AdamZetor12145

Zetor 12145 i jaki pług do niego ?

Polecane posty

Witam was i mam pytanie do agrofotowiczów ;[ Jaki wg was będzie najlepszy pług do zetora 12145 ? ażurowy czy pełny ? jakie zabezpieczenia (na pewno nie kołkowe)? posiadam przeważnie 4 klasę ziemi. Pług nie większy niż 4 skibowy obracany. No i najważniejsze czyli jakie firmy polecacie ? Z góry dzięki ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Sam stoję przed wyborem pługa do takiego samego ciągnika :) .Najprawdopodobniej będzie to kverneland cztero skibowy obrotowy z zabezpieczeniem resorowym-co do modelu to jeszcze nie wiem.Posiadam ciężkie ziemie,myślę że ciągnik poradzi sobie ;[ .Do 20 tysięcy można kupić już naprawdę fajny pług tej marki.Do wyboru właśnie tego pługa skłoniły mnie pozytywne opinie na jego temat.Pooglądaj maszyny na portalach typu allegro,autogiełda itp,może coś Ci się spodoba ;[.Pozdrawiam ;[


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie teściu 1634 orze lemkenem 5 skib i nie ma problemów, więc do 12145 to 4 skiby to spokojnie.Polecam lemkeny bo lekko idą.A ja bym spróbował 5 skib ale na zabezpieczeniach kołkowych, sprężynowe może mieć problem z podniesieniem.Jak coś to wstaw pompę do podnośnika 26,5 ale z Wrocławia bo Tuchola robi kaszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

tomek73 ja mam lemkena 90 przy pronarze 105, wiec nie jest wielka roznica mocy miedzy pronarem a zetorem, 5 skib by raczej nie dal rady, a co do zabezpieczen do zrywalne przeciw kamienia są w sam raz, jesli niema zadnych drzew ani korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

co do 5 skib to bym kupił ze względu na to że można zawsze jedną odkręcić,a może się przydać ,a potem będzie się żałować że się nie kupiło jak miało się okazje.A może założy turbo. Na zabezpieczeniach kołkowych na pewno będzie lżejszy. Ale jest pytanie czy dasz rade obrócić, chodzi o to czy nie będziesz zawadzał wieżyczką w kabinę.Kolega ma ciemno niebieski pług [nie pamiętam nazwy] to ma taki problem,w 1214 ,nie może go podnieść bo zawadza kabina a obrócić bo uderza w ziemie, najlepiej jak wjedzie przodem lekko do rowu.Chciał wycinać tylną belkę w kabinie,albo go sprzedać,ale nie wiem co wymyślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr6530 właśnie wierzyczka nie może być za wysoka...

ja pożyczyłem pług od znajomego właśnie taki tylko bez przedpłużków http://www.allegro.pl/item906564552_overum_4_skibowy_obrotowy_stan_bdb_polecam.html (pierwsze zdjęcie)i jak podniosłem do oporu to wierzyczka była jakieś 2 cm od ramy ciągnika.

Pompy już mam wszystkie nowe wzmocnione założone...

Ja myślałem nad Lemkenem Opal 180 taki jak ten http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B166618 tylko musiał by być na innym zabezpieczeniu bo nie chce kołkowego... a co sądzicie o pługu Unia IBIS 4 obrotowy resorowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ja to bym Ibisa nie kupił,wujek mi mówił że ciężko te pługi idą.A co do Lemkena to marka też godna polecenia,te pługi bardzo lekko idą wie co mówię bo sam mam Lemkena Opala 90 ;[


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

tez polecam lemkena i kolkowe zabezpieczenia, poniewaz na 4 klasie nie powinny Ci sie rwac sruby, a sam mam opala 090 przy 105 km ciagniku o klasach 2-5 i idzie leciutko, co do zawieszenia to niemam pojecia, bo u mnie jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kołkowych zabezpieczeń nie chce bo mam troche kamieni na polu tzn dużych najnardziej jestem przekonany do zabezpieczeń hydraulicznych... a pług bym chciał taki ok 15 000 zł

a jak myślicie czy mój zetor da rade w pługu 180 - 200 cm szerokości orki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąść np. kvernelanda, lemkena, unia. Polecam zabezpieczenia resorowe i spreżynowe, hydrauliczne też mogą być jak masz dobro pompe. W 200cm powinien chodzić ale lepiej 190 bedzie lżej na ciągnik.


władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

ustaw sobie 180cm, bedziesz szybciej oral, mniej spalisz i lepszy efekt orki bedzie, co do pluguow to z jakiego regionu polskie jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z województwa Śląskiego powiat Częstochowski.

mój zetor jest bez turba ale silnik był robiony równo rok temu... co do pompy to też jest nowa i wzmocniona. W tych rejonach jest rędzina ale na moich polach akurat nie ma... mi zależy na szerokich korpusach 45-50 cm bo ja będe zakładał szerokie opony 600/65 to pługi muszą dobrze mi kryć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak założysz szersze opony to i 200cm możesz brać i bedzie szedł.


władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

AdamZetor12145 to twój zetor słynny na youtube z dokładki przedniego napędu??

ja bym wybrał 5 do tego ciągnika i będzie sobie radził

 

na jaką głębokość wykonujesz orkę??????

ja mam 12145 na balonie i ciągam unie zagonowy 4 skibowy pół śrubę jak wiadomo to ciężko idą

odkładnica 35cm bierze poza traktor 5-8cm ponieważ pług jeśt inaczej ustawiony do balona

a opona jest szeroka od bizona 23.1-26 w przyszłości chce wziąć 5 obracaną a jak będzie ciężko to 1 odkręce i to samo radze tobie

ja wykonuje orkę na 35cm głęboką ale trzeba

 

a turbo to trzeba kolektor przerabiać wydechowy i ssący inny chyba ze masz przystosowany fabrycznie i pompa inna i wtrysk trochę inny powinien być <ciśnienie> dużo roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Zamiast dokładać turbo to już lepiej kupić zetorka 16145.

A wracając do zabezpieczeń to słyszałem że sprężynowe lubią wyłazić na twardym.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poco wstawiać turbo lub kupować Zetora 16145. Ten będzie chodził w pługach 190cm


władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

a co powiecie o pługach rabe werk wyglądają całkiem solidnie i za te 15 koła na ażurach spokojnie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AdamZetor12145 to twój zetor słynny na youtube z dokładki przedniego napędu??

ja bym wybrał 5 do tego ciągnika i będzie sobie radził

 

na jaką głębokość wykonujesz orkę??????

ja mam 12145 na balonie i ciągam unie zagonowy 4 skibowy pół śrubę jak wiadomo to ciężko idą

odkładnica 35cm bierze poza traktor 5-8cm ponieważ pług jeśt inaczej ustawiony do balona

a opona jest szeroka od bizona 23.1-26 w przyszłości chce wziąć 5 obracaną a jak będzie ciężko to 1 odkręce i to samo radze tobie

ja wykonuje orkę na 35cm głęboką ale trzeba

 

a turbo to trzeba kolektor przerabiać wydechowy i ssący inny chyba ze masz przystosowany fabrycznie i pompa inna i wtrysk trochę inny powinien być <ciśnienie> dużo roboty

 

No tak to mój zetor :P 5 skibowy to troche za dużo, mi 4 w zupełności wystarczy. Ja orke również wykonuje na 35cm pługem 5 skibowym zagonowym po 35cm szerokości na korpus co daje 175cm. A co do turba to to musiały by być jeszcze inne korbowody i tłoki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Adam nie masz gdziesz w okolicy jakiegos handlarza, co do marki to najlepiej jest pojechac o obejrzec stan

przed lemkenem ogladalem unie grudziadz ale zobaczylem peknieta rame wiec rezygnacja, jak ci sie trafi jakis rabe werk, forschnit i inny ze znanych marek ma przed puszki i stan bdb to bedzie dobrze oral i biez go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj