AdamZetor12145

Zetor 12145 i jaki pług do niego ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszz110    5

ja bym ci radził brać 5 albo jak już nie znajdziesz to 4 i nie unie chyba ze nową :D

ja pożyczałem od kolegi kverneland 5 którego ciąga NH TM140 to tylko problem miałem z obrotami w polu bo pod kątem duzym miałem zajazd ale w dupe dostawał zetor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam nie masz gdziesz w okolicy jakiegos handlarza, co do marki to najlepiej jest pojechac o obejrzec stan

przed lemkenem ogladalem unie grudziadz ale zobaczylem peknieta rame wiec rezygnacja, jak ci sie trafi jakis rabe werk, forschnit i inny ze znanych marek ma przed puszki i stan bdb to bedzie dobrze oral i biez go

 

to ja wiem i tak zrobię tylko najpierw chciałbym usłyszeć opinie posiadaczy takowych pługów...

 

lukaszz110 jednak mnie przekonasz do 5 :D 4 mi wystarczy :D znajomy ma NH 150 KM turbo i ma pług overum 220 cm szrokości i też 4 skibowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

ludzie co wy do 120 konnego ciagnika chcecie 5 skib na resorze obrotowy, rozum wam poodbieralo? zawsze ciagniki 120 ciagaly 4 skiby obrotowe tak bylo za komuny i tak musi byc 4 skibowy 2m i resor to i tak bedzie mial co robic, szybciej bedziesz orac mniej spalisz, dluzej bedziesz robic ciagnikiem, co do opini to plug trzeba zobacyzc i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

filip94lemken masz racje 5 to za dużo i szkoda ciągnika...

 

W tej chwili mam p€g unie 1990r 5 skib i chodzi w tym pługu jak bu nic nie czół i bierze 175cm. Zastanawiam się czy nie dospawać mu jeszcze jednej skiby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

filip94lemken masz racje 5 to za dużo i szkoda ciągnika...

 

W tej chwili mam p€g unie 1990r 5 skib i chodzi w tym pługu jak bu nic nie czół i bierze 175cm. Zastanawiam się czy nie dospawać mu jeszcze jednej skiby :D

 

to sie tylko tak wydaje, tez ciagalem raz pronarem i szlo tak leciutko, i jeszcze jak mialem 5 korpus w zestawie to dokrecilem to juz tak lekko nie bylo, szybciej go odkrecilem niz zalozylem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w czechach takimi zetorami jak mój to ciągają pługi 6 skibowe bo wiedzą na co te ciągniki stać w końcu oni je produkowali... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

widze ze zaczynamy temat czechów to ja powiem tak

jak pojechałem do czech z tata w 1996-7r to pamiętam jak dziś to by było i tato mi opowiada ze mój 12145 ciągał PHX6 i nic mu nie było a z racji tego że były tam troche podmokłe tereny i góry ^^ miał założone kapcie od bizona 23.1-26 te same które teraz ma zobaczcie w galeri i nic w nim nie było robione :D

silnika i głowicy jeszcze nie robiłem od nowości mam całą książkę ciągnika gdzie prowadzili wymiany oleju i wpisywali uszkodzenia nic nie było robione głowicy nie widziałem w nim od 96r jedyne co bede robił to sprzęgło bo dostaje olej i śmierdzi trochę oleju nie bierze ani grama ciśnienie ma 5 jak zimny i 3 jak dostanie w d*pę przy orce i gruberze

 

więc filip94lemken nie mów ze do 120PS za dużo 5 skib

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

silnika i głowicy jeszcze nie robiłem od nowości mam całą książkę ciągnika gdzie prowadzili wymiany oleju i wpisywali uszkodzenia nic nie było robione głowicy nie widziałem w nim od 96r jedyne co bede robił to sprzęgło bo dostaje olej i śmierdzi trochę oleju nie bierze ani grama ciśnienie ma 5 jak zimny i 3 jak dostanie w d*pę przy orce i gruberze

 

więc filip94lemken nie mów ze do 120PS za dużo 5 skib

 

to niedługo zrobisz tez remont silnika tak jak ja to robiłem... a 3 atmosfery ciśnienia to już jest mało... ja jak orałem w sierpniu 2009 roku i był upał na dworze to temperatura dochodziła do 85 stopni (mam termostat ale max temperatura to 72 stopnie a resztę nagrzało słońce) a ciśnienie miałem na 5.2 atmosfery ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ale dobrze ze masz duże ciśnienie tylko to zle jak przy takiej temp. masz takie ciśnienie

mi mechanicy mówili ze ciśnienie 3 jest bardzo dobre i jak ciągnik dostaje w dupe to musi ono spadać nie może utrzymywać sie na stałym poziomie bo dojdzie do zniszczenia panewek wału korbowego i czegoś jeszcze

 

mój sąsiad miał w 9111 robiony silnik i miał ciśnienie 5.5atm chwalił sie ze na zimnym ma 6 pojezdził z tym około pół roku poszedł do głębokiej orki i zatarł silnik nie wiem co dokładnie się stało ale mechanik z wioski mówił mu żeby zrobił jeszcze raz remont puki nie ma uszkodzeń

on był zaparty i zrobił to co zrobił

jeden znajomy ma 16145 i ma 2 atmosfery ciśnienia i jezdzi więc to zależy od kierowcy

 

termostaty w zetorach wywaliłem i mam święty spokój z temperaturom choć jak gruberowałem to woda mało co się gotowała tak rypany ciężko idzie <ten gruber> ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

w Czechachciagal 6 skib? ciekawe jaka tam ziemia albo szerokosc orki, sa 360 co pociagna 4, a jak jezdzilem za plugiem to bylem u kolesia co Eberharda 4 skiby obrotowego ciagnikiem 160 Km ciagal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

nie porównujcie pługu ciąganego do obrotowego.Ciągane przeważnie lżej idą.Ja orze 1224 B-200 5 skib,a czy ktoś widział 5 skib odwrotka w 1224.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale dobrze ze masz duże ciśnienie tylko to zle jak przy takiej temp. masz takie ciśnienie

mi mechanicy mówili ze ciśnienie 3 jest bardzo dobre i jak ciągnik dostaje w dupe to musi ono spadać nie może utrzymywać sie na stałym poziomie bo dojdzie do zniszczenia panewek wału korbowego i czegoś jeszcze

 

 

termostaty w zetorach wywaliłem i mam święty spokój z temperaturom choć jak gruberowałem to woda mało co się gotowała tak rypany ciężko idzie <ten gruber> ^^

 

Niby dla czego źle że przy takiej temp man taka temperature ? przy takim ciśnieniu ma dobre smarowanie i nie może sie zatrzeć... a 911 to jest 4 cylindry i dla niej ciśnienie 5.5 jest za duże... 4-4.5 jest wystarczające.

a jak ci się grzeje w gruberze to chłodnice wyczyść i już. ja też nie miałem termostatu i jak woda miała 60 to był cud... ale po remoncie uparłem sie i założyliśmy i jest luksus bo silnik powinien mieć taka temperature żeby spalanie było dobre. a jestem ciekawy ile twój zetor pali np przy orce ?

 

Pługi obrotowe są przecież ciężke i to też o udźwig też chodzi... 4 do 120 koni jest wystarczająca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paollo22    0

ja polecam overum-a cx z zabezpieczeniami hydraulicznymi sam mam takiego super maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

filip94lemken widocznie nie widziałeś zetorów w konkretnej orce w czechach

tak sie składa ze mój zetor ciągał PHX-a 6 skibowego i one brały 180cm ale z doświadczenia wiem ze te pługi mogą chwycić nawet i 210cm przy odkładnicy 35cm tylko musi być dobre ustawienie pługa

mój 12145 nie od tak miał założone 23.1-26 pracował z phx6 i wiem na co go stać i inne traktory

orał najgorsze tereny i miał zakładane bliźniaki

takie tereny były orane w czechach

 

co do tych pługów to nie wiem jakiego typu ma twój kolega odkładnie ale śmiem twierdzić ze jego pług strasznie ciężko idzie albo ciągnik jest nie tej klasy <nie chodzi mi o moc>

każda odkładnica stawia inny opór i każdy stop stali ma inne właściwości alotropowe

jeden lemiesz jest ustawiony inaczej a drugi inaczej pod innym kontem może atakować pierś odkładnicy ale co bede ci o tym gadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukaszz110 masz racje...

trzeba dobrać taki pług do ciągnika aby dobrze krył i lekko szedł...

 

lukaszz110 jakie ty masz pługi ? ile cm korpus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja ciągam Unie grudziądz 4 skibowy odkładnica 35cm ale bierze jak 40cm a nawet i jeszcze więcej bo troche inaczej pług ustawiony nie sugeruj się tym ze 35cm bo mierząc dokładnie szerokość orki to wychodziło grubo ponad opone 23.1-26 więc jakieś 165cm

ale przyznam ze tu oram 4 polową tak sucho i twardo a jak mogro to wujek drugim 12145 z takim samym pługiem lata 2 szosową kiedyś próbowałem jazdy 3 no fakt brałem troche płycej ale skiby nie szło odszukać

 

chce kupić pług sukov albo zetor system pół wieszany 5 skibowy obrotowy lub 4 ale wiem ze w niej bede latał szukam pługów z dużą możliwością dopasowania szerokości odkładnicy bo jak bedzie przykładowo szer od 28cm orki na jeden korpus to wezmw 5 skibowy ale jak juz co najmniej 35 albo 40 to 4 skibowy ale jak mniejsza szerokość na jeden korpus to lepiej kryje

 

a ty adam jaki posiadasz pług??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pług Unie Grudziądz 5 skibowy 35cm na korpus i ciągnik nic sobie z tego nie robi. W ostatnie wakacje przerobiłem ten pług i teraz oranie to bajka. Szerokość orki to ok 15-20 cm poza koło bo też go przestawialiśmy... Ja orze 4 polowa cały czas czy to pod oziminy czy jare zboża...

Ja się też zastanawiałem nad pługiem 5 skibowym obrotowym tak 30-45 cm na korpus ale z małymi odkładnicami to nie wiem czy mi dorzuci na opony 60cm szersze niż twoje Łukasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz wytłumaczę ci... w tej chwili mam opony 18.4 r 34 (standard) i te pługi co mam to kryją dobrze a jak założę opony 600/65 r34 to nie wiem czy dorzucą mi te pługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

dobra nie interesuje sie oponami więc nie wiem jaki to bedzie wymiar ale czy bedzie szersza od 23.1-26 ??

jak tak to moze nie dorzucić ale jak taka sama to da rade pod warunkiem ze masz grudziądza pół śrube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Mysle ze dorzuci duzo zalezy od ksztaltu odkladnii kuzynowi plug 4*35 dorzucal na opone 18,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj