arassso

Dodatkowy rozdzielacz C-385

Polecane posty

Pawel30    0

Witam.Możesz mi przysłać fotki jak masz z chęcią obejrzę . Mój ma stary typ plecaka 2 wyjścia , chodzi ci o ten rozdzielacz co pod niego są podłączono te 2 rurki , co z góry jest wkręcanie śrubunku żeby pompa nie opuszczała podczas transportu???.Powoli zaczynam rozumieć jak to mniej więcej ma wyglądać. ile morze kosztować taki 3-4 sekcyjny rozdzielacz i czy lepiej kupić nowy czy używany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kolego "lukaskrup" w tym przypadku rozdzielacz dodatkowy RBS podłączony jest szeregowo za rozdzielaczem tym co masz w plecaku czyli najpierw działa podnośnik następnie gniazda zewnętrzne (kiper)a następny w kolejce jest RBS i jeżeli go nie używasz to olej przez niego przepływa i wraca jak to nazwałeś do zlewu jeżeli zaś przestawisz dzwignię na RBS olej idzie na gniazda zewnętrzne więc po co ci ten zawór odcinający jeżeli chcesz fotki podaj maila na PW pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

pracowałem kiedyś na układzie w którym RBS był podłączony bezpośrednio pod pompę konkretnie do tego przewodu co z pompy do plecaka z lewej strony biegnie. i jak pracował RBS to trzeba było zablokować podnośnik listwami i ustawić dźwignie na podnoszenie bo w przeciwnym razie olej przez rozdzielacz se przelew robił i nie pracował. to samo było przy pracy z podnośnikiem olej przez RBS se przelew robił(stąd ten zawór).

I nurtuje mnie to w tym przypadku bo fabryczny rozdzielacz jest bardziej "pogmatfany" i czy po dopięciu do niego na koniec RBSa ciśnienia nie "ucieknie". Jednak pewny nie jestem, jeżeli ty masz tak zrobione i działa to była by dobra alternatywa bo sam mam RBS pod jedno złącze podpięte i przy pracy oboma szybko złączami muszę zaworem RBS odcinać.

Reasumując; wg twojego układu dopięcie rozdzielacza pozwala korzystać ze wszystkich pozostałych opcji jednocześnie bez żadnych blokad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

jak możesz to wyślij mi lukasbmw3[małpa]o2.pl

masz może gg bo bym chciał o perę ewentualnych szczegółów zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

Mnie tez interesowało podłączenie RBS i mam pytanie do kolegi "mercedes250d" gdzie są te wyjścia na RBS z głównego rozdzielacza, bo nie widzę tam żadnych zaślepek. Słyszałem też że w wersjach bez RBS rozdzielacz główny jest do RBSa przystosowany, ale w korpusie podnośnika nie ma do tego otworu. TO wyjście gwintowane występuje tylko w wersji z RBSem. Może dlatego nie mogę znaleźć wyjścia na dodatkowy rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel30    0

"Merc"kasiulek1988-20@tlen.pl na tego e-maila przyślij mi te fotki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SpaceJockey    13

Witam, jak możesz to mi też prześlij te foty na rtvcel@gmail.com pozdro.


Public Enemy #1
Kocham Schranz i H4RdT3chN0
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ja też proszę o fotki na ldobrogowski@wp.pl jeżeli to nie stanowi problemu

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staslas    0

jeśli by się dało też bym prosił o te fotki bo u mnie nie ma z przodu plecaka żadnej zaślepki z góry dziękuje mój e-mail : STASLAS@BUZIACZEK.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Ja u siebie w 914 też zamontowałem rozdzielacz 2 sekcyjny od cyklopa. Z jednej strony podłączasz wlot a z drugiej powrót! (Chłopaki napisali już gdzie się wpiąć w hydraulikę) I wtedy z dołu są 4 wyjścia na węże, które się wyprowadza do tyłu i przykręca do nich szybko-złącza. Rozdzielacz ja mam umieszczony po lewej stronie w kabinie pod podłogą tam gdzie jest taka dziura (koło linki od 4x4) bo tam on idealnie pasuje. I tam też mam 2 wajchy do sterowania tym rozdzielaczem. Łącznie mam 7 wyjść z czego 1 powrót i nim nie mogę sterować. Koszt rozdzielacza po regeneracji ok 300zł plus węże i końcówki, kolanka i przejściówki razem niecałe 500 zł. Jakieś pytania? Piszcie.... Zamierzam zrobić poradnik ze zdjęciami krok po kroku jak to zrobić. Byłby ktoś zainteresowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

witam czy ktos z was zakladał dodatkowy rozdzielacz do ursusa c 385 jak to podłaczyć jak sie sprawuje i jaka to cena dodam ze rozdzielacz nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam! ja zakładałem dodatkowy rozdzielacz jakiś m-c temu do 912, koszt z założeniem 500 zł, chyba że sam założysz to myślę ze w 400 spokojnie się zmieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

no to od początku. Ja zakładałem dodatkowy rozdzielacz bo potrzebowałem 3 wyjścia na hydraulikę do przyczepy zbierającej, i jestem teraz bardzo zadowolony nic złego się nie dzieje, nic nie opuszcza wszystko w najlepszym porządku...jeśli jakie pytania to chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Gdzie się wpiąłeś w hydraulikę, do w drugim ursusie 1634 nie mam pompki wspomagającej i zasilanie jest podłączone z przodu pokrywy podnośnika tam gdzie powinien być zawór od tej pompki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

oj kolego o 1634 to niestety niewiele mogę pomóc, ale w 912 to przy siedzeniu po lewej stronie w podłodze jest taki otwór pod nim się go montuje, przynajmniej tam jest najbliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak ta wygięta rurka od przodu, patrząc w katalogu występuje jeden typ pokryw, więc jeżeli brak rozdzielacza to zasilenie powinno być zaślepione. Może tylko jakieś starsze modele mogą nie mieć wyprowadzenia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj