BLADE

w jakim banku najlepiej brac kredyt na zakup maszyn

Polecane posty

adas323    2

no zależy na co... jeżeli ciągnik są ciekawe oferty w których fabryka dopłaca do oprocentowania kredytu... a jeżeli maszyny to młody rolnik... Co do tamtych firm to BNP Paribas Fortis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLADE    0
Napisano (edytowany)

na młodego rolnika odpada to gdzie wziąźć

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

To proponuje BNP Paribas, Siemens, osobiście z nimi współpracujemy... Aktualnie cały czas z Siemensem... Dzisiaj był też przedstawiciel z Agriva ale pozostaniemy przy tamtych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Jaki kredyt Cie interesuje -polecam preferencyjny . ^^

Ale to nie jest przypadkiem tak, że zakup np maszyn może być wspierany tylko z jednej linii PROW czyli, że jak bierzemy np dotację na zakup maszyn z linii Modernizacja Gospodarstw to nie możemy już wziąć na pozostałą część kredytu niskooprocentowanego (1,5%)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Mam pytanie jeżeli ruszy w tym roku prow chcę wziąc CaseIH i kilka sprzętów. około 200 tyś cała inwestycja. Jaki byłby procent w Pariba oczywiście beż ukrytych kosztów? na 5 do 10 lat.Oczywiście z PROW-u i jestem na VAT-owcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Albo korzysta się z PROW-u albo z preferencyjnego kredytu-nie łączy się tych dwóch systemów ^^

@brunet1 zadzwoń do Pariba a oni zrobią Ci symulację spłaty z wszystkimi kosztami,mi takie coś zrobili bez problemu a w końcu i tak nie brałem kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Albo korzysta się z PROW-u albo z preferencyjnego kredytu-nie łączy się tych dwóch systemów :D

@brunet1 zadzwoń do Pariba a oni zrobią Ci symulację spłaty z wszystkimi kosztami,mi takie coś zrobili bez problemu a w końcu i tak nie brałem kredytu.

ale mi chodziło o to że chce brać traktor z PROWU ale nie mam kasy na sprzęt więc chce wziąć kredyt. a jak agencja odda a fiskus to spłace go w dużym stopniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

zobacz finansowanie fabryczne - wyjdzie taniej

cnh capital

 

A czy cnh capital sfinansuje zakup trktora CASE czy tylko finansuje trktory NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A wiecie może w jakim banku jest najniższy % (też biorę maszyny na PROW i chciałbym wziąść jakiś kredyt na 1- 2 lata) ???

 

Bank Zachodni, Paribas i BGŻ oferują ponad 8%- czy znacie coś niższego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

WBKBZ czyli Bank Zachodni ma oprocęntowanie 2,8% pod warunkiem że się weźmie przynajmniej 300tyś.Ale dla nowych klientów to 500tyś.Tak samo z kupnem pola.Najlepiej wziąć na całość [przekroczyć limit]i zaraz spłacić,tylko że od spłaty 1%.Prowizja powyżej 500 to 1,5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

To jest kredyt z dopłatami ARiMR, czyli odpada przy zakupie maszyn z PROW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Według mnie ponad 8% to za dużo. Myślę że po roku już go spłacę, jednak jest mi potrzebny, ponieważ trafiło się pole. Może jest inny na to sposób- wziąłbym na pole, a maszyny spłaciłbym sobie bez kredytu. Tylko jeśli orientujecie się to jaki % jest na pole ??? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Kredyty preferencyjne na zakup gruntów rolnych to:

linia KZ na 15 lat

linia Gr na 20 lat, oprocentowanie z dopłatą arimr 1,5%, prowizja w zależności od banku ale najczęściej to 2% ale można się targować tylko kto z bankiem wygra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dlaczego kredyt z dopłatami z ARiMR odpada przy PROWie w banku powiedzieli że go dadzą.Jest to kredyt inwestycyjny na 2,8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

inwestycja nie moze byc finansowana podwojnie ze srodkow publicznych, jak wezmiesz preferencyjny to arimr doplaca do odsetek, i jak bys wzial jescze na prow to tez bys dostal zwrot, czyli inwestycja bylaby finasowana z 2 zrodel publicznych, a tak sie nie da bo faktory opatrzone sa odpowiednimi pieczeciami, czy to w banku czy w agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfx    0

BNP Paribas - nie jest tak źle!

 

Promocja dla uczestników tego forum! :)

 

Do Wibor-u 1M(3,62%) dodaję 3,5% - co daje 7,12%! Skąd te 8%? Bez prowizji i opłat przygotowawczych.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Napisz co jeszcze trzeba doliczyć, np: ubezpieczanie sprzętu (w pierwszym roku napewno w promocji a jak to wygląda w kolejnych latach), ja np biorę na PROW to jaki jest koszt wcześniejszej spłaty kredytu. Czy te 7,12% to RRSO czy trzeba jeszcze doliczyć jakieś ubezpieczenie itp, Ja bym prosił symulację na 180 tys zł z minimalną wpłatą własną, po 3 m-cach wpłata 105 tys zł. Wyślij na adres jkm20@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Alfx

Ja również proszę o preliminarz na kwotę 90 tys zł brutto (10 tys zaliczki mam już wpłacone) na góra 2 lata (jak się da może być krócej). Po 3 miesiącach wpłata ok. 50 tys zł, a po 6 może reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

BZWBK ma nieco lepszą ofertę, nie jestem ich klientem a zaproponowali mi 3% marży i 1% prowizji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj