Krystianrolnik

Wyrywanie drzewa..

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam chcę się zapytać w jaki sposób najlepiej opasać drzewo linką do wyrwania, u góry czy raczej przy podłożu byłoby opasywane taśmą o wytrzymałości 3 ton powinna wytrzymać. Bardzo proszę o odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

Z praw fizyki wiadomo, ze im dłuższe ramie tym mniejsza sile należny przyłożyć, by wykonać te sama prace. Najlepiej jest umieścić pod pierwszymi głównymi rozgałęzieniami. Ale tasiemka 3t może nie wytrzymać... jakiej średnicy jest to drzewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Ja robię tak a przy ziemi to nie masz szans na wyrwanie i najlepiej jak zwalisz w jedną stronę to później zajechać z drogiej strony i znów do maxa pociągnąć by korzenie zerwać. Albo ściąć przy ziemi i koparką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak im wyżej tym lepiej tylko trzeba mieć długą linę żeby wrazie polecenia drzewa tam gdzie nie chcemy żeby nie pociągłą nas za drzewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Zdecydowanie im wyżej tym lepiej ;[ Zasada jest bardzo prosta im dłuższa dźwignia, a w tym przypadku drzewo tym mniejszej siły trzeba użyć !!! To tak jak z rurką do klucze im dłuższa tym lżej ;[ Ale i tak musisz trochę drzewo podkopać !!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak jest to stara jabłonka i ja nie chcę jej wyrwać tylko złamać przy samej dupi* myślę że pójdzie ale w przyszłości czeka mnie łamanie czereśni ale z racji tego że będę to robił ciapkiem to myślę sobie żeby troszkę nadciąć drzewo i naznaczyć miejsce pęknięcia tylko teraz czy nacinać drzewa se strony przeciwnej do strony ciągnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To nie lepiej jak masz piłę i będziesz ją podcinał to odrazu ściąć? Wycinasz klinik i tniesz z drugiej strony tylko też trzeba umiejętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A nie lepiej ciąć ja po kawałku i wyrwać tylko korzeń, który wcześniej się obkopuje i po sprawie, roboty jest sporo ale przynajmniej nie trzeba ciągnika męczyć, jak to jabłoń starej odmiany to może mieć niezły korzeń


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

@lukasz1987 kolega nie chce korzenia wyrywać tylko jabłonkę "złamać przy samej dupi*" żeby korzeń został w ziemi na wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Rozwaliłeś mnie, leżę na ziemi @dexterek ;[

 

 

Ja w zeszłym roku wyrywałem rząd śliw takich po 8-10 metrów, mocno rozkrzewionych i wiązałem stalową linę na wysokości około 1,5 metra. Trzeba mieć długą linę, żeby po dachu nie dostać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

Noo. Ja tez rwałem śliwy jakiś czas temu. One wychodzą raczej dobrze ale tez zależy od gleby i wieku. Używałem U1614 i linka na wysokości ok metra. Korzenie od strony przeciwnej były odkopane i podcięte. Wszystkie bez wyjątku uległy mocy szesnastki ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Moje miały po 20 lat, w przeszłości służyły jako żywopłot, ale przestaliśmy je podcinać i porosły takie giganty wysokie, a chude. ;[

 

Nie trzeba było je podkopywać, Frotka 12441 lubi takie prace ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na jabłonce to ciapek może nie poradzić. Naciąć trochę z jednej strony napinać ciapkiem i ciąć z drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta jabłonka jest bardzo stara i sucha więc nie powinno być problemów z jej złamaniem zacznę od góry i zobaczę gdzie trzaśnie, pamiętam jak byłem mały tata powyrywał ciapkiem 150 drzew wiśni a teraz zostało do wyrwania ok 140 drzew czereśni więc będzie roboty. Jest piła spalinowa ale tata nie jest jeszcze tak wprawiony aby obalić drzewo, planuję podciąć ją piłą ręczną przewalić ciągnikiem połupać klinami i pociąć piłą łańcuchową ale nie wiem czy ta taśma wytrzyma ale się zobaczy. Będę ja przewalał tą właśnie taśmą i linką stalową więc co lepiej zarzucić na drzewo taśmę czy linkę stalową??

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja bym na Twoim miejscu podkopał tą jabłonkę poniżej poziomu gruntu i ją po prostu ściął. Jeżeli w zasięgu drzewa nie ma budynków, lini elektrycznej itp. to wcale nie potrzeba wprawy cięciu piłą spalinową. Od strony w którą ma polecieć drzewo wycinasz klin a następnie docinasz z drugiej strony. Pniak możesz posypać saletrą albo mocznikiem i zasypać ziemią. Ja tak usuwam stare drzewa owocowe od paru lat i nie szarpie się z nimi ciapkiem czy sześćdziesiątką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z 2 strony liny jestem pewien że nie trzaśnie a taśmy nie bardzo, więc jak ma pęknąć to lepiej z dala od ciągnika?? A nie sądzę żeby się przetarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj