kpiotr

dmuchawa do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kpiotr    16

Witam. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat takiej dmuchawy lub podobnych. Interesuje mnie jak ona się sprawdza w pracy czy nie szkoda kasy na nią. I czy da się nią rozładowywać zboże i jak to wygląda. Pozdrawiam http://allegro.pl/it...na_i_zboza.html


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

Ja bym nie powiedział że do zboża. Wujek ma taką sama już dawno nie używa ale jak pamiętam to zboża ją nigdy nie rozładowywaliśmy tylko siano i słomę jak już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja mam identyczną, używaliśmy jej tylko do siana i słomy jak mieliśmy przyczepę samozbierającą. Bardzo wydajna przy silniku min 11 kW. Zboża nigdy nie próbowałem bo jest inna do zboża u nas, ale kiedyś ojciec chyba bez powodu nie kupował by dwóch jak by jedną i to i to szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

No właśnie napisane to może i jest ale w praktyce chyba do zboża się nie nadaje. Zastanawiam się nad zakupem jakiejś przyczepy samozbierającej i dmuchawy właśnie. A gdzie się w nią siano ładuje?? Z boku w ten otwór?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Znajomy ładuje zboże tako dmuchawo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zakładasz jeszcze taki specjalny "lej", cofasz przyczepa, włączasz posuw i tylko podgarniasz a ona sama wciąga ;[ minus to dużo dużo kurzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Ziarno się da ale są duże uszkodzenia ziarna do siewu się za bardzo ziarno nie będzie nadawało potrafi ciąć ziarka bo bierze je na wentylator na zasadzie odrzutu. A dmuchawy do zboża działają tylko strumieniem powietrza i nie powodują uszkodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

Lej ? A może mi ktoś dać linka żebym zobaczył jak to wygląda?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ta dmuchawa do zboża sie nie nadaje. Miałem taką samą. Poszła na złom kilka lat temu. Siano i słoma to owszem, ładnie idzie. Ale zboże odpada. Oczywiście na siłę się da. Ale idzie bardzo wolno i bardzo niszczy ziarno!!


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

A macie może jakiś filmik z pracy takiej dmuchawy przy sianie lub słomie??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja mam podoną dmuchawę. Bez żadnego leja. Podsuwasz pod nią i wciąga siano/słome. Zboża nie dmuchaliśmy nią. Dużo kurzu ale dosyć szybko robota idzie. Na pewno lepiej niż widłami machać. W sumie to samemu można siano zwozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
LUKASZ2613    1

mam dmuchawę podobną tylko że chyba trochę nowszą. raczej nie nadaje się do zboża. siano dość szybko wyrzuca na strop na przykład. minus to dużo kurzu i to że trzeba później i tak wyjść i trochę porozgarniać. trzeba też pilnować przy wrzucaniu bo jak się za dużo podsunie pod ten wirnik to się lubi zapychać. mam nawet filmik z pracy tej dmuchawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko taką dmuchawą podaje zboże i nie chce innej, fakt jest ciężka i trudno przestawić, dmuchawa współpracuje z C-330 i starą przystawką na pas transmisyjny jest nie do zasypania, z silnikiem pewnie słabo idzie, przyczepa o ład. 6 ton jest rozładowywana w 45 min. Ja w swojej wyciąłem dziurę (bo jest dość wysoka) i podstawiam rynnę także wystarczy tylko nagarniać, jeśli masz dużo miejsca i możliwość napędu z ciągnika to polecam

 

P.S.

Sąsiad zamiast pasa transmisyjnego używa przekaźnika tylko dorobił wałek na wałku są koła pasowe i z tych kół pasowych trzema cienkimi paskami na koło pasowe w dmuchawie wszystko w celu uzyskania odpowiednio wysokich obrotów.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

lukasz2613 wyslij mi filmik jak mozesz...k_piotr99@o2.pl


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj