Zaloguj się, aby obserwować  
Karol22

JD 5720 czy Valtra A85???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas120    4

no tez narazie sie zastanawiam fakt wiele to on może nie kosztuje i niema sie co szczypać :lol: a co do widoczności na ładowacz to mi sie patrzyło super a poverrewersu faktycznie niet ale ja chcę wersje ze sprzęgłem na guzik i dzwignią reversu z lewej strony siedzenia prawie jak w Ursusie ;) i nawet kest to wygodne a nadewszystko szybkie urządzonko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

to ile z watem wyniesie ta valtra z ładowaczem?

 

jak wygląda sprawa z dostępem i cenami częsci zamiennych do ww ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

nie będe się wykłącał a co do Jarka to nie wspomniałem nic czy DF lepszy więc dziwne troche tak mnie atakować, a reklama producenta ma to do zakupu że znowu byłem na targach i przez głośniki co chwila JD niezawodność naszą siłą a potem idzie się do użytkowników i na 5 tylko 4 miało regulowaną pompe dawki paliwowe i każdy kto obiektywnie z moich kolegów go ocenił to jakoś wszystko chwalili prócz zużycia paliwa ja nikomu nie mówie czy zbankrutuje stwierdziłem fakt że parametry osiągane przez silniki ciągników serii 5020 wogóle nie pasują do marki JD, i ta reklama użytkownicy starych sprowadzonych z np USA JD 8100 i pochodne mówią że są niezniszczalne a akurat jeden ma 5820 i było dużo awarii na gwarancji i sam mówi że to nie podobne do JD, ja dopuki się nie interesowałem tą marką to myślałem że wybiorę wałaśnie JD bo będzie niezawodny i oszczędny ale jakoś zmieniłem zdanie - i jest to moja opinia nikt nie musi się zgadzać z nią i przynajmniej nie staram się nikogo urazić każdy wybiera wg swoich kryteriów jak już kiedyś pisałem ja ciągnikiem średniej mocy w tym roku zrobię ponad 1500mth i nie mogę sobie pozwolić żeby był nie oszczędny w paliwie,

 

a co do tego że silnik 4l będzie zawsze słabszy niż 4,5 to napewno mnie nikt nie przekona bo wystarczy że jedna fabryka silników np. MAN będzie miała dużo lepszą technologię i trwalsze materiały a druga firma np. IWECO będzie miała silnik 4,5l i mniej może być żywotny i jak w każdym parametrze będzie słabszy to w żadnej pracy nie będzie chodził gorzej niż 4,5l. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

Więc Krzysiu jaki jest Twoim zdaniem najlepszy ciągnik średniej mocy (ok 80km)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
a co do tego że silnik 4l będzie zawsze słabszy niż 4,5 to napewno mnie nikt nie przekona bo wystarczy że jedna fabryka silników np. MAN będzie miała dużo lepszą technologię i trwalsze materiały a druga firma np. IWECO będzie miała silnik 4,5l i mniej może być żywotny i jak w każdym parametrze będzie słabszy to w żadnej pracy nie będzie chodził gorzej niż 4,5l. :lol:

 

chyba nie przeczytałeś dokładnie mojej wypowiedzi.. napisałem: " .. jak bedzie w ten sam sposób skonfigurowany" czytaj różnica będzie tkwić tylko i włącznie w pojemności.. (a nie w różnych materiałach, ustawieniach, producentach itd. itp.)

 

4l nie jest wstanie osiągnąć takich parametrów jak 4,5l. Czyste prawa fizyki. I to jest oczywiste.

 

Pewnie ze różne firmy mogą różnie ustawić silniki i jeden bedzie chodził lepiej od drugiego. Ale to jest polityka tych firm.

 

Im większe parametry tym większe spalanie przy lekkich pracach. Ale mniejsze przy ciężkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

pisząc o cenie popełniłem błąd bo to niby ma być 185000 brutto a jeśli chodzi o częsci zamienne to tak z rozmowy z magazynierami jak kupowałem ciągnik i robiłem wywiad to w granicach cen do JD ale np filtry paliwa są tańsze niż do MF około 100zeta a dokladnie to samo ale to już chyba sprawka Korbanków! a silnik większy wcale nie oznacza żywotniejszy np sizu 4,4 i4,9l mają te same tuleje ale większa pojemność została osiągnięta większym skokiem tłoka to może jest inny i mocniejszy wał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz8530    2

wydaje mi się że ta waltra to ciągnik dla niektórych trochę egzotyczne i tak bardzo nieznanay więc proponuję john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

kabina jest mała nawet bardzo mała a ta marka jest dla jednych egzotyczna a innym bardzo dobrze znana w powiecie dość sporo ich pracuje już chyba więcej niż npJD a serwis mam w sąsiedniej miejscowości to jak przyjerzdzają na przegląd to nieliczą kilometrówki a zetor 2*70km*2,5zł=już trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no w JD jest wieksza ale czy tam się zmieści pomocnik? ale mała wcale nieznaczy gorsza bo jak ja się mieszczę to już jest ok :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

jak bym mógł inny zaproponować to Fendt 308Ci Farmer za ok 174tys. netto produkowany od wielu lat sprawdzony strasznie wytrzymały, prosta skrzynia hydrokinetyczne sprzęgło i wogóle to bajka traktorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Nigdy bym za niego nie dał 174 tys. netto . . Za taką kase masz juz Full wypasiony JD 5820 i komfort p-racy jest bez porównania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jasne Wojtek, w tej cenie byś miał przód TUZ i wałek albo w promocji która chyba jeszcze obowiązuje pewnie zmieściłbyś sie z ładowaczem oryginalnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

różnie ludzie wybierają JD 5820 a Fendt 308Ci ja bym się nie zastanawiał i wzioł Fendt a ktoś kto chce kupić niech najlepiej obejrzy na żywo jednego i drugiego i myśle że zobaczy sporą różnice w Fendt w którym precyzja wykonania jest naprawde na najwyższym poziomie ok nie ma biegów pod obciążeniem a i tak super skrzynia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

ja jak bym miał wybierać miedzy john deere 5820 a fendt 308ci to bym wybrał fenda, 308ci jest droższe od 5820 ale ten fendt to cięższy traktor i go chyba trzeba porównywać do modelu 6320se

 

fendt nie ma pełnej ramy nie ma elektronicznego rewersu, ale ma sprzęgło hydrokinetyczne i niezależny zbiornik na hydraulikę

 

znajomy ostatnio kupił trzeciego john deere model 5820 i po 1,5 tygodnia zabrali go na lawecie, mógł tylko poruszać sie do tyłu

 

u mnie jest w okolicy 5 fendt z serii 300 i jeszcze żaden nie jechał na lawecie, rozumiem ze usterki sie zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja tam i tak bym wybrał JD 5820 bo uważam ,że branie przez Fendta za model np.308ci takich pieniędzy za ciągnik tak stary konstrukcyjnie(teraz odezwo sie głosy ,że proste rozwiązania sie nie psuja ) to chyba jakies nieporozumienie . I niech nikt nie mówi ,że więcej elektroniki to więcej do psucia bo Fendt tez w większych modelach ja stosuje w dość dużych ilościach ,a 308ci za swoją cenę powinien mieć ten rewers bez sprzęgła , biegi pod obciążeniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

no zgodzę sie ze cena 170 000 netto za 308 ci to nie jest mała kwota ale porównując df k100 to podobny gabarytowo traktor i tez kosztuje 170 tys netto

wiec ja uważam ze fendty z serii 300 jeszcze nie są takie drogie, tutaj tylko korbanek dyktuje warunki, niestety monopolista dyktuje warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Tak ,ale spójrz na wyposażenie DF K100 ,a na wyposażenie fendta 308 ci . Fendt wypada bladziutko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
Tak ,ale spójrz na wyposażenie DF K100 ,a na wyposażenie fendta 308 ci . Fendt wypada bladziutko .

 

czego tej 300 brakuje biegów pod obciążeniem i elektronicznego rewersu, a df k 100 ma EHR bo mi sie wydaje ze nie albo jest ale w wersji profi line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj