ariss

widły do tura

Polecane posty

ariss    20

chce sam sobie wykonać widły do tura które będą służyć głównie do załadunku i rozładunku balotów i dużych kostek słomy myślę tak o szerokości 180cm żeby zabrać duże baloty i po 2 120cm średnica, nie chce tych tanich a allegro robionych z profilu bo są kiepskiej jakości

mój projekt wygląda tak na dół chce dać ceownik i zamknąć go płaskownikiem po bokach dać 2 płaskowniki i w środek też 2 tam gdzie będą uchwyty do tura, do góry dam rurę grubościenną całość pospawam blacha 3-4mm i uszy zrobią mi na plazmie wytną z blachy 20 tak żeby sięgały od połowy ceownika do rury żeby mocniej trzymało tulejki i kły kupię na allegro już znalazłem ciekawa ofertę

link do zdjęcia większości materiałów

link do kłów i tulejek

co o tym myślicie

Piotr6530    0

No konstrukcja z tego materiału będzie dosyć solidna

widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

przemrolnik    14

Myślę ze to dobry pomysł, na wiosne ja bede poszerzał widły do obornika z 1,5 na 2.2m i zrobię podobnie jak ty.Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek3220    620

dwa baloty to chyba tylko do słomy to ta konstrukcja powinna wystarczyć ja też zrobiłem sobie do kiszonki taki nośnik i wytrzymuje , zęby jak kupujesz to kup jak najdłuższe;

" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

ariss    20

po co jak najdłuższe??żeby mogły się złamać np przy ciężkiej sianokiczonce bo nie zbijesz głęboko je? a ile zębów dać na 180cm?

ariss    20

to my połamaliśmy braliśmy belkę na 3 zęby reszta była odkręcona sąsiada widłami a to była bardzo mokra sianokiszonka i połamały się

raffx89    2

ja tez mam widly 180 cm i mam rozstaw co 15 cm,uwazam ze to jest w sam raz ;[

ariss    20

hm ja myślałem dać 9 zębów i rozstaw co 22.5cm bo one jednak sporo kasy ciągną

Ginterpol    19

ja zrobiłem widły i zastosowałem widły typu:

http://www.allegro.pl/item888843192_widly_do_balotow_bel.html

tylko normalne przykręcane i mają długości 120cm bez śruby

a ceownik chcesz zamknąć płaskownikiem.. to ja zrobiłem że pospawałem 2 ceowniki do siebie z płaskownikiem w środku. tylko musisz mieć wycięte dziury na tuleje w 3 elementach(w dwóch ceownikach i płaskownik środkowy)

następnie złóż i sprawdź czy pasuje wszystko.. zakręć widły w tuleje i ustaw aby to wszystko prosto "patrzyło". teraz zacznij spawać punktowo bo na pewno zacznie ci wszystko ściągać a głupawo będzie wyglądać jak każde z wideł patrzy w inną stronę..

ariss    20

szkoda kasy i ciężaru na 2 ceowniki tak mi się wydaje

Arek    204

A czy potrzeba aż tyle zębów do słomy ? Mam zamiar zrobić podobne widły na dwa baloty słomy 120x120. Myślałem dać tylko 4 zęby. Dwa środkowe w rozstawie 80cm i dwa zewnętrzne 50cm dalej. Całość 180cm szerokości. Wydaje mi się, że bez problemu będzie można nabierać jedną jaki i dwie belki.

Tylko zastanawiam się nad długością wideł 80 czy 110cm ?

ariss    20

no a nie wiem tylko do słomy masz te widły ja może gnój będę pchał podrzucał i siekę tzn rozwalony balot takimi nie wszystkimi zębami nie załadujesz

Arek    204

Do obornika mam inne widły z krokodylem, te chcę tylko do balotów.

MariuszU    0

A nie lepiej byłoby poszukać jakiegoś starego już niesprawnego wycinaka do kiszonek, wystarczy powycinać niepotrzebne elementy i dospawać odpowiednie uchwyty do tura. Ja tak zrobiłem, lekka i solidna konstrukja, a kosztowało mnie to 700zł. I napewno nie kupisz wideł takiej jakości jakiej są w zachodnim wycinaku :D

ariss    20

najtaniej co znalazłem nawet do mojego ładowacza nawet z mocowaniami allegro a z mocowaniami na tył ciągnika to są jeszcze droższe skąd wziąłeś tak tanio rozwalony wybierak

MariuszU    0

Kupiłem go od znajomego handlarza. Tylko że ja wziołem samą ramę z widłami, a resztę części(winda, siłowniki, docisk itp.) co nie były mi potrzebne oddałem z powrotem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez simson2812
      Witam dziś prezentuje jak przerobiłem felgi. Najpierw wytoczyłem "środek" później go obtoczyłem aby przyspawać w środek, po obspawaniu opiaskowane i pomalowane farbą z utwardzaczem, koło na 1 osiówce przerabiałem kiedyś, prawdopodobnie będą na sprzedaż. W razie pytań pisać.
      Tak przerobiłem felgi do przyczepy jednoosiowej
    • Przez aniszek1
      Witam, przymierzam się do zrobienia własnej euro ramki do tura. Tur którego mam przy ciągniku jest troszeczkę za krótki i nie schodzi maksymalnie do ziemi z podczepionymi narzędziami, dlatego chce uspawać własną euroramkę dopasowaną pod moje potrzeby. W grę nie wchodzi przespawywanie zaczepów w narzędziach.
      I dlatego mam pytanie jakiej grubości powinny być boczne 4 blachy? Jak to jest w oryginalnych turach np metal techniku czy metal fachu? jaką maja grubość 10mm 12mm?
    • Przez skowronn
      Witam Panowie temat hamulców  hydraulicznych na forum przeczytalem od deski do deski ,mam następującom sytuację: oś przyczepy z IFY wyposażona w bębny i cylinderki hydrauliczne przewody ucięte ale do odtworzenia.Ciagnik case 785xl nie ma powietrza. Nie wiem czy posiada wyjscie hamulca hydraulicznego na tył. 
      Moje pytanie brzmi jak zasilic układ czy 1) dac silownik hamulcowy i jakas pompe hamulcową i podpiąć to do szybkozłącza czy wystarczy weze prosto do cylinderkow czy jakas inna opcja
    • Przez Miki022
      Witam mam do pomalowania przyczepę, jest ona dokładnie oczyszczona z rdzy i zapodkładowana jedną grubą warstwą podkładu epoksydowego. Jaki rodzaj farby polecacie na wierzch? Lakier odpada, zastanawiałem się nad zwykłym akrylem lub olejno-ftalową
      Dodam że przyczepa nie będzie stała "pod chmurką" tylko po sezonie żniwnym jest myta i garażowana także na deszcz nie jest narażona 
    • Przez NHCS
      Witam. Czy ktoś podejmował się, myślał, analizował przeróbkę siewnika punktowego Gamma do siewy rzepaku? Co należałoby tam zmienić oprócz tarczek? Wyszłoby coś z tego?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj