Polecane posty

tigger2012    0

Mam kolejne pytanie. Zbliżają się ferie więc postanowiłem przeprowadzić tuning w moim ciapku.

http://allegro.pl/item917485079_kogut_lampa_sygnalizator_ostrzegawczy_2_kolory.html

Jak podłączyć ten kogut. Może odciąć wtyczkę i do aku, czy zamontować to:

http://allegro.pl/item907342593_rozdzielacz_rozgaleznik_3_zapalniczki_usb_hit_24.html

Interesuje mnie on, ponieważ posiada bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ja myśle że najlepszy rozwiązaniem było by odcięcie tej wtyczki jeśli nie posiadasz zapalniczki w ciapku. I podłączyć pod instalacje ale pamiętaj o bezpieczniku bo to jest ważne. A ten rozdzielacz to sobie daruj bo i tak byś musiał to do czegoś podczepić chyba że masz jakieś inne sprzęty na zapalniczke np. wentylatorek. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie podłączaj sie bespośrednio pod aku tylko podłącz sie pod tablicę bezpieczników. Poszukaj bezpiecznika za którym jest prąd po włożeniu kluczyka do stacyjki i tam podepnij koguta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigger2012    0

Dzięki poszukam tego bezpiecznika. A jak myślicie gdzie go zamontować tak, żeby nie wychodził poza błotniki i nie był za bardzo wyższy niż kabina, bo nie zmieszczę się do garażu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He z tym omijaniem bezpieczników to bardzo ważna sprawa pewnego razu jak robiliśmy postojowe w moim Ursusie to mechanik poprowadził kable z pominięciem bezpieczników no i ja nie będąc tego świadomym jechałem kiedyś na światłach i nagle kupa dymu i okazało się że całe koszulki z kabli popalone. Następnego dnia zacząłem szukać przyczyny o okazało się ze on nie umiał znaleźć przeciętego oryginalnego kabla od postojówek oczywiście biegnącego przez bezpieczniki, wystarczyło go załączyć zalutować i do dziś jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz najlepiej jakbyś się wpioł w instalację elektrycznąi zamontował z włącznikiem i wogóle wtedy by to łądnie wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigger2012    0

Dzięki chłopaki nie wiem co bym bez was zrobił.

Może w czwartek pojadę do norauto tam są takie same koguty i go zamontuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ja zrobiłem sobie sam włącznik z starej lampki.Podłączyłem się pod bezpieczniki, i działa jak trzeba. ;[

100 post <-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Fajnie, tylko po co ten kogut w ciapku, przecież ciapek prawie z żadnymi maszynami szerszymi jak 2,5m nie jeździ, zaraz jakiś arcypies się czepi i jeszcze dostaniesz mandat ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

przenosze do "elektryki i elektroniki w rolnictwie"


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaką masz instalację w ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2x6V to wychodzi 12V więc po co zadajesz zbędne pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Z tego co wiem to jest zakaz poruszania się po drogach publicznych z włączonymi kogutami i światłami roboczymi, dotyczy to również maszyn budowlanych , nno chyba że wykonują jakąś pracę w obrębie drogi. Jeśli się mylę to mnie poprawić, a jeśli miśki się nie czepiają , to chyba gest dobrej woli z ich strony. Trochę  nie na temat napisałem ;)  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz całkowitą rację. Tylko tak się przyjęło, że koparka ma włączoną lampę i przeważnie nikt z tego afery nie robi. Natomiast w 330 lampa jest całkowicie zbędna, jedynym uzasadnieniem jest poruszanie się z ładowaczem czołowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przepisy wyraźnie określają kiedy powinno używać się koguta. W innych przypadkach jest to wprowadzanie w błąd innych kierowców. Nie wiem czy nadużywanie jest karane ale z tego co wiem to nie. Nawet 30-ka z turem nie kwalifikuje sie do jazdy na kogucie gdy nie wykonuje żadnej pracy na drodze.

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/8222-kogut-8221-kiedy-mozna-go-uzywac,54416.html


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wystający do przodu ładowacz można uznać za nietypową konstrukcję i użycie lampy za uzasadnione. Jednak w ustawie nie jest to szczegółowo określone więc będzie tak jak zawsze: zależy na kogo się trafi. A mandat za nieuzasadnione użycie wynosi 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Moge sie mylic,ale z tego co mi wiadomo to nie wazne czy to john deere czy ciapek ale jak bedzie jechal z maszyna szersza niz 2,7 czy 2,8m powinien miec wlaczone swiatlo bylyskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Mylisz się ;) Wyżej jest artykuł wszystko wyjaśniający.

Po za tym jeśli chodzi o szerokości to można jeździć z maszyną do 3 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj