pabloooo

Kverneland Accord czy Kuhn Integra GII???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pabloooo    124

Witam. Noszę się z zamiarem kupna agregatu uprawowo-siewnego trzy metrowego na agregacie biernym i redlicach piersiowych.Zastanawiam się miedzy tymi dwoma siewnikami i nie wiem co wybrać,oba w podobnej cenie. Dlatego zwracam się szczególnie do użytkowników takiego sprzętu jak im się one spisują, zalety i wady każdego z nich . Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Osobiście doczynienia miałem na praktykach z Accordem Kvernelanda. Powiem, że robił robotę jak trzeba. Błyszczał też bezawaryjnością. Obrabiał rocznie jakieś 120ha i nie było z nim kłopotu. Polecić mogę. Wujek ma Pneumata nabudowywanego także z Kvernelanda i chwali również. W moich okolicach sporo rolników ma takowy sprzęt. Raczej nikt nie narzeka. Uprawiają i sieją setki hektarów i to ciągle działa. ;[. Jeśli chodzi o Kuhna wiele powiedzieć nie mogę.. Na pewno jest to konkurencyjna firma. Szacun za rozwagę akurat tych dwóch producentów. Godny wybór. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Osobiście nie posiadam żadnego z wyżej wymienionych agregatów, jednak od kilkunastu lat nasze gospodarstwo zaopatruje się w produkty marki Kverneland i cenimy je sobie za niezawodność, wytrzymałość i trwałość, także z czystym sumieniem mogę polecić tę markę.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

akurat posiadam kuhna tylko 4m. zasialem nim dopiero 250 ha. jestem bardzo zadowolony. jak ustawisz próbę wysiewu tyle wyjdzie w polu. jedyne co mnie wkurza to to ze jak jest mokro to sie wał oblepia pomoimo ustawienia skrobaków bardzo blisko.uważam że sprzęt godny polecenia


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

no u mnie raczej z tym nie będzie problemu, bo gleby przeważnie słabe i przepuszczalne . lukasz27 a jaki masz ten wał maxi paker czy zwykły paker??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

mam maxi packer. u mnie też są gleby słabe.chodziło mi o to że jak np. popada to się wszystko okleja na tym wale. do tej pory miałem strunowy wał i czy było mokro czy sucho nic sie nie działo. jeszcze jedno może w 3m tego nie bedzie ale mój agregat jak wjeżdżam na piachy tonie w nim. mam założoną nadstawkę do zbiornika siewnika i jak go nasypie na full to potrafi na piachu tak się w ziemie wbijać że aż ciągnik jęczy.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

też o tym słyszałem że wał ten na słabych glebach mocno pcha ziemie i bardzo ciężko idzie. Ja zamierzam jeszcze na przedni TUZ 3m cambela podczepić aby choć trochę zagęścić tą ziemie bo mam dużo 5 klasy, lub jakiś inny wał,ale najpierw muszę siewnik kupić później pomyślimy nad resztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

może coś to da. ja wywaliłem po wiosennych siewach jeden rząd zębów i jest troszkę lepiej.zauwazyłem że jak jeżdżę wolniej tz. około 7 km/h to się tak nie pcha ale powyżej 10km/h juz tak


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

ja mam w swoim siewniku to samo na lżejszych ziemiach ;[

ale zrobiłem tak jak @lukasz27 i jest git ;[

mam Kvernelanda DA+KLH z wałem Packera i sprzęt wart jest wydanych na niego pieniędzy :)

a, i jeszcze jedno - jak siewnik to tylko na redlicach talerzowych


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

ja miałem starego Accorda i byłem zadowolony,teraz mam od 2 lat talerzowego jest super.Mogą trochę oszukiwać przy normach wysiewy,nawet w instrukcji to jest zaznaczone, parę procent więcej wysieją.Ale lepszy jest talerzowy.Kolega ma taki siewnik do agregatu po remoncie w Niemczech ale chce ponad 20 tyś, fakt dość ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

pabloooo skoro masz słabe ziemie które jak wiadomo słabo trzymaja wodę a teraz klimat sie zmienia i deficyt wody jest problemem (w zbożach ozimych) to radził bym ci pomysleć o agregacie aktywnym. Bo mógłbyś zrezygnować z orki na słabych ziemiach i odrazu w ściernisko pójść tym agregatem z siewnikiem. Zaoszczędzisz paliwo i czas na orkę oraz nie przesuszysz ziemi.

Zawsze lepiej mieć taką możliwość, może kiedyś zaczniesz tak siać, albo dobierzesz cięższe ziemie, a biernym to zawsze bedziesz musiał orać i na ciężkiej ziemi trochę doprawić glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

u nas ziemie są słabe ale co najgorsze to mozaikowatość tych ziem, kawałek 3, 4 i później 5 i nawet 6.A dokupiłem w tym roku kilka ha ziemi i ta już jest cięższa w uprawie.Widzę ze u nas wszyscy mają siewniki na agregatach biernych i dlatego twierdze że to będzie dla mnie optymalne rozwiązanie.Zawsze będzie można agregatem ścierniskowym lekką ziemie przelecieć , a później nawet z biernym wjechać i zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Zastanawiałem się nad kupnem któregoś z nich, jednak nie spodobało mi się, że nie mają jakiegoś wałka z przodu lub włóki :D . A i co najgorsze to trochę drogie, jak na agregat bierny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jeżeli chodzi o kuhna to można zamontowac włókę kosztem jednego rzędu zębów.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Ja mam siewnik accord da 3m z agregatem aktywnym kuhn, w zeszlym sezonie posiałem nim 120 przenicy ozimej i jarej oraz 30 h jeczmienia. wschody super, rownomierne. No i w czasie suszy siejesz w orke to ziemia jest wilgotna i w taka siejesz... Musze teraz go przestawic na rzepak, jeszce nie wiem jak, ale znajomy tez ma taki to mi pokaze. Ja za swój dalem 25 tys, sprowadzilem z niemiec. Wysiew jest bardzo dokladny , no i nie wymaga uprawy, agregat miesza glebe i wyrownuje, miedzy brona wirowa a walem pakera jest blacha ktora trzyma ziemie az zostanie podrobiona... polecam ten siewnik, najlepiej talerzowy ale jest drozszy... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj