 85 143 790

Proxima Power 95 148 990

Proxima Power 105 153 690

Proxima Power 115 158 990

 

ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzadras    0

ja tam zgadzam się z prox7441 ;[ dla mnie bez sensu kupować taki drogi ciągnik na takie gospodarstwo, u nas jeden kupił jelonka to stoi bo za duzo pali i psuje sie,a czesci drogie... a ciagnik ma dwa lata. bez sensu jest placic za komfot pracy bo teraz juz jest to porównywalne, prawie. jak dla mnie szkoda kasy, ale jak chcesz juz zdecydowaleś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Jd ma większy komfort pracy,silniki mają te same ale Jak cię stać na JD to weś Jd bo jd a Farmer to jest jednak różnica. w częsciach też jest róznica, tyle ze lepiej wyjdzie wtedy farmer.Tak jak pisał @dzadras To też mądre słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dzadras a ja jednak wole zapłacić więcej i pracować w lepszych warunkach,np.z rewersem i z klimą niż w c-330 bez kabiny.Po to się robi na gospodarce aby coś z tego mieć.W traktorze spędza się dużo czasu i lepiej aby miał więcej wygód...To nie tylko dla komfortu,ale i dla zdrowia ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Adrian co do rewersa sie zgodze ze w dodatku do ladowacza moze ulatwic prace, ale co ma klima do komfortu? nie umiecie otworzyc drzwi okiem czy dachu zeby troche wialo? a co do zdrowia to nie wiem czy wiesz ze wlasnie przez klime duzo osob sie przeziebia? a czy bedzie pracowal w zlych warunkach majac tanszego farmera czy zetora?? i nawet na tym lepiej wyjdzisz bo w pozniejszym czasie wydasz mniej na czesci i naprawy przeglady w nich niz w JD. Za pierwszy przeglad jd zaplacisz kolo 4-5tys jak sie nie myle z tego co kumpel placil a ma 5090R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

to byla cena za przeglad JD i raczej nic nie dodalem jedynie to moglem sie o tysiac rabnac czyli ze jakeis 3-4tys dawal za pierwszy przeglad a drugi jest jeszcze droszy przeciesz. tysiac zlotych to moze bys zaplacil za przeglad w tym farmerze lub zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

dostałem dziś fvat. moge powiedzieć ze kompleksowa wymiana płynów w JD wyniosła mnie 3500.

wymienione płyny:

petrygo - 20l (6zł brutto),

olej silnikowy - 20l (12zł netto)

olej hydrauliczyny - 80l (12.5netto)

olej przekładniowy - 5l (15zł netto)

 

filtry tak mniej wiecej pamietam ceny:

paliwo - 90

silnik - 60

powietrze 310 i 200

kabina 120 i 60

hydraulika cos kolo 150, 160.

Do tego tez był koszt robocizny

 

 

Troche drogi ten tysiac chyab ze miales na mysli tysiac Euro to blisko poczytaj caly temat i zobacz co napisane to co ty mowiles to ten user nie byl pewny tych cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

to co cytujesz to jest seria 6810 a nie R 5 tu są inne pojemnosci.... pozatym to był uzywany ciagnik i wymiana wszystkich olejów ,czy na pierwszym przegladzie zmieniaja wszystkie płyny ...nie sadze okresy miedzyobsługowe dla R-ki olej silnikowy 500 h około 12 l (tego nie jestem pewien),olej przekładniowy i hydrauliczny - 1500 h 55 l płyn chlodzący 3000 h 16 l

na pierwszym przegladzie zmieniają filtry i olej silnikowy nie sądze zeby po 100 mtg zmieniali hydrauliczny.. a jesli nawet zmiena chydrauliczny, silnikowy i parę filtrów to wyjdzie około 1500 zł policz sobie.. to co mi cytowałeś to była kompleksowa wymiana filtrów i płynów w duzo większym ciągniku... bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Mylisz się i to bardzo pierwszy przegląd w jd 5080m kosztuje 1400zl a to bardzo podobny traktor do jd 5080r wiec cena prawdopodobnie za pierwszy przeglad jest taka sama no moze troszke wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

dobra nie zbaczajcie z tematu mnie nie interesują ceny przeglądu narzie musze wybrać dobry ciągnik dla mnie

CZEGO NIE SUGERUJECIE ŻADNYCH MODELI PRAS DO 80 TYSIĘCY

PODAJCJE JAKIES PROPOZYCJE

OCZYWIŚCIE PRAS ZWIJAJĄCYCH

 

FarmerF10244C1

tez myślałem nad wersją comfort bo ten ciągnik będe chciał kupić też na usługi prasowania słomy prasą zwijającą no i przydałoby sie 40 z 16/16

comfort duzo wiecej nie wyniesie jakies 5 tysiecy euro wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian,wracając do poprzedniego, możesz i otworzyć drzwi ale zaraz wszystko w kabinie będzie pokryte kurzem,albo przy wywożeniu obornika to wytrzymać nie idzie,a w nowych traktorach to te kabiny to "szklarnia" więc klima to dobra sprawa.Uwierz mi że jak robisz traktorem kilka godzin bez wysiadania to się nie przeziębisz.Najgorzej jak wsiadasz i wysiadasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian "Proxima Plus 105 145 690" brutto czyli więcej :D @dzadras taki drogi ciągnik? Chłopie zastanów się co piszesz. To jaki niby miałby kupić? Jumza bo tani? JD i Czecha do stanie się w podobnej cenie a komfort nie jest porównywalny. ( jeśli nie wierzysz to pooglądaj sobie foty z kabin).


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj