Zaloguj się, aby obserwować  
Karol22

JD 5720 czy Valtra A85???

Polecane posty

Karol22    1

Witam wszystkich. Chciałbym abyście się wypowiedzieli który z tych ciągników jest waszym zdaniem lepszy i dlaczego.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dlaczego tamat o JD i Valtrze umieściłeś w dziale "ZETOR"?

 

Jeśli chodzi o twoje pytanie to lepsza byłaby Vlatra, bo pali mniej od DJ, ale DJ ma lepszą kabinę.

 

Tu masz posty o:

- Vlatrze A

- John Deere 5720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym wybrał jd to bardziej (chyba) solidniejszy traktor niż valtra i JD ma w sobie coś :lol:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

kabina w Valtrze tylko wizualnie wygląda nieciekawie ale jest funkcjonalna i wyodna no może troche mala jak dla chlopa 190cm i110kg :lol: ale można swobodnie pracować atakiej duzej kabiny jak kiedys w Zetorze np 7211 już niet:) a w Valtrze funkcja HI-shift pozwala pracować niemalże tak wygodnie jak z power rewersem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja cen nie znam ale wybrałbym napewno Valtre za trzy szczególne cechy:

 

- oszczędność paliwa

- naprawde dobrze poskręcany i dopracowany traktor

- długie okresy między przeglądami 500mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

krzysiu

słuszna uwaga

 

- mniej spali jak mniej zrobi

- "poskręcany" brakowało tylko jeszcze "do kupy" :lol:

- okresy wymiany 500 w Valtra czym sie różnią od 500 w JD?

 

 

Ale moge sie z jednym zgodzić w małych ciagnikach poniżej 100KM JD jest nie za reweleacyjnym wyborem, chociaż i tak lepszym niż Valtra.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ale moge sie z jednym zgodzić w małych ciagnikach poniżej 100KM JD jest nie za reweleacyjnym wyborem, chociaż i tak lepszym niż Valtra.. wink.gif

tez sie podpisze pod tym, maly jd to nie najlepszy wybor, ale valtra serii a to wogole porazka, wolalbym kupic ta z serii 6000 bo pieniadze pewnie porownywalne.

wolalbym zaoszczedzic i w tym wypadku zetora kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mav-"Ale moge sie z jednym zgodzić w małych ciagnikach poniżej 100KM JD jest nie za reweleacyjnym wyborem, chociaż i tak lepszym niż Valtra.. wink.gif"

A jest w tej klasie i w tej cenie(mówię o modelach promocyjnych) coś lepszego do wyboru ?-chyba ,że teraz w ostatnich miesiącach mały Fendt Vario-ale cena,cena.Ok-jeżeli nie jest to dobry wybór-to wypadałoby to zdanie uzasadnić-więc o uzasadnienia proszę :lol:-czego w tych ciągnikach brakuje,co jest u konkurencji lepsze itd-IMHO to jest tak jak wymaganie od Mercedesa klasy A komfortu klasy S za cenę właśnie klasy A ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

zestawiłem te dwa modele bo uznałem je za liderów tej lkasy ale mozna tez wspomiec o same explorer III i new nollandzie tl-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja tez uważam ,że JD w tej klasie mocy jest bardzo dobrym wyborem ,a kto nieugięcie uważa ,że jest jak to mówicie ,,paliwożerny,, to zapraszam do siebie . Pojeżdzimy w róznych pracach i sami sie przekonacie ,że tak nie jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@jaro

 

nie wiem czemu, ale JD w małych ciagnikach stosuje jakąś inna politykę. Moze to wynika z faktu ze w stanach tak małych ciągników nie używa sie do orki itp prac.

 

w założeniach ciagnik jest przeznaczony do lekkich prac, przynajmniej tak to by wynikało z charakterystyki silnika.

Płaski moment bardzo wpływa na elastyczność silnika, ale jest robiony kosztem momentu i obrotów. Jego max obciążenie z racji tego umieścili w wyższej partii obrotów (powyżej 2000) a jak na silnik o 4,5l pojemności jakoś nie było takiej potrzeby.

 

Z tego by wynikało ze konstruktorzy jego optymalną prace przewidzieli do max 80% obciążenia, bo wtedy ciagnik zachowuje sie idealnie.

 

Żeby to odnieść do tego niby lepszego wyboru ;) to wydaje mi sie ze konkurencja wyciągneła takie rozwiązanie dla polskiego rolnika. Max efektywność silnika przy niewielkich obrotach. Co dla niektórych jest niesamowicie istotne (mówię o tak gloryfikowanym przez większość spalaniu) A mnie bardziej odpowiada uciąg jaki kryje sie za tymi efektowniejszymi parametrami.

 

Bo jak tu zrozumieć fakt, ze 4l pojemności generuje uciąg 60KW przy 1900obr/min i momentem 430Nm, a 4,5l daje efekt w postaci 52KW przy 2100 obr/min w dodatku z momentem 323Nm. Dodam ze porównywane ciagniki jeszcze nie są skażone normą TIRIII która jeszcze bardziej namiesza jezeli chodzi parametry. Może na korzyść JD?

 

Oczywiście nie nawiązuje do ceny,ceny,ceny :o i tego ze tam jest skrzynia której JD nie moze miec... :lol:

 

No cóż ja nie patrze na naklejkę.. Gdyby takie cos miało napis ursus, pewnie użytkowałbym ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mav-który model Fendta miałeś na myśli-bo dane wskazywałyby na 308 Ci-no i skrzyni Overdrive faktycznie JD mieć nie może :lol:-ale chyba raczej chodziło Tobie o Vario ?No cóż moim zdaniem jest to taki model LowBudget ;)-przeznaczony dla średniego rolnika i skonstruowany z myślą raczej o łąkach a nie ciężkich pracach pociągowych (zresztą wskazywałby na to lekki przód-normalnie stworzony do ładowacza czołowego).Charakterystyka silnika predystynuje go też raczej do prac z użyciem WOM-u.I jeszcze o silniku- o ile się nie mylę taki sam silnik siedzi też w modelach 6020 SE (co najwyżej z intercoolerem)-i tam w modelu 6420 może mieć nawet ok 120KM -ciekawe jaką ma charakterystykę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

dobra ja nie mam JD serii 5020 ale nie uwierzę że jest oszczędny skoro pali więcej niż Zetor, a czego mu brakuje to już mówie ma dobrą reklame i nie powinni wypuszczać ciągników niedokładnie zmontowanych w całość może i są dobre wśród nich ale akurat dziś z moim koegom rozmawiałem jego kuzyn ma 5720 i sam mówi że żeczywiście jak by jeszcze troche więcej w pługu i agregacie palił to by 1224 był przy nim oszczędny, i z opini moich znajomych wynika że poniżej 100KM to JD jest nie najlepszym ciągnikiem owszem ceną zeszli w dół, nie będe się rozpisywał ale serii 5020 bym na bank nie wybrał a już na pewno ma 4,5l a osiągi silnika są słabe naprawde słabe i jak będzie pisało że ma gdzieś 9% zapasu mocy a w drugim że 19% i wszystkie parametry silnika wyżej tylko że 4l pojemności to nie będzie tak że JD będzie chodził lepiej poprostu jest w tej serii ten silnik jego najsłabszym punktem i na bank są lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Krzysiu coś Ty się na tego biednego JD tak uparł-przecież i tak nie masz zamiaru go kupować tylko o wiele lepszy produkt DF-a więc nam posiadaczom JD -biednym żuczkom pozostaw męczenie się z tą kompletnie nieudaną serią ,źle wykończoną ,usterkową i na domiar złego paliwożerną :lol:.Masz rację nie ma to jak włoski DF-też przychylam się do Twego zdania-Włosi i pizzę też najlepszą na świecie robią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Hehe popieram cię Jaro ,a gdy już zbankrutujemy przez nasze JD to na Af załozycie temat : spłukani przez JD hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a jeśli popierasz tak DF to czemu nie np. Lamborghini w podstawowej wersj DF Agroplus 67 to jest to samo co Lampo 70W a cena sporo niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kamil41 zapamiętaj

 

 

Cena=jakość :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

przepraszam pomyliłem się skrzynia jest inna w Lampo jest 20x10 a w agroplusie 30x30 ale czy ona jest warta dopłaty 18 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@jaro

tak z 308ci , bo nie ma sensu porównywać modeli z różnych okresów. A co do skrzyni faktycznie myślałem o Vario bo w tych nowych jest..

Z dostępnych tam charakterystyk ten sam silnik 4,5l masz w 6410se, Charakterystyka prawie taka sama, jak by nie fakt ze dzieje sie to wszystko przy niższych obrotach. A to ze względu na inny osprzęt silnika jaki jest montowany przy większej mocy.

 

 

 

@krzysiu

dobra ja nie mam JD serii 5020 ale nie uwierzę że jest oszczędny skoro pali więcej niż Zetor, a czego mu brakuje to już mówie ma dobrą reklame i nie powinni wypuszczać ciągników niedokładnie zmontowanych w całość może i są dobre wśród nich ale akurat dziś z moim koegom rozmawiałem jego kuzyn ma 5720 i sam mówi że żeczywiście jak by jeszcze troche więcej w pługu i agregacie palił to by 1224 był przy nim oszczędny, i z opini moich znajomych wynika że poniżej 100KM to JD jest nie najlepszym ciągnikiem owszem ceną zeszli w dół, nie będe się rozpisywał ale serii 5020 bym na bank nie wybrał a już na pewno ma 4,5l a osiągi silnika są słabe naprawde słabe i jak będzie pisało że ma gdzieś 9% zapasu mocy a w drugim że 19% i wszystkie parametry silnika wyżej tylko że 4l pojemności to nie będzie tak że JD będzie chodził lepiej poprostu jest w tej serii ten silnik jego najsłabszym punktem i na bank są lepsze

 

 

 

twoja wypowiedz jest tak chaotyczna, ze wogole nie rozumie kilku zdań :lol:

 

to moze po kolei...

 

co ma reklama do zakupu? nie zdarzyło ci się kupić innych produktów niż te z reklam? Wybór ciągnika to nie reklama producentów JD,Fendta,NH... a jeżeli już, to tylko reklama którą tworzą ich użytkownicy.

 

Jak można źle zmontować ramę? Albo przykręcić źle coś do niej? Ale OKI. Wymień co jest źle zmontowane....

 

Silnik 4,5l zawsze będzie chodził lepiej jak 4l jak bedzie w ten sam sposób skonfigurowany. Na 100% masz dłuższa żywotność przy większym silniku mniej wysilonym. (oczywiscie przy prawidłowym okreslonym w normach uzytkowaniu).

 

Wszystko zależy od potrzeb danej osoby. I co zamierza tym ciągnikiem robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mi sie podobają Valtry bardziej od JD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja zamierzam taki kupić z ładowaczem czołowym ale zastanawiam się nad wyposażeniem napewno będzie ładowacz cołwy i klima ale niewiem czy brać EHR bo bez to jakieś 175000 by kosztował jeszcze obiecują ze jakoże bym kupił już drugi ciągnik to jeszcze coś opuszczxą tylko ile :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pomysl o ile trudniej bedzie ci w dalszej przyszlosci sprzedac ciagnik bez ehr, bo na swojej wygodzie i precyzji mozesz osczedzic (jak kto woli) ale wlasnie co z rynkiem wtornym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No ale rewersu chyba nie ma ta Valtra :lol:

 

Ogólnie widoku na ładowacz w tym ciągniku jest bardzo kiepściutki :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj