Zaloguj się, aby obserwować  
Karol22

JD 5720 czy Valtra A85???

Polecane posty

piootr    4

miałbyć JD ale diler w Lublinie mnie na koniec wk..... i w dzień składania wniosków zmieniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

co do tego przebiegu Fendt-a to obok mnie ma gostek Fendt 716 z przebiegiem 19tys i jak narazie to można powiedzieć że nic się nie zepsuło a właściciel się śmieje że to troche za połową jego żywotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
miałbyć JD ale diler w Lublinie mnie na koniec wk..... i w dzień składania wniosków zmieniłem

Czym Cię wk...ł i na co zmieniłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Wk... mnie gadaniem odnośnie rozsiewacza że już jest w brzegu zrobiony i zaraz będzie jutro i tak miesiąc mówili aż wreszcie miarka się przebrała , skończyłem współprace z tą firmą

 

Zmieniłem na DF z tego względu że udało mi się na niego oferty szybko zrobić z ceną 135000 zł netto żeby wrazie co można na inny zmienić w takiej kasie

 

Teraz mogę powiedzieć tylko tyle że to musztarda po obiedzie bo daleko na liście jestem i całe załatwianie poszło na marne :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
miałbyć JD ale diler w Lublinie mnie na koniec wk..... i w dzień składania wniosków zmieniłem

 

 

jeżeli mówisz o firmie Gravit. To praktycznie same złe rzeczy o nich słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Fendt-y się nie psują prawie wogóle a JD zdarzają się wpadki i bym zapomniał fajnie blado nowoczesny silnik JD wypadł nie???

 

No prawie w ogóle sie nie psują. Ale prawie robi różnice....bo ile Fendtów chodzi a ile Jelonków.

 

Nie tak blado, blado to wychodzi silnik Fendta bo ma tylko marne 3,2 l, natomiast Jelonek 4,5. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no dobra odnośnie pojemności silnika jesli czworka na 4,4l i śrxskok tloka 108x120mm a drugi 4,9l i śrxskok 108x134 jak to sie ma do efekywności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

większy skok = dłuższe ramie wykorbienia,

Dłuższe ramie = większy moment obrotowy i moc przy tych samych obrotach i tym samym nacisku na tłok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Nie tak blado, blado to wychodzi silnik Fendta bo ma tylko marne 3,2 l, natomiast Jelonek 4,5. :D

 

 

robertbara o jakim ty modelu Fendta piszesz ?? Jaki ma taką pojemność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdaje się ,że do 2003 r seria C miała takie motorki (3190 ccm) a potem już 4038 ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Zdaje się ,że do 2003 r seria C miała takie motorki (3190 ccm) a potem już 4038 ccm

dobrze piszesz jaro znajomy ma właśnie 309 c i tam jest gdzieś taka pojemnosc, tutaj sie zgodzę ze pojemność jest zbyt mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

wszyscy tu drążą temat pojemności silnika a jak ma to być ciągnik pomocniczy to niema takiego wielkiego znaczenia

chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

zgadzam się ale trafiłem na gostka co widać że się zna właśnie na silnikach tylko nie chce przyznać racji że jeżeli: ma mniejszą pojemność o 500cm3 a wszystkie parametry osiąga o ok 50 większe to ten mniejszy chodzi dużo lepiej i ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@robertbara

 

napisałem to w 59poście str.3 i właśnie dlatego mówię że ma słabe osiągi ta seria 5020 przynajmniej silnika, i tak samo z paliwem jeżeli jest taka opinia że Zetory dużo palą a Fortera 9641 92KM pali 288g/kwh średnio na wom a JD 5820 90KM pali 304g/kwh to ani w stosunku do Fendt 308ci nie ma extra parametrów ten JD i oszczędny też nie jest choćby porównując do Zetora, ja już gdzieś pisałem mi ta seria na wygląd się podoba wszystko naj naj niech tylko wymienią te silniki nawet mnie źle wylosowali w SPO i się zastanawiam nad 5720Premium z Power Cład Plus +ładowacz za 164tys zł +VAT tylko dygam tego jego motoru, a wcześniej do SPO zdecydowałem na DF Agroplus 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

A mi się zdaje że silnik który ma większą pojemność dłużej wytrzyma. Oczywiście przy tej samej ilości km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

zdoda tylko że jeżeli będą to silniki z tej samej fabryki i te same materiały użyte do produkcji a jeśli to różne fabryki to mogą być te same KM i silnik dużo mniejszej pojemności przeżyje ten większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A mi się zdaje że silnik który ma większą pojemność dłużej wytrzyma. Oczywiście przy tej samej ilości km.

moze powiedz cos bardziej konstruktywnego, bo jesli bedzie zbudowany z gorszych materialow, niedokladnie skrecony i zrobiony na starych malo precyzyjnych maszynach to padnie z o polowe mniejszym przebiegiem niz ten mniejszy silnik. jak widzisz to zalezy od wielu elementow, a tak na marginesie to wszystko bylo juz w tym poscie napisane, wiec jak ktos nastepny bedzie chcial pisac takie rewelacje to niech sie najpierw zastanowi :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dobra-pytanie za 100 punktów-wiecie chyba ile chodzą ciężarówki-na dobrą sprawę nonstop-biznes musi się kręcić-zużycie paliwa przyznacie chyba w tych potworkach też jest ważne-a moce które osiągają (300-500 KM) generują w nich silniki o pojemnościach przekraczających 12 litrów !-no przecież wystarczyłby jakiś 6-7 litrowy-prawda ?-z dobrych materiałów itd-to ja się pytam-dlaczego tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

słabe to pytanie wg mnie jest, ja pokazałem silne argumenty w konkretnym przykładzie JD 5820 i Fendt 308Ci w wcześniejszych postach jeżeli masz takie ciężarówki na myśli to konkretniej model i marka skoro Scania jest jedną z oszczędniejszych, i nikt nie mówi żeby w JD był 2litrowy silnik ale akurat te silniki 4,5l są także w JD 120KM i mam mechanika może nie jest od Fendt-a bo taki zwykły mech. i mówi że wzrost pojemności w 99% wiąże się ze zwiększeniem zużycia paliwa on mówi np. 3cyl. 3l 70KM a 4cyl.4l i 73KM to dużo więcej spali ta 4, serio nie trzeba być kto wie kim żeby z parametrów silnika JD w posćie 59 wyczytać jaki to naj naj... i jak się ma duża pojemność do braku pomysłu na oszczędność i parametry.

 

bym zapomniał jak ktokolwiek z nieużytkujących JD seri 5020 ma znajomych w swojej okolicy to może spytać o ich oszczędność bo ja pytałem u siebie i są w szoku jak te maszyny są oszczędne!!! naprawde warto spytać przed zakupem a wszystko to że jest najlepszy przestanie być ważne bo ja np. nie mam swojej stacji CPN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
bo taki zwykły mech. i mówi że wzrost pojemności w 99% wiąże się ze zwiększeniem zużycia paliwa,

i niech gada dalej takie glupoty, to zawsze bedzie tylko zwyklym mechanikiem, tzn. zrozumialem to w ten sposob ze zuzycie paliwa wzrasta (liniowo skoro 99%) ze wzrostem pojemnosci, to akurat nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj