Piotrekkk

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km

Polecane posty

rzeznik13    287

znajomy jakies 3 miesiace temu przprowadzil nh t 6070 i mówi ze swietny sprzet malo pali zwinny szybki serwis i nie taki drogi

ale powiedz na ilu ha miałby pracować i z jakimi maszynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Jak Deutz Fahr to M610 bo agrotron 130 już nie produkują no chyba że chcesz używanego :unsure:


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napisz coś wiecej, ile chcesz na to poswięcic, co nim bedziesz robil nowy czy uzywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Ciągnik ma być nowy. Cena do 270 tyś brutto! Będzie pracowal na 60 ha w produkcji mlecznej.. Maszyny to narazie plug Overum 4+ wiec moze bedze 5 skib, agregat podorywkowy 3m , agregat+siewnik 3m.. Ogólnie ma to być najwiekszy ciągnik do najwazniejszych prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

a co byś powiedział na fendta 412vario TMS .dobra przekładnia i spalanie dosyć przyzwoite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubj0072    1

w jakiej cenie, według mnie to DF M610 lub NH T6070 plus bo sam mam brac tylko sam jeszcze nie wiem jakiego pozdro napisz wiecej informacj1 :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Jak do 270.tyś. to ja bym polecił JD 6630 albo 6830 w wersji confort. No bo fendt 412 Vario Tms kosztuje grubo ponad 300tyś

 

DF M610Mój odnośnik


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Proponuje DF agrotrona w ful wypasie napewno cie niezawiedzie i spełni twoje oczekiwania radził bym też zamówić jak największe opony to będzie wyglądał na bardzo potężnego byka :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

No tylko wtedy 270tyś nie wystarczy


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr93    1

Ja polecam Valtre T140. Mój kolega ma właśnie taką i pracuje z ładowaczem i sprawuje się bardzo dobrze. Jak na swoją moc jest bardzo zwinny, i mało pali. Tylko koszt takiego ciągnika to ponad 300tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Ja poleciłbym bym MFa 5475 o mocy maks. 145KM. W 270 tys brutto bys się zmieścił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Do 270 tyś brutto.. Może ktoś poprzez swoje propozycje jakimis opiniamy o tych ciągnikach.. I może ktos wie jak wyglada spalanie w JD 6630?.. Najblizej mam do dilera JD i NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

obecnie moze i zmiescisz sie w cenie z 6630, ale bierz pod uwage spalanie JD ktore w wiekszosci przypadkow jest najwyzsze. Kupilbys tez MF 5460 w tej cenie. Wydaje mi sie ze ma lepsza skrzynie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Niedaleko mnie gosciu kupił sobie JD 6830 confort i jak gadałem z nim to sobie chwalił bardzo, miał tylko mały problem z hydraulikom ale serwis z tym problemem raz dwa się uporał.Mówił mi jeszcze że teraz to innego ciągnika by nie kupił tylko JD :unsure:


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie kupilby innego, bo pewnie w niczym innym jak ursus czy mtz i wspomniany jd nie siedzial.

wystarczy, zeby chwile w premium popracowal, to ciekawy jestem czy by nie doplacil :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Ciągnik nie musi być full wyposażony ważne zeby wykonywał dobrze cięzkie prace a do tego sie nie psuł.. Ale skoro mam do wydania 270 tyś to mysle o jakims lepszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

270tyś brutto to za mało na 6630.

Goły 6630 Comfort kosztuje ok 290tyś zł. Jak by ci dawali 20tyś upustu to byś sie zmieścił ale ja bym zawsze licył więcej.

Poza tym warto dopłacić do miękkiej osi, szerszych opon, i tuz + wom jak masz hodowlę bo może się przydać.

6630 Comfort + miękka oś, szerokie opony, tuz, większy zbiornik paliwa i wydajniejsza pompa (81l) bo 63l to stanowczo za mało, kosztuje 270tyś zł ale netto. Brutto to ok 330tyś zł.

Bez tych kilku ważnych dodatków to ten ciągnik jest bardzo skromny jak na taka kase.

A jak byś dołożył 7000zł to by był 6830 z takim samym wyposażeniem zal z pompą 110l.

Dlatego różnica w cenie między nimi jest tak niewielka bo do 6630 jak weźmiesz bak 250l to 6830 już go ma, tak samo z mocniejszą pompą. Więć jak dobierasz kilka potrzebnych dodatków to robi się model większy który juz to ma no i 10KM więcej.

 

Kupujesz ciagnik na 20lat więc dopłać te 60tyś zł bo w gołym Comforcie to cały czas będzie ci czegoś brakowało.

 

A jesli niema mowy o większej kasie to zapomnij o JD i pomyśl o NH napewno z takim wyposażeniem się zmieścisz w kasie.

DF m610 z takim wyposażeniem jak pisałem to jest nawet ciut droższy od 6630.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
@marekgizio

bo do 6630 jak weźmiesz bak 250l to 6830 już go ma

 

W 6830 bak w standardzie ma 200L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Z NH to proponowałbym T6070 Plus lub T6050 RC lub PC pewno się zmieści w tej sumie. Dobrze się sprawują nie dużo palą i jest odpowiedni stosunek ceny do jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ceny do wyposażenia. :D Po drugie nie ma miarodajnych testów, które rozwiałyby wątpliwości odnośnie spalania. Jak już wiele przypadków pokazało nie zawsze łatka przypięta do marki nieodzwierciedlenie rzeczywistości. Poza tym co z tego, że mało pali i słabo ciągnie. Nie kierowałbym się jedynie spalaniem i ceną. Bardziej zawracałbym bym uwagę na rozwiązania techniczne i polecałbym posiedzieć w każdym i zobaczyć co i jak. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Ja po 5 letnimu uztkowaniu Jd 6620 SE nigdy wiecej nie wzial bym ciagnika w podstawowej wersji nawet gdy milabym wziasc 50 tys zl wiecej kredytu.Mozna powiedziec ze mam goly ciagnik.Kupujac dzisiaj wzialbym amortyzowana przednia os,kabine praktycznie najszersze ogumienie i przedni tuz bo teraz sie przekonalem ze tego mi brakuje wiec jesli wybierzesz Jaska to przemysl wyposazenie dodatkowe


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj