Zaloguj się, aby obserwować  
aboizd

Ciągnik sadowniczy

Polecane posty

aboizd    0

Witam,

 

witam rolnicy potrzebuje opinii na temat sadowników. Interesuje się tym ponieważ mam zamiar kupić do wiosny nowy ciągniczek ale zupełnie nie wiem jaki... wiec zwracam się do was z prośbą o opinie ewentualnie jakies podpowiedzi

parametry które mnie interesują to około 80 koników co najważniejsze bo trochę mocy musi mieć oczywiście kabinka z klima itd

 

potrzebuje go do sadu orzechów laskowych... cenie sobie komfort jakość. Sprzęt w jakim ma chodzić to głównie opryskiwacz śleza 2000 i w gałeziarce

no i chodzi mi głównie o wybór między JD, fendt, massey, case, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

oo w koncu znalazl sie ktos kto rowniez zajmuje sie orzechami laskowymi hehe,ile masz tego sadu?domyslam sie ze jestes z lubelskiego ;[ co do ciagnika to ja mam kubote 51 KM,ale to dla Ciebie za male bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jeden idiota co z nim musiałem w zeszłym roku mieszkać miał NH 60KM i mówił, że mu się spisuje, miał skrętną oś i napęd 4x4 tyle wiem.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboizd    0

właśnie chodzi mi o konkrety co się psuje co jest dobre co godne polecenia co się nie nadaje. to raczej do tych co maja i mogą coś na temat swoich sprzętów powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Obecnie to sprawa wyglada w ten sposob, iz roznice miedzy przodujacymi markami zacieraja sie do tego stopnia, ze nie ma czego rażącego wytknąć danej marce. Czy traktorek koniecznie musi być nowy? Proponuje MF 3645 S (92ps)full opcja, prawie nieuzywany w wyjatkwo DOBREJ cenie. W kwestii konkretnych info prosze o kontakt na PW. Poydrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Wiem tyle że każdy sadowniczy jest sporo droższy w przeliczeniu na 1KM. Nie wiem jak wygląda plantacja orzechów laskowych. Uprawiam jagodniki (porzeczki, agrest) i jeżdżę tam DF Agroplus 67, 4x4 rozstaw na 1,35, na wąskich kołach 1,60 w obrysie mogę. polecić też lamborghini lub same 67. Jak dokupisz komplet szerokich kół to równie dobrze możesz ten ciągnik wykorzystać do wielu innych prac rolniczych (nie sadowniczych) tylko naprawdę nie wiem czy taki standardowy ciągnik który z pewnością byłby sporo tańszy nadawał by się do plantacji orzecha laskowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboizd    0

no raczej w sadzie leszczyny musi być to małe cacko bo jednak leszczyna strasznie się rozrasta i cieżko jest wiechać... wiec najlepiej jak najmniejszy jak najmocniejszy ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

proponuję lamborghini taki z 70km szybki,zwinny i ekonomiczny.Myślę że on by się sprawdził.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

witam, pojawiala sie juz na horyzoncie mysl o wyborze marki? Co sadzisz o mojej propozycji, ktora przeslalem Ci na maila? Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

tak raczej bedzie to MF lub JD:)

witaj jesli ciagnik mam miec dobry skręt to nie bierz JD ma fatalny skret ,pewnym rozwiazaniem jest kupno ciagnika na wezszych kolach z przodu i poprostu wiekszy rozstaw kol z przodu tzn poszerzenie go ale wtedy taki ciagnik ma wymiary normalnego ciagnika wiec sie zastanow MF te sprawe wyjasnil ma dobry skret stosujac dodatkowe wciecia w korpusie silnika najlepszy skret serwuje NH ze swoja super skretna osia przednia ale nowe modele sa dlugie za sprawa 4 cylindrowych silnikow wiec troszke zanika ta przewaga wiec wszsytko zalezy jakie parametry musi miec ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja proponuje nh z serii 4000 , ma skrętną oś , oszczędny silnik 4 cyl a myślałem o marce landini np Landini rex 80 ok 80 KM oszczedny, silnik perkins , części dostępne , klima w standardzie , skrętny


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Oprócz kryteriów mocy powiedz ile masz do wydania na ten ciągnik?

Rallyfan - o jakiej kwocie mówimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboizd    0

planowana kwota to 160 tysięcy netto

wczoraj bylem na targach w kiecach porównywałem MF 3655F i NH T4050F jest za taka kwotę w full wersji z przednim TUZ i WOM z pełną elektronika(sterowanie biegami hydrauliką) no i właśnie tu się zaczynają schody bo podobno ta elektronika bardzo w nich siada ktoś coś może powiedzieć na ten temat??

Wiec narazie wygrywa MF no i biorę go chyba w wersji F

no i boli mnie to ze nie zobaczyłem JD i Classa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

a czemu bierzesz wersje szersze? przecierz napisales ze pasuje ci jak najmniejszy gabarytowo ciagniki a mocny ,przecierz sa wersje troszkę wezsze tzn mniejsze w nh to wersja n a w massey s i byly na targach w kielcach jak i nowy jd po modernizacji tylko ze w wersji v i wedlug mnie nic cudownego za to byla perełka tzn deutz farh 310s bajka jesli chodzi o polączenie ergonomiki i mocy kabinka super a co do elektroniki to niestety cos za cos za wygode mamy zwiekszone ryzyko awari ale swiat idzie do przodu wiec do odwaznych swiat nalezy , z jakich jestes okolic polski?

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboizd    0

szersza wersja dlatego ze sady są na dosyć nierównym terenie (przechyły górki)

świętokrzyskie, okolice gór świętokrzyskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

no wiesz ja mieszkam w małopolsce i w gorach i posiadam ciagnik o szerokosci ok 130 cm i nie mam problemow z pochylosciami czy górkami ,pytalem dlatego skad pochodzisz bo jutro bedzie mozna u nas zobaczyc i pojezdzic jd sadowniczym juz tym po modernizacji bo bedzie dzien otwarty jd tyle ze to troszke daleko od ciebie bo pokaz bedzie w limanowej ok 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboizd    0

no z miła chęcią bym coś takiego zobaczył jednak za późno to odczytałem

no dobrze masz wąski traktorek a zapinasz na przód rokosata(gałeziarka) i z tylu beka 2000 litrów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

no z miła chęcią bym coś takiego zobaczył jednak za późno to odczytałem

no dobrze masz wąski traktorek a zapinasz na przód rokosata(gałeziarka) i z tylu beka 2000 litrów??

bylo spoko mozna bylo sie wyszalec do woli jd i byl jd 5080ge ,a co do pytania nie mam takiej potrzeby zreszta u mnie by to nie zdalo egzaminu male uwrocia i waski rozstaw rzedow wiec nie wiem cignik wazy ok 2700 ma hamulce na 4 kola w razie czego i blokady wszsytkich kól wiec nie ma dla niego roznicy wjakich warunkach jedzie np z opryskiwaczem ja bralem taka wersje z malymi kolami a sa normalnie wersje na kolach 28 cali wiec wtedy jest potezniejszy to kwestia wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Witam. Co byście doradzili? Chodzi mi o nowy ciagnik, dodam ze bedzie używany tylko do opryskiwacza,moze czasem cos przeorać ale nie wiele. Moc tak ok 50KM. Najlepiej coś z przednim napedem gdyż sad jabłoniowy znajduje sie na terenach ktorych na wiosne występuja podmoknięcia. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryniak    1

Ja osobiście posiadam ursusa 3502 z 2002 roku i chwale go sobie tylko ma trochę za wąskie koła i jak wyjadę w sad to od razu zamaże mi się ze ślęzą w błocie. Gdyby ktoś sprzedawał zetora 5243 dajcie znać. Powracając do tematu ja bym wybrał Landini Rex 80F. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

@aboizd ja mam JD tylko tego starszego 5315F.

Ciągnik sprawuje się dobrze ma 65 koni ,napęd na 4 kola klima itp.

Skręt ma niezły z Lochmanem spokojnie mieści się w co drugi rządek

 

W Kielcach na AgroTechu widziałem i jD i claasa

Siedziałem w claasie i nie zbyt przypadł mi do gustu

Ten na targach był niemalże w full opcji tak że dużo za niego chcieli.

Nie podobało mi się np to że aby móc wcisnąc gaz wadzisz nogą o dzwignię zmiany biegów a tak to fajny ciągnik


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj