Polecane posty

ukasz    58

asharot czym piaskujesz bo ja mam 850 l/min (faktyczną nie na ssaniu) i się nie wyłącza a ta co podałeś to 560 l/*min to włąsnie na ssaniu będzie miała sadząc po mocy silnika


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Za te pieniądze można mieć kompresor o większej wydajności,tak jak przedmówca napisał 560l/min jest na ssącym albo nawet nie ma bo producenci lubią zawyżać oraz niskie maksymalne ciśnienie,

Jeśli lubisz dłubać to polecam zrobić kompresor ze sprężarek typu, HS były one montowane w jelczach,autobusach itd. do 1000 zł zrobisz kompresor oparty na 2 hs 31 które będą mieć wydajność ok 900l/min.wpisz w google "kompresor hs31" i czytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Takim czymś:

http://www.youtube.com/watch?v=bxXZ3OBOtao

 

Wydajność praktyczna tego Expo jest 420l/min.

Wątpię żeby sprężarka z Jelcza miała taką wydajność jak podajesz,jak to zmierzyłeś?

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

kompresor musi być kupiony także będę coś szukał.... tylko tyle tego jest że już sam nie wiem który....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

Tematy połączone.

 

Witam! Mam taki problem: chciałem kupic kompresor do malowania swoich maszyn( amatorskie malowanie i nauka). Myślałem zeby kupic kompresos 24l jednotłokowy. Co o tym sądzicie? Chodzi mi o cos dobrego i nie drogiego

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to rzeczywiście masz problem. Taki kompresor nadaje się tylko do pompowania kół w rowerze. Zbiornik min. 200l i wolnoobrotowa dwucylindrowa sprężarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja swoim Einhellem 24l 210litrów na ssaniu pomalowałem już nie jedno. Jest to co prawda zwykła jednotłokówka ale to pomalowania czegoś od czasu do czasu wystarczy. Szybkością nie powala ale przy dobrym ustawieniu pistoletu na pewno lepiej niż pędzlem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam aktualnie rozebraną na warsztacie na wzór 2-3 linku i się zaskoczyłem budową, tzn tam jest "tłok" z uszczelnieniem gumowym, jeżeli już coś to solidniej wygląda z 1 linku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Mam takie pytanie, w jednym pomieszczeniu mam sprężarkę i chcę jeszcze do dwóch innych pomieszczeń doprowadzić powietrze, w jaki sposób to uczynić? Zwykłym wężem do powietrza czy potrzeba może zrobić instalację z rur?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Czym większa średnica węża/rury tym lepiej. Lepsza przepustowość a co za tym idzie mniejsza różnica ciśnień między butlą a wyjściem podczas pracy.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Mam takie pytanie, w jednym pomieszczeniu mam sprężarkę i chcę jeszcze do dwóch innych pomieszczeń doprowadzić powietrze, w jaki sposób to uczynić? Zwykłym wężem do powietrza czy potrzeba może zrobić instalację z rur?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Ja mam u siebie rozciągnięty po ścianie zwykły wąż do powietrza i jest dobrze, więc śmiało mogę polecić takie rozwiązanie.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Mam takie pytanie, w którą stronę powinny być obroty w sprężarce VAN 3-tłokowej (400 L)?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Jak dobrze pamiętam to prawe (żeby silnik ciągnął za pasek górą). Ale z punktu widzenia sprężarki to bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMichal900    8

Witam. Mam w olanie zakup kompresora, który miał by służyć do pompowania kół jak i też do malowania. Znalazłem dwa tylko chciał bym was sie spytać, która jest lepsza, lepiej wykonana i która firma jest lepsza. Za odpowiedź zz góry wielkie dzięki.

http://allegro.pl/kompresor-olejowy-sprezarka-24l-3-8km-i3943653208.html

http://allegro.pl/kompresor-powietrza-sprezarka-24l-3-8km-kraftdele-i3943319778.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez znaczenia, którą wybierzesz. Jedna i druga służy w zasadzie tylko do zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to są sprężarki do pompowanie kół w aucie nie mylić z pracą w zakładzie wulkanizacyjnym a ino do użytku domowego. ciężko będzie również cokolwiek pomalować bo wydajność jest zdecydowanie za mała.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Do kół ale raczej w rowerze a najlepiej się sprawdza do pompowania baloników na wesele tylko na takie mniejse bo może z większą ilością sobie nie poradzi.Zresztą cena mówi wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Czemu tak wszyscy ganicie te małe kompresory, sam taki posiadam tylko z butlą 50L (silnik ten sam) i jak na moje potrzeby to w zupełności starcza. Kupiłem go na jesieni i dopiero parę razy powietrza w kole dopompowałem ale w zamiarze mam też pomalować maszyny. W tamtym roku robiłem remont C-330 i pożyczyłem od wujka właśnie taki 24L kompresor i bez problemu pomalowałem ciągniczek. Wujek też trochę rzeczy nim już pomalował, nawet dwa fiaty ducato odnowił, ma ten kompresor już parę lat i działa bez problemu.

Pewnie, że jak ktoś potrzebuje kompresor do codziennego użytku to lepiej dołożyć i kupić coś mocniejszego, bo wiadomo że robota będzie znacznie szybciej szła, ale jak mam go używać parę razy w roku to taki najtańszy sprzęt jest wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj