Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
filip94lemken    122

jak bede w sobote w castoramie to kupie rockworth 360l/min, 10 bar, 1cylindrowy za 850 (mam spawarke z tej firmy i jestem zadowolony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Trochę odgrzebany temat, ale nie będę zakładał nowego. Mianowicie planuje zakup sprężarki/kompresora do małych remontów maszyn, pompowania kół itp. Jakie firmy polecacie tak do ceny max 1000zl z osprzętem, takich zestawów na allegro jest pełno, tylko nie wiadomo co wybrać aby pochodziło to trochę... Może ktoś z Was będzie mi mógł polecić którąś z nich.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

asharot dlaczego 3JW60 są złe?


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wcale nie są awaryjne, znajomy ma parę lat 3jw60 i mówi że sprzęt super i jest dosyć cicha. Wystarczy zalać dobrym olejem, kupić wentylator pokojowy taki stojący żeby chłodził cylindry, i zamiast filterków założyć jeden duży papierowy od samochodu i musi chodzić. Ja też taką mam od niedawna ale kupiłem z skr-u i muszę kupić zawory, bo ktoś wszystkie powyjmował.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

jak podnieść ciśnienie na bezpieczniku? Mam obecnie 6atm a do 7 atm chciałbym podnieść ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Chyba chodzi o regulator ciśnienia,ciężko powiedzieć jak się go nie widzi.

Przeważnie jest regulacja śrubą.

kręciłem w jedną i drugą stronę i dalej na 5atm odcina prąd. Zrobie foto w wolnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Rozejrzyj się jeszcze trochę za innymi.Tą pojemność z takim silnikiem powinieneś taniej wyrwać.Najwyżej nie

będzie tak ładnie odmalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 3jw60. Dzisiaj podczas pracy napompowała 5 atm, potem silnik zmienił głos, zaczął pracować jakby ciężej a z tego "pudełeczka" na silniku zaczęło trochę dymić, więc wyłączyłem i zadowoliłem się tymi 5cioma atm. Co to może być bo się na tym nie znam. Czyżby silnik prosił już o przewinięcie?

 

@Tomi

Żeby podnieść ciśnienie wyłączania sprężarki musisz dobrać się do wyłącznika ciśnieniowego. Regulacji dokonujesz pierścieniem dociskającym sprężynę od spodu. o ile dobrze pamiętam jak mocniej dociśniesz sprężynę tym pierścieniem to ona będzie twardsza i potrzeba będzie większego ciśnienia żeby rozłączyć styki (a jak się mylę to odwrotnie będzie :P).

Regulacja odp. za włączenie kompresora jest z góry, na śrubokręt.

Tak bynajmniej jest u mnie w aspie.

Edytowano przez Felusonidasso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Panowie, i mi nadszedł czas na kupno kompresora. Obecnie mamy od 15 lat kompresor własnej produkcji, zbiornik o poj. około 60L, silnik dość spory ale nie potrafię określić jego mocy, sprężarka pochodzi od C-385 a zawór zbijający i reszta osprzętu od c-330. Od jakiegoś czasu zaczął się dziwnie zachowywać, mianowicie nie dobija powyżej 4 bar, w ogóle długo nabija powietrze, a jak już nabije to szybko uchodzi, podejrzewam co może być przyczyną, ale raczej nie zdążę tego naprawić ponieważ mój brat który nie dawno wyprowadził się na swoje nabrał na niego okropnej chęci. Więc uznaliśmy z ojcem że mu go damy i on go doprowadzi do kultury dla siebie, a sobie kupimy coś nowego. Dodam, ze mimo niezbyt okazałych parametrów przez te lata sprawował się świetnie, a malowane było nim bardzo dużo. Jeśli chodzi o kompresor którego będę szukał to chciałbym żeby miał co najmniej 100 litrów pojemności a sprężarka żeby biła do około 10 bar z uwagi na to że zakupiłem sobie ostatnio klucz pneumatyczny do odkręcania kół itp.Cena to około 600-700zł Jakie modele możecie mi polecić opierając się na własnym doświadczeniu? Prosze o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fuciu    0

Najbardziej liczy się wydajność i czym większa butla tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

 

chciałbym zbudować sprężarkę teraz mam pytanie co myślicie o tym http://allegro.pl/po...2165630585.html , http://allegro.pl/ko...2178331653.html , http://allegro.pl/sp...2190672999.html która będzie najlepsza i czy opłaca się z tego budować kompresor będzie używany sporadycznie ( pomalować przyczepę czy ciągnik przedmuchać kombajn )

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Scarface

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mam problem z 3jw60. Dzisiaj podczas pracy napompowała 5 atm, potem silnik zmienił głos, zaczął pracować jakby ciężej a z tego "pudełeczka" na silniku zaczęło trochę dymić, więc wyłączyłem i zadowoliłem się tymi 5cioma atm. Co to może być bo się na tym nie znam. Czyżby silnik prosił już o przewinięcie?

 

@Tomi

Żeby podnieść ciśnienie wyłączania sprężarki musisz dobrać się do wyłącznika ciśnieniowego. Regulacji dokonujesz pierścieniem dociskającym sprężynę od spodu. o ile dobrze pamiętam jak mocniej dociśniesz sprężynę tym pierścieniem to ona będzie twardsza i potrzeba będzie większego ciśnienia żeby rozłączyć styki (a jak się mylę to odwrotnie będzie tongue.gif).

Regulacja odp. za włączenie kompresora jest z góry, na śrubokręt.

Tak bynajmniej jest u mnie w aspie.

 

Dlaczego zaraz czarny scenariusz, odkręć te pudełeczko na silniku to się przekonasz, może w wyniku tego że miał ciężko, upalił się kabelek co idzie do śrubek przyłączeniowych, jak nie odkręcisz to się nie dowiesz. Tam jest chyba na styczniku z przekaźnikiem od włączania wyłącznik termiczny do ustawiania na płaski śrubokręt przy jakim Amperażu ma się wyłączyć silnik.

Mam taką samą sprężarkę (3jw60) i jestem z niej jak na razie zadowolony. Kupiłem do remontu za grosze, zawory i cylinder do wymiany był i śmiga. Ale powinna mieć silnik dwubiegowy, bo przy ruszaniu z miejsca jeżeli w butli mamy pow. 7atm to ma trochę ciężko.

Tomiemu dobrze wyjaśniłeś jak rozluźniamy ta sprężynę to potrzeba mniej siły/ciśnienia w butli na rozłączenie silnika.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A i nie warto patrzeć na to ile ma tłoków tylko na ogólną wydajność w l/min i poj. butli, 3 czy 2 tłokowa może mieć mniejszą wydajność jak 1 tłokowa. W zakładzie gdzie robią koła od tirów widziałem butlę 1000litrów a na niej sprężarka 1 tłokowa ale tłok był w niej jak wiadro jak powiedział właściciel.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Srednio pistolet do malowania potrzebuje koło 200l/min, do konserwacji już nawet ponad 250. Przejrzyj sobie na necie jakie w przyszłości możesz podłączać do niego narzędzia i ich zapotrzebowanie na powietrze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj