AdamZetor12145

Zetor 12145 i jaki pług do niego ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

no ja mam w tej chwili 5*35 i mam oponę 18.4 r34 i dorzuca ale pod agregatem nie wytrzymuje opona i dlatego muszę zmieniać... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekZulawy    0

Ażurowy=mniejszy opór a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa. Pieniadze ktore zainwestujesz w lepsze odkladnie w perspektywie czasu zwroca sie dzieki mniejszemu spalaniu. Ja polecilbym vogel noota bo nie stawia duzych oporow i cena nie jest specjalnie wygorowana a 12145 na 4 klasie bedzie sobie radzil z nim bez problemu. osobiscie mam ciezka ziemie i ibisa 4-obracalny. ursus 1204 czasem ma ciezko ale trójką terenową przewaznie sie pracuje z plugiem bez klopotow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

to moze wez na próbe i zobacz

tu masz film Szoko12, ma lemkena azura 4 przy chyba jak sie nie mysle case 150 ??

zobacz jak orze i pogadaj z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

człowieku jeśli myślisz ze ten cały szoko ma ciężko ziemie to chyba nie widziałeś prawdziwej ciężkiej gleby

w porównaniu z moją ziemią to jego piaseczek

tu już jest coś cięższego http://www.youtube.com/watch?v=aRHJiVpdYgc&feature=related

a co do tej mocy to co z tego ze 150PS ciągnie 4 skiby jeszcze ażura jak on tego pługa nie czuje

za takie wykorzystanie mocy to dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz 150 km i 4 skiby też może był ale wtedy pług bierze 220cm szerokości orki...

u znajomego widziałem jak orał takim zestawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

dobrze mógł brać 220cm przy 55cm na korpus ale kolega nie napisał ile brał +- więc nie wiedomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
net1996    0

Ja bym brał pięcio skibowy bo, ja cztero skibowy ciągałem zetorem 8145 i wcale jakiś tam niewiadomo jakich przeciążeń nie miał... Ą PHX6 ciągam przeważnie Zetorem 12145, ale jak jade gdzieć gdzie są górki to biore zetroa 16145 i bez problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
net1996    0

No tak... A możesz powiedzieć co Cię skusiło do pługu obrotowego?? Ale jak kupywałem swojego Zetora 8145 to koleś od którego kupiłem ciągnik akurat orał w polu pługiem cztero skibowym obrowowym, a między Zetorem 8145, a Zetorem 12145 jest dość duża róznica mocy i wagi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobrze orał sobie 4 skibowym obrotowym ale pomyśl o pługu... na pewno był mniejszy i zabierał ok 160cm to spokojnie 80km da sobie rade a jak ja chce 180-200 cm to 8145 na pewno nie da rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
net1996    0

Ale 12-tka na pewno da sobie radę. Ja jak zaczepiłem do niej cztero skibowy ( zagonowy) to go wogóle nie czuła, więc stwierdziłem że czwórkę będzie ciągał 8145, a 12045 PHX6 :)A dokładnie nie wiem jaki to był pług czy 160cm, czy więcej...Posłuchaj mnie bo mam trochę tych ciągników(11) i wiem coś o tym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja wiem na co mój ciągnik stać. i nie trzeba mieć nie wiadomo ile ciągników żeby wiedzieć co i jak... Jak mówisz 12045 ciągnie 6 PHX ale w obrotowym pługu 6 skib stanie jak będzie brał 48 - 50 cm na korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
net1996    0

Wiem że stanie w sześcio skibowym obrotowym, ale w piątce obrotowej powinien chodzić:blink: Takie moje zdanie, a sam zrobisz jak uważasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

AdamZetor12145 a na ile twój podnośnik stać ze piszesz ze waga jest ważna ja mam grubera 3metrowego który waży 1560kg i nic nie wskazuje na to ze pompa nie da sobie rady

a jak twój ma po regeneracji to spokojnie a po drugie ile taki pług może ważyć 1200kg 4 obrotowa ?

bo pół wieszany to nie ma w ogóle ciężaru na pompie jedynie będzie przełamywał ci sie z biegiem czasu na załamaniach skrętu i cięgla męczył

ja bym wzioł to na co masz pieniądze

4 by ci starczył a co do szerokości na korpus to im większa tym gorzej będzie przykrywał a jak gleba ciężka to bedzie kroił takie skiby nie do rozwalenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój podnośnik stać na więcej niż 1200 kg bo podnosił już ciężary ok 2500 kg albo więcej...

 

Masz jakiś wał zagęszczający ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi528    0

Ja mam w ursusie 1224 obrotówke kverneland 4x40 i waży 1150kg i idzie bez problemu

4 terenową. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@ AdamZetor12145

Kupiłeś już coś? Ja zdecydowanie polecam czwórkę 160-180cm szerokości żeby ciągnik poradził sobie w każdych warunkach. Na resorze taki pług będzie ważył 1500kg i przydałby się siłownik prostujący do obrotu bo te pługi bardzo wystają do tyłu.

Co do opon to wg. optimum to 520 do tego ciągnika, 580 to już max co bym założył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nic nie kupiłem bo ten rok nas za bardzo nie rozpieszczał w urodzaj zbóż... B) mamy 5 starą z grudziądza no i będziemy ją teraz sprzedawać bo trafił się nam keverland też zagonowy ale na zabezpieczeniu sprężynowym. Jest tylko problem bo ma 4 korpusy i szukamy aktualnie piątego korpusu... :lol:

A co do opon to kumujemy teraz w zime 520/70 r34 a przód zostawiamy na 14.9 r24 a jak się zedrą ty wtedy założymy 420/70 r24. na tył musimy teraz założyć bo jedna opona dalej się pruje, tzn są pęknięte 4 płótna o długości 15 - 20 cm więc jest nie ciekawie bo z zestawem upr-siew ma troszke ciężko na oponach.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz już jakieś upatrzone opony? Jakąs konkretna marke?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@ AdamZetor12145 pytałeś sie kiedyś jaki mam wał dogniatający i jak mnie ktoś pyta to nie wypada nie odpowiedzieć ;[

 

mam wał cambridge 170cm szerokości. Takie segmenty jak produkuje expom w jacku ale jest też cambridgo-cambela to znaczy to sa takie segmenty jak cambridge ale bardziej wklęsłe przypominające cambela tez 170cm i kolczatke chwilowo w awarii bo pękł wał i nie było kiedy kupić i zrobić nowego

ale przyznam sie ze jak orałem to było ciężko go ciągac <cambridge> bo jest wyjątkowo cięzki

dodam ze na tyle ciężki są te pojedyncze cambridge ze we dwuch z tatą nie mogliśmy go ruszyć do góry z jednej strony zeby załadować na przyczepke :P

 

więc czesto rezygnowałem z wałów i ciągałem brone 16-stke i było w miare dobrze uprawiona gleba jak poleżała około 2 tygodnie do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj