ariss

widły do tura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ariss    25

chce sam sobie wykonać widły do tura które będą służyć głównie do załadunku i rozładunku balotów i dużych kostek słomy myślę tak o szerokości 180cm żeby zabrać duże baloty i po 2 120cm średnica, nie chce tych tanich a allegro robionych z profilu bo są kiepskiej jakości

mój projekt wygląda tak na dół chce dać ceownik i zamknąć go płaskownikiem po bokach dać 2 płaskowniki i w środek też 2 tam gdzie będą uchwyty do tura, do góry dam rurę grubościenną całość pospawam blacha 3-4mm i uszy zrobią mi na plazmie wytną z blachy 20 tak żeby sięgały od połowy ceownika do rury żeby mocniej trzymało tulejki i kły kupię na allegro już znalazłem ciekawa ofertę

link do zdjęcia większości materiałów

link do kłów i tulejek

 

co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

No konstrukcja z tego materiału będzie dosyć solidna


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Myślę ze to dobry pomysł, na wiosne ja bede poszerzał widły do obornika z 1,5 na 2.2m i zrobię podobnie jak ty.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

dwa baloty to chyba tylko do słomy to ta konstrukcja powinna wystarczyć ja też zrobiłem sobie do kiszonki taki nośnik i wytrzymuje , zęby jak kupujesz to kup jak najdłuższe;


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

po co jak najdłuższe??żeby mogły się złamać np przy ciężkiej sianokiczonce bo nie zbijesz głęboko je? a ile zębów dać na 180cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

to my połamaliśmy braliśmy belkę na 3 zęby reszta była odkręcona sąsiada widłami a to była bardzo mokra sianokiszonka i połamały się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

ja tez mam widly 180 cm i mam rozstaw co 15 cm,uwazam ze to jest w sam raz ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

hm ja myślałem dać 9 zębów i rozstaw co 22.5cm bo one jednak sporo kasy ciągną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

ja zrobiłem widły i zastosowałem widły typu:

http://www.allegro.pl/item888843192_widly_do_balotow_bel.html

tylko normalne przykręcane i mają długości 120cm bez śruby

a ceownik chcesz zamknąć płaskownikiem.. to ja zrobiłem że pospawałem 2 ceowniki do siebie z płaskownikiem w środku. tylko musisz mieć wycięte dziury na tuleje w 3 elementach(w dwóch ceownikach i płaskownik środkowy)

następnie złóż i sprawdź czy pasuje wszystko.. zakręć widły w tuleje i ustaw aby to wszystko prosto "patrzyło". teraz zacznij spawać punktowo bo na pewno zacznie ci wszystko ściągać a głupawo będzie wyglądać jak każde z wideł patrzy w inną stronę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

szkoda kasy i ciężaru na 2 ceowniki tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy potrzeba aż tyle zębów do słomy ? Mam zamiar zrobić podobne widły na dwa baloty słomy 120x120. Myślałem dać tylko 4 zęby. Dwa środkowe w rozstawie 80cm i dwa zewnętrzne 50cm dalej. Całość 180cm szerokości. Wydaje mi się, że bez problemu będzie można nabierać jedną jaki i dwie belki.

Tylko zastanawiam się nad długością wideł 80 czy 110cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no a nie wiem tylko do słomy masz te widły ja może gnój będę pchał podrzucał i siekę tzn rozwalony balot takimi nie wszystkimi zębami nie załadujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do obornika mam inne widły z krokodylem, te chcę tylko do balotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszU    0

A nie lepiej byłoby poszukać jakiegoś starego już niesprawnego wycinaka do kiszonek, wystarczy powycinać niepotrzebne elementy i dospawać odpowiednie uchwyty do tura. Ja tak zrobiłem, lekka i solidna konstrukja, a kosztowało mnie to 700zł. I napewno nie kupisz wideł takiej jakości jakiej są w zachodnim wycinaku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

najtaniej co znalazłem nawet do mojego ładowacza nawet z mocowaniami allegro a z mocowaniami na tył ciągnika to są jeszcze droższe skąd wziąłeś tak tanio rozwalony wybierak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszU    0

Kupiłem go od znajomego handlarza. Tylko że ja wziołem samą ramę z widłami, a resztę części(winda, siłowniki, docisk itp.) co nie były mi potrzebne oddałem z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj