Skocz do zawartości
Mareczek78

Filtr powietrza - udoskonalenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Filtr
Jacek23    2

Witam

Czytam i zastanawiam się jak to jest , że przez 20 lat jak miałem Bizona to nigdy nie czyściłem wkładu filtra.

Był tak czysty, że w następnym sezonie często go nie wymieniałem.

Ale w osadniku pod cyklonami codziennie było mnóstwo kurzu.

Raz zdarzyło się źle zamocować tą miskę i dostawało się fałszywe powietrze co zakłóciło pracę cyklonów, wkład był cały zatkany.

Uważam, że przyczyna zatykania filtrów w wielu przypadkach może być uszkodzenie uszczelek miski.

Od 2 lat mam claasa i dmuchanie wkładu jest konieczne codziennie.

hmm ale mnie kusi zrobić te zasysanie z kabiny którą będe zakładał, tylko nie wiem jak będzie z hałasem w środku, czy nie będzie głośniej, może jakieś sugestie użytkowników takiego patentu?

Przyłóż ucho do wlotu filtra ;[ To że będzie głośno to na pewno, ale czy da się to wytrzymać, to już nikt ci nie powie.

K1ROVEZ    0

I co założył ktoś "dolot" w kabinie..? Jak wrażenia?

Po takiej przeróbce będzie głośniej i nie chodzi tu tylko o wrażenia słuchowe i 'wytrzymywanie' tego, ale większy problem (przynajmniej dla mnie) to to, że to zakłóca 'odbiór' pracy kombajnu i wyłapanie ewentualnych nienormalnych odgłosów...

Jednak ja żniwując już teraz tylko na 36ha nie zaglądam do filtrów w sezonie nigdy, raz jeden czyściłem je w trakcie, ale wtedy mój kombajn kosił po około 60-70 rocznie.

Ale sam patent nie jest nowy. Powietrze do silnika zasysane z kabiny miały m.in Mercedesy "Beczki" startujące w rajdzie Safari, właśnie po to aby chronić silniki przed zasysaniem afrykańskiego piachu. Tam powietrze było zasysane przez otwory normalnie przeznaczone na nawiewy, te na środku panelu nad tunelem.

Jeśli ktoś choć raz w życiu jechał W123 to będzie wiedział jak to wygląda... :)

good God damn and other such phrases...

Wiadomość z agroFakt.pl

maldar    12

Ciekawe jak zrobię u siebie zasys z pod daszka czy coś pomoże :rolleyes:

To był żart oczywiście.

Ja u siebie mam w Z056 założony silnik z turbo i orginalny jeden filtr nie dawał rady filtrować zamieniłem go filtrem od autobusu autosan i jest ok

Teraz do filtra zaglądam dwa razy na żniwa a kosze około 70-80 ha rocznie

panczo1922    68

koledzy odświeżam temat:

w tym roku podczas koszenia zauważyłem przed każdym przygotowywaniem kombajnu że jakoś mało kurzu mi sie zbiera na dole w misce od filtra...

tzn zawsze było po dniu koszenia 1/4 miski a teraz ledwo na ściankach się osadza...

co się mogło stać? mniej się kurzy czy jak?:)

dodam że wkład filtra nowy przed sezonem a cały kompletny filtr kupiony w 2011 roku.

na pierwszy rzut oka nie zauważyłem jakiś nieszczelności na wężach dolotowych...

wydaje mi się też jakby kombajn trochę mocniej dymił na czarno podczas pracy...

co to może być?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jacek3p
      Witam Panowie zacząłem czytać i nigdzie nie ma dokładnie opisane ale możliwe to jest na pewno a mianowicie chodzi mi o hamulce bębnowe hydrauliczne w moim bizonie z056 Od czego dokładnie pasują i żeby było jak najmniej przeróbek i prosiłbym jeszcze o fotki tego dzieła jeśli ktoś ma i z góry dziękuję
    • Przez Tomek7G
      mam pytanie do znawców - czym różni się SW 400 z turbem od silnika 6CT107/R4 znanego nam z Rekorda??
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez tomas318
      Witam kupię bizona w stanie bdb w kuj-pom lub pomorskie lub niedaleko tych województw . Pozdrawiam  
    • Przez Marcin198309
      Chłopaki mam problem. I bardzo proszę o wypowiedzi osób które mają pojęcie. A więc tak. Nie jestem marzycielem. Poprostu chcę kupić kombajn tylko nigdy go nie miałem. A maszyna która u nas kosi te 15 ha nigdy na polu nie nawaliła:) pytanie czy ciężko nauczyć się obsługi? Wiele się naczytałem że to gówno:) ale czy to nie jest tak że ludzie nie potrafią z nich korzystać?