Polecane posty

Kaszlak79    749

Dziwne, bo w opisie aukcji napisane że używany. Jeśli nowy a są części dostępne to bym brał, maszyna będzie na lata. Zawsze będzie lepszy niż chińczyk czy 3jw60, który sam zresztą posiadam  ;) . Tylko wedle tabliczki znamionowej http://www.henrik-winter.de/Ebay/Bilder_2011/GERA_Kompressor_A2HV1-80-105ERP-02.jpg on ma zapotrzebowanie mocy 5,3 kW (więcej niż w opisie aukcji), czeka Cię więc raczej wymiana silnika żeby maszyna osiągneła swoją maksymalną wydajność. Dowiedz się jaki to konkretnie model sprężarki bo nic nie jest napisane w aukcji. Jeśli to ten https://www.google.pl/search?q=2hv1+80+105&client=opera&hs=Ob9&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2XoFVa7aLsz1UsnygqAD&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1366&bih=670 to sprężarka napędza maszynę słusznej wielkości  ^^ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris7530    6

Kolego Kaszlak ale ta tabliczka jest z jakiegoś innego modelu,fakt że niema na zdjęciach tabliczki z tej sprężarki ale na tej którą pokazujesz nie zgadza się wydajność 31m3/h  ani waga 78 kg kompresora.Gościo przea telefon sam przyznał ze jest 18m3/h a nie jak napisał 20.Ale wczoraj nie mógł mi wysłać fotek bo nie było go już w miejscu gdzie leży  kompresor,a dziś gdzieś miał pojechać,czyli jakieś konkrety będę wiedział jutro.Znalazłem na nienieckim ebay identyczny sprzęt o parametrach podanych przez sprzedającego i narazie tego się trzymam.Mam do niego 80 km. więc najprawdopodobnie jak będę jutro miał fotki tabliczki to do niego śmignę i ''sie zobaczy''.Odnośnie chińczyków to fakt można mieć taniej o połowę ale mi nie oto chodzi,bardziej zależy mi na oryginalności i porządności sprzętu a 3 czy 4 stówki nie mają dla mnie żadnego znaczenia.Tak sobie jeszcze kombinuję czy by jakiejś niewielkiej piaskareczki do niej nie kupić. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Do 300 l/min piaskarka ?

 

Jeżeli piszesz że 3-4 stówki to nie różnica to poszukaj bo w cenie 2 000 zł można już coś fajnego kupić i wyjdzie taniej niż robić samemu.

 

Miałem znajomemu robić sprężarkę miał pompę Wan-a pozostałe rzeczy trzeba było dokupić i kupił kpl. sprawną sprężarkę (wydajność do 10 bar 280 l/min) z pompą wan-a za 500 zł, a tą którą miał dostałem w prezencie.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris7530    6

Wiesz,ja nie muszę specjalnie nic innego kupować mi tylko potrzebny jest jakby Ci to dostępnie wytłumaczyć trwała pompa sprężarkowa.Zdejmuję ze swojej jednocylindrowy zużyty kompresor i w to miejsce montuję nowy.Co do piaskarki celowo napisałem ''piaskareczka'' taka ot bardziej żeby mieć niż jakieś wielkie konstrukcje piaskować,od czasu do czasu np.felgi w dostawczaku wyczyścić lub jakiś drobny element.Ale to się zobaczy jak to wyjdzie w czasie.

P.s. 2-3-stówki do 750zł bo na tyle jest ustalona narazie cena to nie 2 tyś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie jest moje zdanie, bo chińczyki nadają się najwyżej do napompowania kilku kół w ciągu roku, a nie do normalnej pracy. Poza tym jakość materiału w latach 70 czy 80 była dużo lepsza niż teraz, więc nawet używana maszyna z tamtych lat popracuje dłużej niż dzisiejsza nowa. A o tym dorabianiu części pisałem dlatego, że 15 km ode mnie są zakłady, które są w stanie dorobić każdy cylinder, tłok, pierścienie, czy zawory. I to za niezbyt wygórowaną cenę. Np. kolega ostatnio kupił uzywaną sprężarkę produkcji DDR za 900zł z przesyłką o wydajności 2,7m3/min. Budżet jaki zakładał na kupno pompy to 3000zł. I przeliczył sobie w ten sposób, że nawet jak do tej, którą kupił dołoży te 2100zł w remont to i tak będzie dobrze bo zmieści się w zakładanym budżecie. A sprzęt okazał się w idealnym stanie, zero zużycia. No i ma sprężarkę made in Germany, która spokojnie go przeżyje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kolego Kaszlak ale ta tabliczka jest z jakiegoś innego modelu,fakt że niema na zdjęciach tabliczki z tej sprężarki ale na tej którą pokazujesz nie zgadza się wydajność 31m3/h  ani waga 78 kg kompresora.Gościo przea telefon sam przyznał ze jest 18m3/h a nie jak napisał 20.Ale wczoraj nie mógł mi wysłać fotek bo nie było go już w miejscu gdzie leży  kompresor,a dziś gdzieś miał pojechać,czyli jakieś konkrety będę wiedział jutro.Znalazłem na nienieckim ebay identyczny sprzęt o parametrach podanych przez sprzedającego i narazie tego się trzymam.Mam do niego 80 km. więc najprawdopodobnie jak będę jutro miał fotki tabliczki to do niego śmignę i ''sie zobaczy''.Odnośnie chińczyków to fakt można mieć taniej o połowę ale mi nie oto chodzi,bardziej zależy mi na oryginalności i porządności sprzętu a 3 czy 4 stówki nie mają dla mnie żadnego znaczenia.Tak sobie jeszcze kombinuję czy by jakiejś niewielkiej piaskareczki do niej nie kupić. :rolleyes:

 

Racja, mój błąd. To wychodzi nie 500 a tylko 300l/min, o tej wydajności można kupić nowy kompresor z gwarancją na "jednym z popularnych portali aukcyjnych ;) ", o których sprzedający piszą że są 100% produkcji włoskiej. Nie wiadomo jednak jak takie pompy w praktyce się sprawują ... -_-

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli ma faktycznie 240 l/min na wydechu to do klucza pneumatycznego 1/2" wystarczy do większego troszkę może być mały zbiornik. Kuzyn wan-em 280 l/min i zbiornikiem 180 l działa nawet kluczem 1".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Witam, jaki byście mi polecili kompresor z butla 50l ? Zainteresowały mnie takie kompresory jak:

 

-Ripper:  390l na ssaniu, silnik 2,2 kw, butla 50l, 2 tłoki na V.  http://allegro.pl/kompresor-olejowy-50l-sprezarka-2-tloki-390l-m-kit-i5360756006.html
-Airpress hl425/50l: 425l na ssaniu, silnik 2,2kw butla 50l, 2 tłoki na V. http://allegro.pl/airpress-kompresor-hl-425-50-50l-425l-min-3-0-km-i5185414708.html

-Airpress hl325/50l: 325l na ssaniu, silnik 1,8kw , butla 50l.  http://allegro.pl/airpress-sprezarka-hl-325-50-50l-325l-min-8-bar-i5185194533.html
 

Jeśli  żaden z tych 3 nie jest wart  zakupu to co polecacie? w  kasie 600-900zł.  Interesuje mnie kompresor głownie do pompowania, przedmuchiwania, może jakiegoś malowania czasem ciagnika czy maszyn. Ile potrzeba  litrów na ssaniu a by szlo fajnie pracowac?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wartość na ssaniu *ok. 65% i mamy teoretyczną wydajność na wydechu, jeżeli te parametry są realne to do wyżej wymienionych prac sporadycznie wystarczy (od czegoś trzeba zacząć).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Miałem takiego malego butla 24l ale zakonczyl zycie ciezko ma nabic 3-4 bary. No to zakupie coś z tych tych 3 ;). Co myślicie o tawotnicy pneumatycznej ? Głownie do smarowania kombajnu byla by wykorzystywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Szkoda kasy na tą smarownicę - powody: dobra = droga a tania = do d... Lepiej zainwestuj w porządną ręczną lub jak masz pomocnika to nożną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Nożna  odpada bo są potrzebne 2 osoby ;) a reczne  mam, jedna  z czasów PRL na sztywnej rurce a druga z Yato na weza. Wracajac do kompresora który z tych  3 wybrac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jak to się sprawuje?? Bo szybko zrozumiałem, że przy koparce druga smarownica na wymianę znacznie ułatwia życie, a ta ma akurat słuszną pojemność i marka już jako taka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Snajper20 za 600-900 to kupisz ładną sprężarkę Van jak dobrze poszukasz. Mam 3 Vany(jedną 120l i dwie 400l) i na żadnego nie narzekam, cicha praca, bezawaryjne, jak piaskuje to jedna jest nie daje rady, ale dwie to już idzie. Na twoje potrzeby(te co napisałeś) Van wystarczyła by w zupełności. Nie polecam tych nowych, szczególnie małych wynalazków, znając życie zepsuje się już na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Jak za ta kase to smarownica calkiem dobrze sie sprawuje, czasem sie tylko zapowietrzy i to jest wkurzajace ale to kazda tak ma jak sie smar konczy albo zle sie ubije. Z uzywanych kompresorow nic fajnego nie znalazlem.... Same jakie trupy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak się dobrze zakręcisz to coś dobrego znajdziesz. Pierwsza sprężarka to była mała 120l kupiona z hydroforni(w szkole) i sami kazali podyktować cenę, no to wiadomo kupujący chce kupić tanio, no to 500 i się zgodzili bez targowania. Dwie 400 też kupione za grosze(nie na złomie, od właścicieli). Wystarczy że dobrze poszukasz, pytaj po okolicy i znajdziesz. Wszystkie trzy jakie mam były znalezione w ten sposób. Jakieś wynalazki samorobne to sobie daruj-takie jest moje zdanie, Ty możesz mieć inne.

Gdyby nie były kupione tak tanio to bym nie miał aż trzech, ale były za grosze no to są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Samoróbki w 98% sa wykonane tak ze strach tego używac, wyglądają jak  kupa złomu ;) Ceny  3jw60 na  OLX w taki fajnym stanie  to tak miedzy 1000-1200zł trzeb aby dac; ) jeden minus tego ze sa one duze; )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Fakt może są i duże, ale jak już gdzieś pisałem kuzyn posiada taką o którą nikt za wiele nie dbał i nadal działa sprawnie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Co do 3jw60 - na 500-700 zł to może i warto ale nie za 1000 i w górę. Wcale one takie specjalnie dobre nie są. Często potrafi wywalić zaworki. Wydajność też nie specjalna. Myślę że już lepiej zainwestować w porządne serducho a resztę skompletować samemu. Takie rozwiązanie przynajmniej będzie wydajne i posłuży długo lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja kupiłem 3jw60 właśnie za 700zł, 600zł pochłonął remont. Ta sprężarka żeby dobrze działała, musi mieć dodane dobre dodatkowe chłodzenie i lepsze filtry powietrza. Wydajność rzeczywista mojej to ok. 250l/min., do drobnych rzeczy wystarcza, ale o wydajnych narzędziach pneumatycznych tylko można pomarzyć. Nie zapominajmy, że te maszyny mają po 30 i więcej lat... Według mnie, na nieduże gospodarstwo jest to dobra alternatywa dla chińczyka za tą samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak już gdzieś pisałem kuzyn 3jw60 kupił za 500 zł kompletną z silnikiem 1,5kW i zbiornikiem 180 l, zasila głównie klucze pneumatyczne 1/2" do 1" przy kluczu 1" trzeba poczekać nieraz na powietrze ale to głównie przy odkręcaniu kół od ciężarówki - oczywiście nie na skalę przemysłową.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale pamiętajcie, że głowice w 3jw60 to nieporozumienie. Najlepiej szukać takiej, która ma zawory w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj