maly2000

łańcuch do d-47

Polecane posty

maly2000    5

Witam! niedawno zrobiłem nowe burty do przyczepy d-47 wraz z zakładkami. tylko mam pewien problem, głównie jak wożę muto z browarów to ładunek rozpycha burty. ma ktoś może propozycję zrobienia łańcucha do ich spinania?

Marcin 80    8

ja w zeszłym roku robiłem podwójne borty i mam łańcuch. W jednej i drugiej borcie jest nagwintowany pręt przechodzący przez otwór w borcie, podkładka duża i nakrętka po zewnątrz, w wewnątrz pręt zakończony jest uchem. W środku łańcuch i śruba rzymska do ściągnięcia

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek3220    620

zwykły łańcuch przykręcasz do burty a z drugiej strony łańcucha dłuższa śruba z gwintem do burty spawasz płaskownik z dziurą przekładasz śrubę nakrętka z podkładką skręcasz i gotowe;

" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Marcin 80    8

Też niezły pomysł tylko myśle przy częstym rozładunku przyczepy typu żmijką dobrym rozwiązaniem jest śruba rzymska ładnie ręką się napina i luzuje nie trzeba klucza nosić, luzujesz i zwalasz łańcuch żeby nie plątał się podczas rozładunku

wueska    1

a jak z rozpięciem łańcucha podczas gdy ładunek jest na przyczepie i poprostu nie ma do niego dostępu żeby odkręcić tą śrubę rzymską ? do rozwiązania sławka trzeba klucza który nie zawsze jest pod ręką , rozwiązanie ze śrubą rzymską jest lepsze ale ja bym do niego dołożył jeszcze szybką możliwość rozpięcia łańcucha chociaż z jednej (jak nie z dwóch stron) trzeba zrobić taką dźwignię w borcie pod skosem pionowo w dół (na zewnątrz przyczepy) a w środku taki wygięty pręt na który założy się łańcuch a po przekręceniu dźwigni do góry łańcuch się ześlizgnie i bort będzie można odpiąć , ja u siebie tak mam bo jak wożę buraki to z samą śrubą by nie zdało egzaminu.

Marcin 80    8

Jeśli ładunek jest to bym nie proponował rozpinać z oczywistych względów i tak jest umieszczony między 1 a 2 burtą także trochę opróżnić i dopiero rozpiąć

maly2000    5

nie jest problemem zrobienie takiego łańcucha, ale mądry polak po szkodzie, dlatego wole zobaczyć wskazówki innych użytkowników, żeby zrobić jak najlepiej! tak jak kolega wueska również wożę buraki i potrzebuje funkcjonalnego rozwiązania!

wueska    1

Marcin ale jak opróżnić jeśli do tego potrzeba rozpiąć borty? maly2000 odezwij sie do mnie na gg to ci dokładnie podpowiem co i jak.

S-Piotr    58

Co prawda łańcuch jest przy HL-ce z nadstawkami i założony w dolnej części nadstawki spokojnie otwieram burtę a łańcuch spina nadstawki,stałe nadstawki nie kolidują przy wysypywaniu zboża,HL-ka jest tylko do zboża nie worze słomy czy siana.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Marcin 80    8

Marcin ale jak opróżnić jeśli do tego potrzeba rozpiąć borty? maly2000 odezwij sie do mnie na gg to ci dokładnie podpowiem co i jak.

Wiesz ja nie wożę buraków i przez to wyleciało mi z głowy otwieranie przy pełnym załadunku :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez V12
      Witam
      W zimę odbudowałem przczepę jak w tylule , jak kupiłem podwozie to było lekko ugieta tylna oś za bardzo tego az tak nie widac , ale jak zasypałem około 6 t to już bardziej widziałem jak koła idą w negatyw , co ciekawe z przodu jest prosta a tez koła ida troche w negatyw . Tak jak by osie sie tez uginały a jak rozładuje to wraca do normy 
      Osie są kwadratowe oryginalne od 7t  nigdzie na 100% nie naprawiane .
      Gdzieś kiedys patrzylem filmik że ktos tez odbudowywał , była krzywa to wyprostowałe , a co było dalej to nie wiem juz nie potrafie filmu znaleźć 
      Przyczepa jeździ mało odcinki po 10km , max 150km zrobi w sezon 
      Warto ta oś prostować czy olac temat i pogodzic sie że bedzie bardziej darło oponę od wewnętnej strony , z tym przebiegiem na sezon to w 10 lat sie nie zedrze hehhe
      Generalnie sie obawiam czy przez to że juz jest podkrzywiona to nie bedzie tendencji do jeszcze wiecej np , jak przy 35km/h pod pełnym zasypem wychaczy jakąs dzióre albo nie równość 
    • Przez makra75
      Witam wszystkich mam pytanie czy robił ktoś instalację elektryczną w przyczepie d47  .Ile jakiego przewodu potrzeba.?
    • Przez kamcio15
      Witam, Panowie poszukuję posiadaczy przyczepy D732. Potrzebuję zwymiarowania skrzyni ładunkowej, podłogi i części ramy bo nie zrobiłem sobie tego przed rozpoczęciem remontu. Jeśli znajdzie się ktoś chętny do pomocy opiszę dokładniej o które wymiary mi chodzi. Z góry dziękuję za każdą informacje. 
    • Przez damian7789
      Witam
      Dziś na allegro znalzałem przyczepę skorupową firmy F.P.U Marpol Marcin Kubik o ładowniści 8 ton. http://allegro.pl/przyczepa-skorupowa-tandem-8t-i5240317972.html
      Pierwszy raz słyszę  o tej firmie i sąd moje pytanie czy ktos użytkuje przyczepe tej firmy? jak sie ona sprawuje?
    • Przez bravo87
      Witam. mam pytanie czy ktoś wie jaka to przyczepa - typ ładowność. na olx znalazłem wywrotkę i sztywną ale nikt nie ma dokumentów. wygląda mi to na D 35 lub 43 ale ten tył ma jakiś inny. Gdzie szukać nr ramy na niej. z Góry dzięki za odpowiedź. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj