Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

W Grene masz włoskie Fini a w Karbie też są Fini wspomniane przezemnie Metabo no i Einhelle. Jak popatrzysz na ceny to się szybko zorientujesz, że za jednotłokową sprężarkę ze zbiornikiem 50l trzeba dać ok. 1000zł. Te 100l/min to może nie jest dużo ale z powodzeniem wystarcza do malowania, pompowania przedmuchiwania itp.

Ja nie chcę Cię naciągać na drogi sprzęt ale uważam, że na te tanie kompresory z allegro szkoda poprostu pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

ja sie chce poprostu dowiedziec jaki najtanszy dobry kompresor mozna kupic do malowania i czasami pryskania utwardzaczem i lakierem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Eurotec 50L, dla amatora wystarczy.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Co to za propozycja to Metabo. W opisie 2KM, na fotce 3KM, to tez chińczyk. Na ich stronie jest napisane Szanghaj i jest flaga chińska.

Jeśli masz dobre akcesoria to takie coś

http://allegro.pl/item908443460_kompresor_sprezarka_24l_jakosc_2_4kw_olejowy.html

Hehhehhe ale mnie kolego rozbawiłeś. Nie wiem na jakiej stronie byłeś ale napewno nie była to strona Metabo. Metabo to górna półka jeśli chodzi o pneumatykę, może nie najlepsza ale napewno jedna z najlepszych firm na świecie. Przeczytaj sobie historię firmy http://www.metabo.pl/Historia.19220.0.html .Metabo ma tyle samo wspólnego z Chinami co Hitachi czy Makita czyli zupełnie nic. Co do tej aukcji to sprzedający wystawił sprężarke z serii Basic a fotkę dał od sprężarki z serii Power ale to już pomyłka sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

:lol:to prawda metabo to jedna z wiodących firm na świecie. W naszym kraju nie jest tak popularna jak np bosch czy makita ale narzędzia tej firmy są w pełni profesjonalne i co do ich wykonania i pracy wg. mnie nie można się przyczepic

jedyną wadą tych narzędzi jest ich dość wysoka cena,ale produkty są jak najbardziej godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

O tu, struktura przedsiębiorstwa

http://www.metabo.pl/Struktura-przedsiebiorstwa.19224.0.html

Po co jest ten oddział w Chinach, czy po to by z Niemiec wysyłać tam swoją produkcję. Dyskusja była o sprężarce, a takich z identycznymi kompresorami mogę pokazać kilka lecz z innymi nadrukami i tabliczkami.

Podam inny przykład: TOYA, to produkt bee, YATO, to już dobre, a przecież to ta sama firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompresor tej firmy i polecam GUDE

http://www.allegro.pl/item907439382_niemiecki_kompresor_olejowy_gude_50l_2_5km_10bar.html

 

http://www.allegro.pl/item920488525_kompresor_50l_dwucylindrowa_gude_tylko_799_zl.html

 

 

 

http://www.allegro.pl/item920839201_nowa_sprezarka_kompresor_gude_50l_10bar_1_85kw_fv.html

 

 

 

http://www.allegro.pl/item920768807_nowa_sprezarka_kompresor_gude_24l_1_1kw_8bar_fv.html

 

sam jestem bardzo zadowolony z gude a wydajnośc ma zaje..... a najfainiejszy jest ten 2 cylindrowy nie kupuj żądnych EUROTEC ani nic tego typu szkoda kasy kup GUDE niemiecka precyzja grube zbiorniki i wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

:D

O tu, struktura przedsiębiorstwa

http://www.metabo.pl/Struktura-przedsiebiorstwa.19224.0.html

Po co jest ten oddział w Chinach, czy po to by z Niemiec wysyłać tam swoją produkcję. Dyskusja była o sprężarce, a takich z identycznymi kompresorami mogę pokazać kilka lecz z innymi nadrukami i tabliczkami.

Podam inny przykład: TOYA, to produkt bee, YATO, to już dobre, a przecież to ta sama firma.

Słuchaj kolego jeśli nie miałeś do czynienia z produktami firmy Metabo to nie wypisuj głupot. Wpisz sobie w google "metabo" i poczytaj opinie użytkowników, idź do sklepu z profesjonalnymi narzędziami i popytaj. Nie zdziwie sie jak napiszesz, że takie firmy jak Hitachi, Hilti czy De Walt to też Chińczyki. Co do tej fabryki to i może mają takową w Chinach ale czy takie firmy jak Bosh czy Stihl nie produkują w Chinach??? Ja mogę tylko powiedzieć że mam sprężarke i szlifierkę kątową firmy Metabo i były one wyprodukowane w UE. Co dotego, że możesz pokazać takie same kompresory z innymi tabliczkami to nie będę się kłucił bo nie przeglądam sprzętu nadającego do wieszania obrazków na ścianie czy pompowania rowerów :D ale wiem, że chińczycy produkują wierne kopie (oczywiście podłej jakości) markowego sprzętu. Porównaj sobie silniki Honda gx160 i Kipor kg160 i mi odpowiedz czy to Honda sprzedaje chińskie silniki ze swoja naklejką czy chiński Kipor podrabia Honde??? Dodam, że Honda zabroniła swoim dealerom sprzedaży produktów Kama Kipor pod groźbą zerwania współpracy. Takich przykładów mógł bym podać wiele ale to ani miejsce ani czas na taką dyskusję.

Wracając do tematu to nie będe juz namawiał do kupowania drogiego markowego sprzętu który jak twierdzi zorzyk2 jest podróbką chinskich produktów. LUDZIE KUPUJCIE NA ALLEGRO I NA BAZARACH TANI SPRZĘT I CIESZCIE SIĘ ICH NIEZAWODNOŚCIĄ FUNKCJONALNOŚCIĄ I DŁUGOWIECZNOŚCIĄ :D Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Jaką poleciłbyś sprężarkę średniej klasy do klucza i malowania w granicach 1000 do 2000 pln? 3 fazowa? 90 litrów wystarczy? Przepraszam za podpięcie, to też o sprężarkach.

czy takie fini?

http://air-com.com/sprezarki_tlokowe_fini_z_serii_partner-partner100102_3t.html


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zależy co chcesz malowac,do malowania np. aut potrzeba ok.500l/min.i tak u mnie za taki nowy kompletny kompresor trzeba dac ok.5000 a za sam kompresor od 1600zl.może poszukać jakiegoś uzywanego WANa takim już można bez obaw malowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Aut nie chcę malować, tylko maszyny, raz na ileś lat ciągnik, piszesz o bardzo dobrej ale niestety drogiej, nie mogę tyle przeznaczyć na sprężarkę. A jak używana, to gdzie kupić nie wypracowaną.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Metabo może i miało historię, ale teraz to tylko firma sprzedająca chińszczyznę. Mimo wszystko te chińskie kompresory są w stanie zarobić na siebie więc zakup nie jest całkiem do d.. . Jednak niech ktoś sprubuje używać takiego 8 godzin dziennie - sądze że niektóre tygodnia nie wytrzymają. Co innego np polski WAN - taki który chodził 20 lat napewno pochodzi następne, ewentualny remont nie będzie drogi bo części są produkowane do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Witam! 4 lub 5 lat temu kupiłem na złomowisku sprężarkę od agregatu chłodniczego ze Stara i 100 litrowy stary zbiornik na gaz do samochodu.Zmontowałem to wszystko do kupy dodając 1,5kW silnik elektryczny.Pierwsza próba pompowania- 27 atmosfer.

Od 0 atm. do 12,5 atm-4min.- zbiornik 100 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Co się tak gotujesz. Chciałeś potwierdzenia o chińskim pochodzeniu produktów Metabo, to masz. Do profesjonalnej roboty nikt by nie polecił tego produktu z linku. Do okazjonalnej jest masa do wyboru. Do pompowania kół i sporadycznego podmalowania kupiłem sobie w Makro( bez akcesori), trzeci rok i działa. Lakierować auto jeżdżę do lakiernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Jak masz byle jak omalować to lepiej wogóle nie malowac tego bo jeszcze gorzej wyjdzie .. ;[

a co do tematu to lepiej kupic firmowo nie miec potem problemów ja mam METABO LT 60 mała troche ale jak chodzi naet pare godzin czasami przeznie w żniwa jak kombajn nią przedmuchuje to nawet nie bardzo się grzeje tylko cena troche jest droga bo trzeba za takie coś 1100zł wywalić ;[ ;[ Ale polecam mam 5 lat i jest super :(


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Znajomy zrobił tak. Połączył równolegle dwie tanie sprężarki ze zbiornikami 25l i lakierował swoje cięzarówki- wywrotki, a normalnie używa je pojedynczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Dokładnie im większa pojemność tym lepiej. My mamy sprężarkę 240L i 3 lata chodzi. Nie pamiętam ile daliśmy ale coś ok. 1000 zł po znajomości. Chodzi jak na razie super. Wymieniliśmy jedynie przewody bo już się przetarły. Rok temu remontowaliśmy przyczepy i przy malowaniu spokojnie dala rade. Służy głównie do pompowania opon, a nie kiedy nawet nią sprzątam ciągniki. Chwila moment robi się czysto na wycieraczkach ;[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A czy firma BASS POLSKA poza nazwą ma coś wspólnego z Polską ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj