Skocz do zawartości
ariss

widły do tura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Widły
ariss    2

chce sam sobie wykonać widły do tura które będą służyć głównie do załadunku i rozładunku balotów i dużych kostek słomy myślę tak o szerokości 180cm żeby zabrać duże baloty i po 2 120cm średnica, nie chce tych tanich a allegro robionych z profilu bo są kiepskiej jakości

mój projekt wygląda tak na dół chce dać ceownik i zamknąć go płaskownikiem po bokach dać 2 płaskowniki i w środek też 2 tam gdzie będą uchwyty do tura, do góry dam rurę grubościenną całość pospawam blacha 3-4mm i uszy zrobią mi na plazmie wytną z blachy 20 tak żeby sięgały od połowy ceownika do rury żeby mocniej trzymało tulejki i kły kupię na allegro już znalazłem ciekawa ofertę

link do zdjęcia większości materiałów

link do kłów i tulejek

co o tym myślicie

przemrolnik    13

Myślę ze to dobry pomysł, na wiosne ja bede poszerzał widły do obornika z 1,5 na 2.2m i zrobię podobnie jak ty.Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek3220    595

dwa baloty to chyba tylko do słomy to ta konstrukcja powinna wystarczyć ja też zrobiłem sobie do kiszonki taki nośnik i wytrzymuje , zęby jak kupujesz to kup jak najdłuższe;

ariss    2

po co jak najdłuższe??żeby mogły się złamać np przy ciężkiej sianokiczonce bo nie zbijesz głęboko je? a ile zębów dać na 180cm?

ariss    2

to my połamaliśmy braliśmy belkę na 3 zęby reszta była odkręcona sąsiada widłami a to była bardzo mokra sianokiszonka i połamały się

raffx89    2

ja tez mam widly 180 cm i mam rozstaw co 15 cm,uwazam ze to jest w sam raz ;[

ariss    2

hm ja myślałem dać 9 zębów i rozstaw co 22.5cm bo one jednak sporo kasy ciągną

Ginterpol    17

ja zrobiłem widły i zastosowałem widły typu:

http://www.allegro.pl/item888843192_widly_do_balotow_bel.html

tylko normalne przykręcane i mają długości 120cm bez śruby

a ceownik chcesz zamknąć płaskownikiem.. to ja zrobiłem że pospawałem 2 ceowniki do siebie z płaskownikiem w środku. tylko musisz mieć wycięte dziury na tuleje w 3 elementach(w dwóch ceownikach i płaskownik środkowy)

następnie złóż i sprawdź czy pasuje wszystko.. zakręć widły w tuleje i ustaw aby to wszystko prosto "patrzyło". teraz zacznij spawać punktowo bo na pewno zacznie ci wszystko ściągać a głupawo będzie wyglądać jak każde z wideł patrzy w inną stronę..

ariss    2

szkoda kasy i ciężaru na 2 ceowniki tak mi się wydaje

Arek    115

A czy potrzeba aż tyle zębów do słomy ? Mam zamiar zrobić podobne widły na dwa baloty słomy 120x120. Myślałem dać tylko 4 zęby. Dwa środkowe w rozstawie 80cm i dwa zewnętrzne 50cm dalej. Całość 180cm szerokości. Wydaje mi się, że bez problemu będzie można nabierać jedną jaki i dwie belki.

Tylko zastanawiam się nad długością wideł 80 czy 110cm ?

ariss    2

no a nie wiem tylko do słomy masz te widły ja może gnój będę pchał podrzucał i siekę tzn rozwalony balot takimi nie wszystkimi zębami nie załadujesz

Arek    115

Do obornika mam inne widły z krokodylem, te chcę tylko do balotów.

MariuszU    0

A nie lepiej byłoby poszukać jakiegoś starego już niesprawnego wycinaka do kiszonek, wystarczy powycinać niepotrzebne elementy i dospawać odpowiednie uchwyty do tura. Ja tak zrobiłem, lekka i solidna konstrukja, a kosztowało mnie to 700zł. I napewno nie kupisz wideł takiej jakości jakiej są w zachodnim wycinaku :D

ariss    2

najtaniej co znalazłem nawet do mojego ładowacza nawet z mocowaniami allegro a z mocowaniami na tył ciągnika to są jeszcze droższe skąd wziąłeś tak tanio rozwalony wybierak

MariuszU    0

Kupiłem go od znajomego handlarza. Tylko że ja wziołem samą ramę z widłami, a resztę części(winda, siłowniki, docisk itp.) co nie były mi potrzebne oddałem z powrotem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?