Polecane posty

Darpol    18

Z tym chińskim badziewiem jest jak w ruletce trafia się kilka procent takich egzemplaży które pracują w miarę przez kilka lat ale reszta rozlatuje się po kilku dniach ale czego można się spodziewać po sprzęcie za 200-300zł, gdzie producent jest kilka tys. km a więc transport do polski,prowizje importera, hurtownika ,sklepu to co najmniej połowa ceny więc wartość produktu to 150zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMichal900    8
Napisano (edytowany)

Zakupiłem sobie takiego małego http://allegro.pl/kompresor-24l-olejowy-sprezarka-germany-zestaw-i3943827649.html i zobaczymy co będzie. Zgadzam się z tym że jest to mała wydajność ale mi wystarczy bo będzie używany on sporadycznie. Ma gwarancje na 2 lata to za tą cene 2 lata to i tak nieźle. Mam kilka pytań związanych z malowaniem bo mi sie szykuje remoncik ;p.

1. jakiego typu trzeba kupić farbe? normalną czy specjalną jakąś?

2. farbe trzeba czymś rozcięczyć? Jak tak to czym i jaką gęstość ma mieć farba?

3. do malowania jakie ciśnienie ma być? Max 8 bar czy mniejsze?

4. po zakończeniu malowania jak należy wyczyścić pistolet? nalać rozpuszczalnika do pojemnika i wypsikać go?

Za wszystkie odpowiedzi które napisaliści i napiszecie Wielkie Dzięki koledzy.

Edytowano przez MrMichal900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458
Napisano (edytowany)

1. Jak chcesz dobrze pomalować to akryl a jak byle by było to Śnieżka

2. Rozcieńczasz rozpuszczalnikiem, a co do gęstości to musisz sam wypróbować, na odległość ciężko wytłumaczyć

3. Zależy od pistoletu, 4-5bar starczy

4. Do mycia pistoletu najlepszy jest rozpuszczalnik nitro lub benzynka ekstrakcyjna. Tak jak mówisz, lejesz do pistoletu i psikasz.

 

 

 

Zaraz będą ostrzeżenia za pisanie nie na temat.

Edytowano przez Elektrotechnik

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458
Napisano (edytowany)

@Elektrotechnik, było pytanie to odpowiedziałem, jak bym napisał żeby skopiował do innego tematu to przecież i tak byłby post. @MrMichal900 popraw link, bo nie można nawet obejrzeć Twojego nabytku.

 

 

 

 

Od tego jest funkcja raportuj. Resztą zajmie się moderator. A takie pisanie tylko zaśmieca temat.

Edytowano przez Elektrotechnik

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182
Napisano (edytowany)

sprężarka z odzysku,prawie 800 litrów na minute

 

 

 

Kolego, popraw ten link do zdjęcia, bo to można podpiąć pod reklamę konkurencyjnego forum i będę zmuszony usunąć post, a Ciebie odpowiednio nagrodzić.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

I to można nazwać sprężarką. Po godzinie pracy nią, pewnie nawet nie spojrzałbym na mojego Einhella.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zbiornik jest atestowany, na ciśnienia wodno powietrzne, i to ze nie ma tam wody jakoś szczególnie nie zmienia jego atestu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam jaka sprezarke kupic do malowania maszyn jakiej firmy i z jaka moca będzie sporadycznie uzywana ale czasem może się przydac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    42

Też szukam jakiejś sprężarki do malowania rzeczy z gospodarstwa myśle że ok 1000zł trzeba dać za taki amatorski kompresor żeby dało się malować ale jest tego w ch*j i nie wiem co wybrać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Jaki masz pistolet niskociśnieniowy, bo przy tych pistoletach to trzeba dużą wydajność sprężarki.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Takich jak podał w linku trzeba by podłączyć z osiem do jednego pistoletu HVLP żeby szło nim malować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Zakupiłem ostatnio kompresor o wydajności 100l/min i butli 50L. Malowałem wczoraj nim to strasznie ciśnienie spada i nie może dobić, muszę co chwilę się zatrzymywć żeby dobiło chociaż do 5 bar. I tak się zastanawiam czy jest coś z nim nie tak czy po prostu one są takie słabe ?Jak myślicie ? Malowałem pistoletem odyszy 1.5. sprężarkę z 3P i tak się zastanawiam czy jej czasem nie założyć.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czego się spodziewałeś? Do takiego pistoletu potrzeba co najmniej 250 l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja mam 3jw60, dałem za niego 700zł. Za te pieniądze o tej wydajności ciężko coś znaleźć. No i który współczesny kompresor tej klasy wytrzyma 39 lat pracy ... Części są wciąż dostępne, są firmy co robią remonty główne. Do amatorskich zastosowań wystarcza spokojnie. Dobrze jest dodać chłodzenie i lepszą filtrację powietrza na wejściu. Osobiście polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze jest dodać chłodzenie i lepszą filtrację powietrza na wejściu.

Tylko, że chłodzenie powietrza na wejściu w niczym nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Chodziło mi o chłodzenie sprężarki wymuszone wentylatorem sterowane przekaźnikiem no ale napisałem tak, że można zrozumieć chłodzenie powietrza na wejściu :P . Dzięki temu zawory w głowicach dłużej wytrzymują (chyba najsłabszy punkt tych maszyn). Co do powietrza zasysanego to, jak pisałem powyżej, musi być lepiej filtrowane, bo ryginalne filtry to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Podepnę się pod temat bo szukam właśnie jakiegoś kompresora, ma mieć pojemność 100l i zasilanie 400V.

Mam kilka na oku, co o nich sądzicie ?

 

http://allegro.pl/ko...4509380931.html - najtańszy, ale niby największa wydajność

http://allegro.pl/ko...4477387083.html - cenowo i wydajnościowo po środku

http://allegro.pl/ko...4512053995.html - najdroższy, ale i najniższa wydajność

http://allegro.pl/kompresor-powietrza-100l-690l-min-8bar-4kw-400v-i4528114709.html - ten podobny do pierwszego ale droższy

 

Chodzi o to żeby był możliwie wydajny i odpowiedni jakościowo

Może ktoś z was spotkał się z jednym z wymienionych i może wystawić jakąś opinię ?

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie wygląda do wszystko źle, ale musisz wiedzieć że wszystkie kompresory z linków to chińszczyzna ... Nie wiadomo jak z tymi pompami, ile to wytrzyma. Poza tym silnik, ostatnio zawiozłem ze swojej 3jw60 silnik do naprawy (luzy na łożyskach). Zapytałem czy warto to naprawiać, a facet że jak najbardziej, dziś Polska jest zalana tanimi silnikami z Dalekiego Wschodu, wszystko robione na aluminium, nie wytrzymuje obciążeń. Nie wierz w to co podają opisy aukcji ... Za tej wydajności dobry nowy kompresor musiałbyś zapłacić z 3-4 tys. zł, a kto wie czy nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te z drugiego i trzeciego linku wyglądają na włoskie pompy, powinny być trochę lepsze od tych ryżowców. Ale z tymi wydajnościami to faktycznie mocno przesadzili. Wszystko trzeba podzielić przez dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja jednak myślę że 2000zł to za mało na dobry nowy kompresor i odradzam zakup jakiejkolwiek z linków. Co to za marki Bass czy Kraft&Dele :unsure: . W tych pieniądzach lepiej kup używany i wyremontuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nieprawda.

Ja mam dokładnie takiego samego jak ten za 1,8k i sobie chwalę już z 7-lat.

Maluje,piaskuje i nic z nim się nie dzieje.Szczerze polecam bardziej od jakiegoś starego mało wydajnego złomu typu jw40.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj